Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 3 posty(ów) ] 
 zręczność 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 18 Kwi 2011, o 20:27
Posty: 43
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Post zręczność
Witam, z opisu siły wynika, że odpowiada ona za zadawanie obrażeń fizycznych, oraz dystansowych. Czyli typowe tylko dla postaci fizycznych.
Opis mocy mówi o obrażeniach przez ataki magiczne, oraz rzucaniu uroków, czyli typowe dla MO, VD, czy Druida.
Tu wszystko się zgadza, wiadomo, fizyczni będą zwiększać siłę, MO, VD, czy Druid będą zwiększać moc.
Problem zauważyłem jeśłi chodzi o zręczność i wiedzę.
Z opisu wynika, że zręczność odpowiada za powodzenie ataków fizycznych i dystansowych, oraz za unikanie ataków fizycznych, dystansowych, oraz magicznych. Wiedza natomiast odpowiada za powodzenie ataków wręcz, dystansowych oraz magicznych, dodatkowo za obronę przeciw atakom fizycznym, dystansowym, magicznym oraz za unikanie uroków.
Jak wynika z powyższego, rozwiązanie nie jest do końca sprawiedliwe, bo o ile VD, MO, czy Druid mogą zwiększać tylko wiedzę poprawiając skuteczność wszelkiego rodzaju ataków, oraz obrony przed wszystkiego rodzaju atakami, to już postacie fizyczni muszą jednocześnie zwiększać zręczność poprawiającą ataki fizyczne i dystansowe, oraz obronę przed atakami fizycznymi, dystanowymi i magicznymi, to dodatkowo muszą zwiększac wiedzę aby poprawić skuteczność obrony przed urokami, oraz zwięszenia skuteczności wrzucania uroków, czy też efektów pozytywnych, typu tarcza, czy trans.
Moim zdaniem sprawiedliwym rozwiązaniem będzie aby zręczność u fizycznych również odpowiadała tak jak w przypadku wiedzy za wszystko, ewentualnie aby postacie VD, MO, czy Druid również musiały inwestować przykładowo w zręczność w celu poprawy ataków fizycznych, czy to obrony przed atakami fizycznymi.
To tylko takie moje skromne zdanie, które wyrażam na podstawie swoich obserwacji :)
Mam nadzieję, że ktoś poprze moją propozycję zmiany.


19 Sie 2011, o 16:52
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Post Re: zręczność
Powstał taki sam temat kilka dni temu. Dla mnie jest ok, balans postaci a balans statystyk to co innego.

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


19 Sie 2011, o 17:27
Profil WWW
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2011, o 02:38
Posty: 1597
Miejscowość: Szczecin
Podziękowano: 109 razy
Otrzymanych podziękowań: 101 razy
Post Re: zręczność
proponuję zajrzeć tu: viewtopic.php?f=70&t=8949

a do tego - postacie magiczne nie bronią się z wiedzy przed wszystkimi fizycznymi czy dystansowymi. o ile kojarzę, na przykładzie dystansowych, przed kamieniem czy strzałą bronimy się ze zręczności a np. aurą cienia - z wiedzy.

jeśli się mylę, przepraszam.


20 Sie 2011, o 08:33
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron