Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 dziwnie wysokie Kneble na czacie... 
Autor Wiadomość
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2011, o 21:55
Posty: 511
Miejscowość: Poznań
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Post dziwnie wysokie Kneble na czacie...
Serwer: S1
Nazwa postaci: Saintx
Czas: 11:54
Opis:
Witam,
Wiem że sobie zasłużyłem ale i tak chciałem zauważyć, że jest w tym (poniżej) pewna nieuczciwość:(nie jest to odwołanie tylko pytanie z dygresiami - dlategu umieściłem to tutaj)
10:54 Saintx[38]: hej, ma ktoś może w posiadaniu Ishelm na zbyciu^^
10:54 Wilgefortz[58]: na handlowy z tym
10:55 Saintx[38]: na handlowym już tydzień próbuję:D
10:55 Nielegalny[78]: nie ma zadnych zmian?
10:55 Wilgefortz[58]: nie
10:55 BloodlineMage[69]: Drut, ryc i vd na fyo/modle
10:56 HellRidee[29]: gdzie kupię flaszkę ulepszeń do kwarcowego lub diamentowego in.?
10:56 BloodlineMage[69]: Ryc/barba i łuk/vd na fyo ?
10:56 Sioma[73]: ja moger iść
10:57 VIKINGS[63]: zrobili cos nowego ?
10:57 Saintx[38]: HellRidee flaszki musisz sobie zrobić
10:57 SERVER: KNEBEL: Saintx: 1440 min
handel na ogolnym/premedytacja G3
10:57 BloodlineMage[69]: Ryc na modle lub fyo ?
10:57 HellRidee[29]: gdzie kupię flaszkę ulepszeń do kwarcowego lub diamentowego in.?
10:57 SERVER: KNEBEL: LLScott: 60 min
handel na ogolnym G1

Po pierwsze: Nie jest to oferta handlu, tylko próba dowiedzenia się czy ktoś coś takiego wogóle ma;) (efekt desperacji po kilku dniach wysyłania ofert na handlowym)
Po drugie: w ogólnie przyjętych zasadach wszelkich gier internetowych jest wpierw ostrzeganie! co jest szeroko stosowaną techniką. (jak widać tutaj administracja się do tego nie stosuje)
Po trzecie: Administracja może sobie chyba zrobić nieskomplikowany plik z którego dowiedziała by się że nigdy knebla nie dostałem więc - nałożony knebel jest z lekka za wysoki w stosunku do takiego samego przewinienia innych graczy. (w innych grach wręcz jest obowiązek prowadzenia takiej statystyki a knebel na 24h jest jedną z wyższych kar przed którą nierzadko gracz naprawdę sobie na to zasługuje:D

A piszę nie po to żeby dogryźć Administracji tylko żeby się zastanowili czy aby napewno działają słusznie. Bo karanie względnie początkującego gracza (miesiąc w grze) tak jak by był znanym wywrotowcem którego natychmiast należy uciszać jest z lekka DZIWNE.

Pozdrawiam,
Saintx

_________________
Saintx - Sheed 44Lv (w stanie spoczynku)
Siantx - Druid 51Lv (skacze po wieży)


15 Wrz 2011, o 11:36
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011, o 23:19
Posty: 1239
Podziękowano: 29 razy
Otrzymanych podziękowań: 133 razy
Post Re: dziwnie wysokie Kneble na czacie...
hehe spodobał mi się tekst o wywrotowcu:P dobre. A wracając do tematu to może ja Ci odpowiem:

Po pierwsze: Takie wypowiedzi na ogólnym od zawsze interpretujemy jako handel i nic w tym względzie się nie zmieniło od bardzo dawna.
Po drugie: We wszystkich grach internetowych za takie łamanie reg są 3 bany najczęściej dzień, tydzień, stały - w Taernie jest znacznie łagodniej ponieważ dostajecie kneble i właśnie knebel jest formą ostrzeżenia.
Po trzecie: Knebel jest najłagodniejszą formą kary z jaką kiedykolwiek się spotkałem, w jednej grze kolega dostał bana bo postawił sklep w złym miejscu, można to porównać do Twojego wykroczenia. I na pewno nikt nie ma Cię za wywrotowca ponieważ otrzymałeś taką karę.
Po czwarte: Masz super statystyki, jak na miesiąc grania dostałeś pierwszą kare to pogratulować, mało komu to się udaje, oby tak dalej to żadne poważniejsze konsekwencje niż knebel Cie nie spotkają.


15 Wrz 2011, o 12:52
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 12 Wrz 2011, o 15:13
Posty: 53
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Post Re: dziwnie wysokie Kneble na czacie...
Nie widze nic zlego w tym, ze kolega wyzej spytal sie o item na ogolnym. Jak sama nazwa wskazuje jest to czat "ogolny" wiec mozna pytac o cokolwiek. Jezeli okazalo by sie, ze ktos takowy item posiada mozna przejsc z tym wtedy na handlowy lub na priv. Nie kazdy bowiem na handlowy zaglada lub siedzi i gapi sie czy ktos czasem nie chce kupic danego itemu wiec samo zapytanie sie (jak juz kolega wspomnial, po tyg. sledzenia handlowego) na ogolnym czy ktos w ogole dany item posiada nie powinno byc karane. Jezeli jest inaczej to nazwa danego czatu powinna byc zmieniona, zeby nie wprowadzac ludzi w blad :)

PS: Nie znalazlem w regulaminie zadnego zapisu definiujacego dokladnie co na danym czacie mozna, a co jest zabronione. W samej grze tez nie jest to zdefiniowane. Jedyne co odrazu rzuca sie w oczy to zakaz spamu i przeklinania.

Tak jak kolega wyzej gram tu od niedawna. Gra bardzo mi sie podoba, ale pomimo bardzo krotkiego pobytu w Dumie Taernu juz kilkukrotnie bylem swiadkiem "dziecinnego" zachowania administracji. Jak inaczej mozna nazwac rozwiazywanie problemow przez administracje na zasadzie "Bo tak!" ? Malo w tym profesjonalizmu gdzie gracz traktowany jest z gory i mozna to odczuc jako "Mam cie w d..., to ja tu jestem panem i wladca, a ty nie masz nic do gadania".

Jezeli ktos teraz ma zamiar prawic mi moraly z powodu powyzszego postu to odrazu mowie, ze sa to tylko moje spostrzezenia i nie mam zamiaru wdawac sie w zadna polemike :) Dziekuje za uwage. Pozdrawiam.


15 Wrz 2011, o 13:58
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011, o 23:19
Posty: 1239
Podziękowano: 29 razy
Otrzymanych podziękowań: 133 razy
Post Re: dziwnie wysokie Kneble na czacie...
Ja już nie jestem GM więc pisze do was jako zwykły gracz. Więc tak:
Handel na ogóle od zawsze był zabroniony i zawsze był karany, wypowiedź kolegi była zachętą do handlu, istną prowokacją, nie da się ukryć, że to zdanie to nic innego jak handel, wyobraź sobie co by się działo gdyby wszyscy gracze zadawali takie pytania na ogóle:
"ma któś czengi?"
"ma ktoś rolraka?"
"ma ktoś ungusa?"
"potrzebuje pomocy z wilczą"
"ma ktoś barrasary? bo szukam już 3 dni i nie mogę znaleźć"

Niestety mimo, że kara wydaje wam się niesprawiedliwa to sami zobaczcie co działo by się na ogóle gdyby administracja nie pilnowała czatu, spróbujcie popatrzeć na to od tej strony. Sam byłem kiedyś GM i uwierzcie mi, że na priv mamy nieraz taki spam, że nie da się odczytać przychodzących wiadomości a na pewno już prowadzić rozmowę, nikt graczy nie olewa ani nie traktuje z góry, jeśli GM nie odpowiada to poczekajcie 20 min i napiszcie znowu, nie odbierajcie administracji jako wszelkie zło. A jeżeli faktycznie ktoś się wywyższa (bo pewnie i tak może się zdarzyć) to screen i pw do SamoZuoo (na forum) on zajmuje się wszelkimi skargami na administracje i na prawdę jest obiektywny, jeśli mod zawini to nie będzie go krył tylko wyciągnie konsekwencje.


15 Wrz 2011, o 14:18
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Post Re: dziwnie wysokie Kneble na czacie...
Ithuriel napisał(a):
Jak sama nazwa wskazuje jest to czat "ogolny" wiec mozna pytac o cokolwiek.

no właśnie pytać o cokolwiek nie można, bo np. pytanie 'czy ma ktoś Smocze skrzydło na sell' jest de facto ofertą kupna (nie bądźmy naiwni, że ktoś pyta tylko dla sportu), do tego brak takiego zakazu spowoduje, że na czatach nie da się nic dowiedzieć, bo będą one zasypywane tego typu pytaniami i gracze, którzy potrzebują znaleźć pt czy rozwiązanie problemu zostaną 'nakryci' pytaniami o to czy ktoś coś ma lub komus czegoś brakuje...

Ithuriel napisał(a):
PS: Nie znalazlem w regulaminie zadnego zapisu definiujacego dokladnie co na danym czacie mozna, a co jest zabronione. W samej grze tez nie jest to zdefiniowane. Jedyne co odrazu rzuca sie w oczy to zakaz spamu i przeklinania.

paragraf 3 ust. 3 Na czatach zabronione jest:
- handel (w tym oferty wymiany) na czatach ogólnodostępnych (czat ogólny oraz czat dla początkujących) czatu ruchomego;
link do reg: viewtopic.php?f=66&t=9053

Ithuriel napisał(a):
bylem swiadkiem "dziecinnego" zachowania administracji. Jak inaczej mozna nazwac rozwiazywanie problemow przez administracje na zasadzie "Bo tak!"

nie wiem, nie widziałem trudno mi się odnieść, jednak z doświadczenia mogę powiedzieć, że najczęściej takie odczucie pojawia się u graczy, którzy nie znają regulaminu czatu...

Ithuriel napisał(a):
Jezeli ktos teraz ma zamiar prawic mi moraly z powodu powyzszego postu to odrazu mowie, ze sa to tylko moje spostrzezenia i nie mam zamiaru wdawac sie w zadna polemike

widzisz, to trochę nieładnie wyszło, bo wyrzuciłeś z siebie co Cie boli, po czym podsumowałeś, że w nosie masz to co inni o tym sądzą tym samym postępujesz w ten sam sposób, który zarzucasz administracji...


15 Wrz 2011, o 14:23
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 12 Wrz 2011, o 15:13
Posty: 53
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Post Re: dziwnie wysokie Kneble na czacie...
Heavenmaker napisał(a):
Ithuriel napisał(a):
Jak sama nazwa wskazuje jest to czat "ogolny" wiec mozna pytac o cokolwiek.

no właśnie pytać o cokolwiek nie można, bo np. pytanie 'czy ma ktoś Smocze skrzydło na sell' jest de facto ofertą kupna (nie bądźmy naiwni, że ktoś pyta tylko dla sportu), do tego brak takiego zakazu spowoduje, że na czatach nie da się nic dowiedzieć, bo będą one zasypywane tego typu pytaniami i gracze, którzy potrzebują znaleźć pt czy rozwiązanie problemu zostaną 'nakryci' pytaniami o to czy ktoś coś ma lub komus czegoś brakuje...

Watpie, zeby odrazu zrobil sie taki balagan. Jak wiadomo spam jest karalny, a czat zawsze mozna sobie przewinac :) Po czym odezwac sie do wybranej osoby na priv jezeli interesuje nas pt. etc. Nie zakladajcie z gory, ze cos na pewno bedzie... pewna jest tylko smierc.

Ithuriel napisał(a):
PS: Nie znalazlem w regulaminie zadnego zapisu definiujacego dokladnie co na danym czacie mozna, a co jest zabronione. W samej grze tez nie jest to zdefiniowane. Jedyne co odrazu rzuca sie w oczy to zakaz spamu i przeklinania.

paragraf 3 ust. 3 Na czatach zabronione jest:
- handel (w tym oferty wymiany) na czatach ogólnodostępnych (czat ogólny oraz czat dla początkujących) czatu ruchomego;
link do reg: viewtopic.php?f=66&t=9053

W ogolnym regu na stronie glownej nic o tym nie ma. Nie kazdy musi miec konto na forum czy tez w ogole interesowac sie tym co na forum sie dzieje. Zakladajac konto akceptuje regulamin, ktory znajduje sie na stronie glownej, a nie zapis w temacie na forum. Nie miejcie zatem pozniej pretensji, ze ktos czegos nie wie skoro wielu graczom nawet nie chce sie czytac regu, ktory jest na stronie glownej. Wg. mnie powinien znalezc sie tam chociaz odnosnik do wszelkich uzupelnien regulaminu znajdujacych sie na forum, wtedy wszelkie roszczenia bylyby bezpodstawne.

Ithuriel napisał(a):
bylem swiadkiem "dziecinnego" zachowania administracji. Jak inaczej mozna nazwac rozwiazywanie problemow przez administracje na zasadzie "Bo tak!"

nie wiem, nie widziałem trudno mi się odnieść, jednak z doświadczenia mogę powiedzieć, że najczęściej takie odczucie pojawia się u graczy, którzy nie znają regulaminu czatu...

Nie mialem tu na mysli czatu, ale sluszna uwaga :)

Ithuriel napisał(a):
Jezeli ktos teraz ma zamiar prawic mi moraly z powodu powyzszego postu to odrazu mowie, ze sa to tylko moje spostrzezenia i nie mam zamiaru wdawac sie w zadna polemike

widzisz, to trochę nieładnie wyszło, bo wyrzuciłeś z siebie co Cie boli, po czym podsumowałeś, że w nosie masz to co inni o tym sądzą tym samym postępujesz w ten sam sposób, który zarzucasz administracji...


Zaznaczylem, ze sa to moje spostrzezenia i nie mam zamiaru z nikim o tym dyskutowac bo z czatu bardzo zadko korzystam wiec w nosie mam jakie kary bedziecie dawac. Zgadzam sie jednak z autorem tego tematu dlatego cos tu naskrobalem.


15 Wrz 2011, o 17:37
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Post Re: dziwnie wysokie Kneble na czacie...
Niestety problemem u graczy jest to, ze czesto nie widzieli oni dlaczego wlasnie tak a nie innaczej sankcjonujemy kary. Bez tego na czacie panowalby istny chaos. Dodatkowo moderator nie ma obowiazku wam sie tlumaczyc czemu dal knebla, co wiecej ma prawo dac wam knebla za dopytywanie sie o to.
Jak uwazacie cs za niesprawiedliwe zgloscie to do GMa, lub kiedy GM da wam knebla to do admina (sama czesto dostawalam skargi na knebla, ktorego sama dalam, wiec pisalam, ze ten knebel byl przyznany przez GMa i moze go tylko nadpisac admin).


15 Wrz 2011, o 18:00
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 12 Wrz 2011, o 15:13
Posty: 53
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Post Re: dziwnie wysokie Kneble na czacie...
Mystheria napisał(a):
Niestety problemem u graczy jest to, ze czesto nie widzieli oni dlaczego wlasnie tak a nie innaczej sankcjonujemy kary. Bez tego na czacie panowalby istny chaos. Dodatkowo moderator nie ma obowiazku wam sie tlumaczyc czemu dal knebla, co wiecej ma prawo dac wam knebla za dopytywanie sie o to.
Jak uwazacie cs za niesprawiedliwe zgloscie to do GMa, lub kiedy GM da wam knebla to do admina (sama czesto dostawalam skargi na knebla, ktorego sama dalam, wiec pisalam, ze ten knebel byl przyznany przez GMa i moze go tylko nadpisac admin).


Wlasnie przez takie podejscie nie korzystam z czatu. Wole juz dogadac sie na privie, bocznym czacie lub po prostu wyslac wiadomosc. Powtarzacie w kolko te sama regolke, a tak na prawde nie wiecie co by bylo gdyby... W dodatku Wy oczywiscie nic "nie musicie" i nie macie "obowiazku". Tylko gracze musza i maja obowiazki. Chyba zapominacie o profitach jakie dostarczaja gracze :) Rozumiem, ze pilnujecie porzadku etc. bo nie oszukujmy sie sa "ludzie i ludzie", ale nie traktujcie graczy jako zlo konieczne. Obejmujac funkcje admina, moda, gm'a etc. powinniscie tez sluzyc pomoca. Jezeli gracz ma z czyms problem to powinniscie pomoc mu go rozwiazac, a w przypadku bana, knebla etc. musi wiedziec za co zostal ukarany!


15 Wrz 2011, o 20:10
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Post Re: dziwnie wysokie Kneble na czacie...
Ithuriel napisał(a):
Powtarzacie w kolko te sama regolke, a tak na prawde nie wiecie co by bylo gdyby...

chodzi o to, że właśnie wiemy - kiedyś nie było knebli i takich zakazów... zastanów się chwilę dlaczego i dlaczego się pojawiły...


15 Wrz 2011, o 20:14
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2010, o 20:00
Posty: 1388
Podziękowano: 28 razy
Otrzymanych podziękowań: 43 razy
Post Re: dziwnie wysokie Kneble na czacie...
Ja dałem knebla. I ja go obronię i zamknę temat.

Po pierwsze: Pytanie "czy ma ktoś ishelm na zbyciu", w dodatku z informacją, że próbowałeś NA HANDLOWYM od tygodnia z pewnością nie było ofertą handlu, lecz luźnym pytaniem towarzyskim, mającym podtrzymać głębię dotychczasowej rozmowy.

Po drugie: Tak? Mam ostrzegać i każdy sobie da ofertę, bo co, przecież tylko warna dostanę... Inni gracze dokonują pomyłek, celowych lub nie, ale nic nie wskazuje na premedytację, a jeśli tak - zostają ukarani odpowiednio surowiej. Nie będzie samowolki.

Po trzecie: Mamy takie statystyki. I nie obchodzi mnie ile do tej pory było kar, skoro po samym fakcie próbowania kupna na handlowym dowodzi, że grożące kary znasz, a napisałeś na ogólnym z premedytacją, licząc, że dostaniesz jedynie 60 min. knebla. Niedoczekanie.

Epilog: Zastanowiłem się. Działałem słusznie, odwołanie odrzucone. Zwłaszcza, że umieszczone w złym dziale.

Zamykam.

_________________
Ignorantia iuris nocet.
Fiat iustitia, et pereat mundus.


15 Wrz 2011, o 20:41
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 280 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron