Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 5 posty(ów) ] 
 Czat vol. 2 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 15 Cze 2011, o 19:31
Posty: 2
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Czat vol. 2
Wczoraj Kwasio założył temat z propozycją zmian dot. czatu, wg mnie trafioną. Ale jest jeszcze jedna sprawa odnośnie czatu, dla mnie dość irytująca.

Często rozmawiam z wieloma osobami naraz na czacie prywatnym. I kwestia kasowania nicku rozmówcy nr 1, aby zastąpić go nickiem rozmówcy nr 2, tylko i wyłącznie po to by po sekundzie znów napisać pierwszy nick jest wkurzająca:D
Tym bardziej, jeśli obie rozmowy są dość żywe i trzeba szybko reagować:p Łatwo wtedy o pomyłkę i wysłanie niewłaściwej treści do niewłaściwego rozmówcy.

Mam więc jeden pomysł, choć ma też jedną wadę.
Można utworzyć zakładki z rozmowami z konkretnymi graczami w okienku rozmowy prywatnej, czyli np. zakładka 1 dla rozmowy z graczem X, zakładka 2 dla rozmowy z graczem Y itp, itd. Wadą jest to, że czat jest wąski, tak więc nie będzie pewnie możliwości wpisania całego nicku gracza w tytuł zakładki.

Ja osobiście częściej czat "wydłużam" niż "rozszerzam", dlatego wydaje mi się lepszym rozwiązaniem, gdyby owe zakładki były po prawej stronie czatu.

[Przejrzałam parę ostatnich stron forum w tym dziale i podobnego tematu nie zauważyłam, mam nadzieję że nie dubluję tematów]


17 Sie 2011, o 12:14
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2010, o 23:39
Posty: 57
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Post Re: Czat vol. 2
Rozmówców na czacie prywatnym możesz zmieniać strzałkami góra/dół. Z tego co czytałem, ta funkcja szwankuje ostatnio na Google Chrome, więc możesz spróbować na innej przeglądarce. Ja korzystam z Firefoxa i hula :)


17 Sie 2011, o 12:35
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 4 Lut 2011, o 13:14
Posty: 43
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: Czat vol. 2
Było już coś kiedyś na temat tego Privu.. tak się mi przynajmniej wydaje.

ten rodzaj czatu nie jest idealny...ale doszło ostatnio usprawnienie (klikanie nicku przenosi od razu do rozmowy prywatnej z wybrana osoba).
I oczywiście strzałki bywają pomocne.. u mnie osobiscie dzialaja.

_________________
____________
Kwasio-S3
Dantor-S3


17 Sie 2011, o 12:41
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 15 Cze 2011, o 19:31
Posty: 2
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: Czat vol. 2
A, tricku ze strzałkami nie znałam:p Dzięki :)

Ale takie rozwiązanie, jakie zaproponowałam, miałoby jeszcze jedną korzyść.
W zakładce czatu byłaby historia rozmowy tylko i wyłącznie z danym graczem. Na pewno poprawiłoby to przejrzystość rozmów, bo nie byłyby już poprzecinane urywkami dialogów z innymi graczami.


17 Sie 2011, o 12:46
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Post Re: Czat vol. 2
Temat zamykam, byly ciekawsze i bardziej dopracowane propozycje poprawy czatu prywatnego, prawdopodobnie kiedys bedzie to zmienione, na razie radze sie uzbroic w cierpliwosc.


17 Sie 2011, o 23:59
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 51 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron