Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 SKARGA GM s3 - niekompetentność 
Autor Wiadomość
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Lut 2011, o 21:14
Posty: 384
Miejscowość: Stargard Szczeciński // Bielefeld
Podziękowano: 94 razy
Otrzymanych podziękowań: 109 razy
Nick w grze: Inexx
Post SKARGA GM s3 - niekompetentność
Witam w związku z otrzymaniem knebla na 720 min (cwanie nie moge sie odwołać) postanowiłem założyć ten temat.

Wiele wiem na co moge sobie pozwolić więc przed użyciem słowa "zajebiście" troszeczke pogrzebałem na necie co do jego znaczenia. Reasumując doszedłem do informacji iż jest to słowo pospolite które wywodzi sie ze staropolszczyzny i nie jest wulgaryzmem.

A więc z jakiej racji GM daje kneble za użycie tego słowa?

Wielu z was "uważa żepsuje to klimat gry", a uzywanie słowa s......yny w questach to klimat? W to grają dzieci.....

viewtopic.php?f=77&t=4562&p=33938&

Teraz apropo "zajebiście"

http://sjp.pwn.pl/szukaj/zajebi%C5%9Bcie

zajebisty
1. posp. «bardzo intensywny»
2. posp. «robiący duże wrażenie»

"posp" - pospolite

W ramach ocenienia wiarygodności źródła przedstawiam zwrot wulgarny który jest przez encyklopedię z góry określany:

Poniższy link zawiera treść wulgarną i wchodzenia w niego jest na własną odpowiedzialnośc. Jeśli nie masz 18 lat zapytaj RODZICÓW (xD) o zgodę na wejście w niego.
http://sjp.pwn.pl/szukaj/pomidor


Prosze o jak najszybsze rozwiązanie sprawy i samodzielne nie rozstrzygania spraw gdyż inni wiedzą wiecej niz Wy i nie Wy decydujecie jakie słowo jest wulgaryzmem.

Pozdrawiam


EDIT : temat skierowany jest dokogos z administracji górnej tzw "czerwnonych" proszę o nie zamykanie go jezeli rozmowa w nim będzie przebiegała w sposób kulturalny do momentu wypowiedzenia się "czerwonego".

_________________
AVE JA

Inexx - 140 dr
InexxMo 123 mo
Inexik 121 sh
Wygranych turniejów: 31


3 Wrz 2011, o 02:23
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Post Re: SKARGA GM s3 - niekompetentność
powinieneś znać to ustalenie: viewtopic.php?f=77&t=4562&p=33938&

w tym temacie się nie będę więcej wypowiadał i proszę podobnie jak Inexx, żeby go nie zamykać - niech się Admini wypowiedzą


3 Wrz 2011, o 02:32
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 27 Lut 2011, o 03:27
Posty: 25
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: SKARGA GM s3 - niekompetentność
Popieram inexxa w 100 % gm popełnił duży błąd nie powinien za coś takiego dawać knebla skoro wszech wiedzące google twierdzą, że słowo "zajebiście"to nie wulg. Gm nie powinien twierdzić inaczej .Może trzeba trochę douczyć naszego drogiego Gma i wyjaśnić mu, że za nie które słowa knebla dawać nie wypada.
Z tego linku wynika że knebel za słowo zajebiście powinien trwać 10 min a nie 720 ?


Ostatnio edytowany przez GIpson, 3 Wrz 2011, o 02:37, edytowano w sumie 1 raz



3 Wrz 2011, o 02:34
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2011, o 02:54
Posty: 144
Podziękowano: 55 razy
Otrzymanych podziękowań: 113 razy
Post Re: SKARGA GM s3 - niekompetentność
Powtórzę to, co napisałem 10 minut temu w innym temacie.

KGB napisał(a):
I przestańcie pleść bzdury o tym "zajebiście". Skończcie gimnazjum, a potem się bawcie w etymologów.

http://www.youtube.com/watch?v=kQfIEkz9SCQ
http://pl.wiktionary.org/wiki/jeba%C4%87 - polecam akapit "etymologia"


EDIT:

A powszechnie znane i lubiane słowo "pomidor" też znajdziemy w staropolszczyźnie i co z tego? Powiesz tak przy swoim nauczycielu/profesorze (za jakiśtam czas)/mamie/babci? Nie, bo to wulgaryzm i już.

http://pl.wiktionary.org/wiki/pomidor


Ostatnio edytowany przez KGB, 3 Wrz 2011, o 02:39, edytowano w sumie 1 raz



3 Wrz 2011, o 02:35
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Post Re: SKARGA GM s3 - niekompetentność
Zostalo odgornie ustalone, ze bedzie to karane jako wulgaryzm, a niestety tu administracja ma prawo ustalic takie rzeczy, nawet, jesli jest to sprzeczne ze slownikami.


3 Wrz 2011, o 02:37
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Post Re: SKARGA GM s3 - niekompetentność
Można powiedzieć że administracja uznała to słowo za karalne, więc wszelkie sankcje to trzymanie się odgórnych poleceń. Odwołanie nie ma szans powodzenia, dopóki słowo nie zostanie "zalegalizowane". To, czy rzeczywiście jest wulgaryzmem czy nie, jest drugorzędną sprawą. Jeśli administracja nie chce, żeby gracze używali... pozostaje dostosować się lub zakończyć grę, bo nie sądzę żeby cokolwiek im zabraniało tworzyć podobne zasady.

PS: Co do tego słownika... strasznie bidny. Już sam mógłbym stworzyć znacznie dłuższą i bardziej odpowiednią definicję słowa...


3 Wrz 2011, o 02:39
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Lut 2011, o 21:14
Posty: 384
Miejscowość: Stargard Szczeciński // Bielefeld
Podziękowano: 94 razy
Otrzymanych podziękowań: 109 razy
Nick w grze: Inexx
Post Re: SKARGA GM s3 - niekompetentność
Toć je wkleiłem w moim poście z czego wynika że je znam:] Napisze w skrócie i już sie nie odzywam ^^ Ogólnie mało obchodzi mnie ten knebel :) Drygu wiem że to twoja gra rób w niej co chcesz itp itd ale czy to logiczne karać kneblem za wulg słowo które nim nie jest?

Z linku ktory dałem ja i Hev wynika że powinienem dostać knebla za "psucie klimatu gry" a nie "wulg"

To admini są mądrzejsi niż encyklopedia?

@KGB dałeś linka do słowa a jest tam ono określone jako "WULG" więc nie wiem do czego to odniesienie?

W Twoim słowniku mniej popularnym niż SJP słowo zajebiście to również "posp".

_________________
AVE JA

Inexx - 140 dr
InexxMo 123 mo
Inexik 121 sh
Wygranych turniejów: 31


Ostatnio edytowany przez Inexx, 3 Wrz 2011, o 02:46, edytowano w sumie 1 raz



3 Wrz 2011, o 02:40
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2011, o 02:54
Posty: 144
Podziękowano: 55 razy
Otrzymanych podziękowań: 113 razy
Post Re: SKARGA GM s3 - niekompetentność
Inexx napisał(a):
@KGB dałeś linka do słowa a jest tam ono określone jako "WULG" więc nie wiem do czego to odniesienie?


eeee, mógłbyś jaśniej?


3 Wrz 2011, o 02:46
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Lut 2011, o 21:14
Posty: 384
Miejscowość: Stargard Szczeciński // Bielefeld
Podziękowano: 94 razy
Otrzymanych podziękowań: 109 razy
Nick w grze: Inexx
Post Re: SKARGA GM s3 - niekompetentność
Porównujesz "pomidor" do "zajebiście" okey oby dwa są ze staropolskiego. Kiedyś może oby dwa kwalifikowały się jako wulgi ale teraz nieco sie różnia. Nawet w swojej encyklopedii zauważ że pomidor = wulg, zajebiście = posp. Czasy sie zmieniają, to nie lata 70-te..... Nawet zdrobnienie od Zajebiście - zajebiaszczo, nie jest cenzurowane w pewnym serialu w TV ^^


EDIT:
Drygu napisał(a):
Myślę, że możemy tutaj wymusić na graczach używanie innych wyrażeń, lista, któą podał EsAmo jest kozacka :mrgreen: Za zajebiście można dawać 10 min knebla z synonimem w komentarzu :)


Więc z jakiej okazji knebel 720?

_________________
AVE JA

Inexx - 140 dr
InexxMo 123 mo
Inexik 121 sh
Wygranych turniejów: 31


3 Wrz 2011, o 02:50
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2011, o 02:54
Posty: 144
Podziękowano: 55 razy
Otrzymanych podziękowań: 113 razy
Post Re: SKARGA GM s3 - niekompetentność
Podałem linka do wyrazu "jebać", od którego pochodzi słowo "zajebiście".
Cytuj:
znaczenia:

czasownik przechodni

(1.1) wulg. wulgarnie pot. potocznie uprawiać seks


Skala jego używania (również przeze mnie - święty nei jestem), nie zmienia faktu, że to wulgaryzm, co wyjaśnia prof. Miodek.

A drugie słowo to dowód, że obecność w staropolszczyźnie, to żaden argument. Właściwie to kompromitacja erystyczna.


3 Wrz 2011, o 03:18
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 257 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron