Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Czat gildyjny i rary. 

Który pomysł jest wart zainteresowania?
1 i 2 74%  74%  [ 17 ]
1 13%  13%  [ 3 ]
2 9%  9%  [ 2 ]
żaden 4%  4%  [ 1 ]
Razem głosów : 23

 Czat gildyjny i rary. 
Autor Wiadomość
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2011, o 14:55
Posty: 45
Miejscowość: Wioska Romana
Podziękowano: 38 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czat gildyjny i rary.
Ja również jestem na TAK dla obu pomysłów. I czekam na wypowiedź kogoś z administracji.


23 Sie 2011, o 07:59
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011, o 20:48
Posty: 1556
Miejscowość: Konin
Podziękowano: 28 razy
Otrzymanych podziękowań: 34 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czat gildyjny i rary.
1. Pytanie czym jest gildia? Gildia jest zgrupowaniem. Ścisłym, zwięzły i bardzo zależnym od siebie grupowaniem. Nikt nie powinien odstawać od grupy, a więc nie powinien chcieć wyłączać się kompletnie z dyskusji, ale... Na czacie gildiowym często prowadzone są luźne rozmówki na które akurat parę osób może nie mieć ochoty, a będzie musiało znosić ciągłe miganie czatu. W tym przypadku przydałaby się opcja wyłączenia czatu.
Końcem końców pomysł wart wprowadzenia :)

2. Zdecydowanie na nie. To, że niektóre słabsze rary nie mają polotu na rynku to żaden argument. To naturalne prawa rynku, że niektóre rzeczy mają większy popyt i podaż inne mniejsze. Sposobów na zarobek jest już wystarczająco dużo. Zdecydowanie nie.

_________________
Image

Surowe prawo, lecz prawo.

"Wolę być nienawidzony za to, kim jestem, niż kochany za to, kim nie jestem."
- Kurt Cobain


23 Sie 2011, o 10:08
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lip 2011, o 12:58
Posty: 42
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czat gildyjny i rary.
3siu napisał(a):
I dla tych, którzy stwierdzą, że przez to będzie więcej złota w taernie na niższych poziomach - większa cena u NPC spowoduje także wzrost ceny sprzedaży. Podam na przykładzie Czengów. Aktualnie cena na s1 to ok 30k. U NPC 12500. Po podniesienu ceny do 15% wartości cena pójdzie w górę - 37500. A co za tym idzie cena między graczami także podskoczy.

Twoje rozumowanie jest błędne.

Zwiększenie ceny sprzedaży u NPC powoduje, że do obiegu (do graczy) trafia więcej złota z zewnątrz. Natomiast transakcje pomiędzy graczami nie powodują, że to złoto wypada z obiegu. Cały czas jest u graczy, tylko zmienia właściciela.

_________________
And so I left - cold of heart and soul. Forced to the road, and the long, bitter night.


23 Sie 2011, o 10:18
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2011, o 02:38
Posty: 1597
Miejscowość: Szczecin
Podziękowano: 109 razy
Otrzymanych podziękowań: 101 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czat gildyjny i rary.
Bubelage napisał(a):
1. Pytanie czym jest gildia? Gildia jest zgrupowaniem. Ścisłym, zwięzły i bardzo zależnym od siebie grupowaniem. Nikt nie powinien odstawać od grupy, a więc nie powinien chcieć wyłączać się kompletnie z dyskusji, ale... Na czacie gildiowym często prowadzone są luźne rozmówki na które akurat parę osób może nie mieć ochoty, a będzie musiało znosić ciągłe miganie czatu. W tym przypadku przydałaby się opcja wyłączenia czatu.
Końcem końców pomysł wart wprowadzenia


Dokładnie o to mi chodzi. Do tego w trakcie walki dość często czat jest wyłączany (przynajmniej do takiego wniosku doszedłem rozmawiając z kilkoma graczami). Czat powinien mieć także możliwość włączenia/wyłączenia.

Bubelage napisał(a):
2. Zdecydowanie na nie. To, że niektóre słabsze rary nie mają polotu na rynku to żaden argument. To naturalne prawa rynku, że niektóre rzeczy mają większy popyt i podaż inne mniejsze. Sposobów na zarobek jest już wystarczająco dużo. Zdecydowanie nie.


Tu mnie źle zrozumiałeś. Nie chodzi mi o to, że brak popytu ma podnieść cenę u kowala, a to, że są to jednak przedmioty unikalne i teoretycznie trudniejsze do zdobycia. A co za tym idzie powinny być lepiej traktowane niż zwykły "złom".

Fate's Whisper napisał(a):
Twoje rozumowanie jest błędne.

Zwiększenie ceny sprzedaży u NPC powoduje, że do obiegu (do graczy) trafia więcej złota z zewnątrz. Natomiast transakcje pomiędzy graczami nie powodują, że to złoto wypada z obiegu. Cały czas jest u graczy, tylko zmienia właściciela.


To Ty mnie źle zrozumiałeś :) chodzi mi o to, że skoro cena u NPC będzie wyższa niż cena jaką aktualnie gracze płacą między sobą to cena podskoczy (nikt nie będzie szukał kupca, żeby sprzedać taniej niż u NPC)

A co do tego jak Ty zrozumiałeś - nie mamy na to wpływu. W taern nie grają finansiści, a niestety w dużej mierze osoby nie mające bladego o tym pojęcia. Więc równie dobrze może działać to w sposób "mam więcej pieniędzy = stać mnie na rara, mogę dać więcej i kupić szybciej" a ze strony sprzedającego "mam kilka ofert na określoną kwotę = mogę podnieść cenę". A złoto wypada z obiegu chociażby poprzez śmierć, naprawę przedmiotu czy ulepszanie. Co przy rarach jest bardzo częste.

Ankieta dodana.


23 Sie 2011, o 13:43
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 191 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron