Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
 Rary 
Autor Wiadomość
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2011, o 02:38
Posty: 1597
Miejscowość: Szczecin
Podziękowano: 109 razy
Otrzymanych podziękowań: 101 razy
Post Re: Rary
mi np. na ok 50 gmo/DZ nie wpadł żaden rar. a zawsze jestem na 2 miejscu. ktoś skarżył się, że na 4 nie wpadają. masz po prostu pecha i tyle. to nie jest błąd. a takie odzywki jak wyżej zachowaj dla siebie.


27 Wrz 2011, o 01:26
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2011, o 11:30
Posty: 269
Miejscowość: Hollywood
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 104 razy
Serwer: HardCore
Post Re: Rary
Jak chodzisz solo to ci na 5 miejscu rar nie poleci to samo jak idziesz w 2 3 czy nawet 4 !!

_________________
Moment w którym zamykasz oczy na polu walki, jest momentem, w którym już ich nie otwierasz


27 Wrz 2011, o 02:12
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2011, o 21:55
Posty: 511
Miejscowość: Poznań
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Post Re: Rary
zwyczajnie nie rozumiem tego tematu.

Po co ktokolwiek miałby programować skrypt nie dających wszystkim uczestnikom wyprawy takiego samego prawdopodobieństwa dropnięcia RARu?

To by się wręcz mijało z celem ^^ bo było by z tym więcej roboty a faktycznych korzyści, żadnych.

_________________
Saintx - Sheed 44Lv (w stanie spoczynku)
Siantx - Druid 51Lv (skacze po wieży)


27 Wrz 2011, o 03:04
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Post Re: Rary
Czy ktokolwiek mówi, że to miałoby być celowe? Po prostu trudno mi uwierzyć że każdy gracz jest rozpatrywany indywidualnie, kiedy może wypaść tylko jeden dany item, a jest pięć osób do losowania. Załóżmy że w losowaniu wypadło 3% na ... diabolo. Jeśli założyć że udało się to pierwszej osobie, kolejna już nie dostanie szansy. Bo nie może wypaść diabolo dwukrotnie. Czy czegoś nie uwzględniłem?

Rary to swoją drogą, ale wystarczy spojrzeć na inhibitory. Nie widziałem, by fyo/gmo dawały inhibitor na 4 i 5 pozycje, kiedy większość spada na pierwsze. Kiedyś podobnie było ze skórami z niedźwiedzi - nie wiem czy to naprawiono, nie biję ich w grupie :)

Ogólnie, niech kilkanaście grup pójdzie na kilka wypraw i zbierze dane o tym, kto dostaje inhibitor... ciekawe, czy będzie choć w przybliżeniu 20% na każde miejsce.


27 Wrz 2011, o 17:19
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2010, o 22:29
Posty: 1435
Podziękowano: 52 razy
Otrzymanych podziękowań: 100 razy
Post Re: Rary
Rary lecą losowo już widziałem kilka takich tematów tylko miejsca się zmieniają kiedyś było że najczęściej lecą na 3, 4, 5, potem że na 2 slot teraz już na 1, 2, 3,

Czy mogę poprosić aby ktoś dał kawałek skryptu który wylicza komu spadnie rar by zakończyć te teorie raz na zawsze??


27 Wrz 2011, o 18:17
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2011, o 02:38
Posty: 1597
Miejscowość: Szczecin
Podziękowano: 109 razy
Otrzymanych podziękowań: 101 razy
Post Re: Rary
co do inhibitorów Kyth to wczoraj na fyoo/gmo rycek wyłapał na obu inhibitor. osoba na 4 slocie dostała Młotek.


27 Wrz 2011, o 19:05
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Maj 2011, o 18:35
Posty: 1643
Miejscowość: RZE
Podziękowano: 302 razy
Otrzymanych podziękowań: 400 razy
Nick w grze: Buszcik
Post Re: Rary
Coś w tym pechu piątego miejsca musi być...
stojąc jako ostatni ciężko coś wylocić :(

Skrypt rozwiałby wątpliwości,ale po co drygu by miał dyskryminować rycerzy?
4 miejsce jest szczęśliwe najczęściej łuk,sheed,barba.

_________________
Image
Buszcik - BuszcikMag - BuszVd s2 -- Busio s0


27 Wrz 2011, o 19:08
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Post Re: Rary
3siu napisał(a):
co do inhibitorów Kyth to wczoraj na fyoo/gmo rycek wyłapał na obu inhibitor. osoba na 4 slocie dostała Młotek.


Brawo, jeden przypadek na dziesiątki innych. Nigdy nie mówiłem że na jakieś miejsce nic nie wypada - tyle, że dzieje się to znacznie rzadziej niż na "wyższe". Kiedy druid czy inny prowadzący wyłapał kilkadziesiąt inhibitorów, mi wpada zwykle gdy mam szczęście stać powyżej czwartej pozycji. Czyli z 10 inhibitorów na ponad setkę bossów, licząc razem wszystko powyżej dz.

Ciągle to nie obala mojej teorii, a mianowicie - jeśli na unikatowy item jest dana szansa, to szanse na uzyskanie leci według pozycji. Jeśli komuś uzyska "dobry" wynik, to otrzymuje przedmiot uniemożliwiając to innym.

Zaproponowałem prosty sposób na sprawdzenie tego - poprosić kilka ekip, by notowały wyniki. Najlepiej na wielu mobach i różnych przedmiotach. Jako że w niewiele miejsc chodzi się w piątkę, to najlepsze to inhibitory, klucze na fyo czy ewentualnie lodowe cosik na stworkach na zimowej. Dyskusje na temat "a ja widziałem opokę na piątej" mijają się z celem.

Chyba że ktoś zdoła mi wytłumaczyć, jak można indywidualnie rozpatrzyć drop jednego unikatowego przedmiotu na każdego gracza, skoro żaden z przedmiotów nie może wypaść dwukrotnie z jednej grupki mobów. Nie może jednocześnie (równolegle) losować, gdyż inaczej byłoby to możliwe. Czyli musi mieć jakąś kolejność...

PS: Czepiam się tego "indywidualnego dropa", gdyż tak kiedyś stwierdził drygu - każdy gracz rozpatrywany jest z osobna. Niestety, informacje z drugiej ręki (odpisał komuś na e-maila).


27 Wrz 2011, o 23:05
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2010, o 20:00
Posty: 1388
Podziękowano: 28 razy
Otrzymanych podziękowań: 43 razy
Post Re: Rary
Dobra, rozpatrzymy jak musiałby wyglądać kod, aby szansa dropnięcia malała wraz z miejscem w pt :)

Primo, to wiemy na pewno, dla CAŁEJ drużyny losuje się, czy rar został dany. Nie sprawdza każdego z osobna, po prostu ustala czy ktokolwiek w tej drużynie dropnął.
Secundo: dla pierwszej osoby losuje z prawdopodobieństwem 100%/ilość_graczy_w_pt czy dropnęła któregoś z tych rarów.
Tertio: dla każdej następnej znów losuje w ten sam sposób, ale ma w pamięci czy rar został już wylosowany (jeśli tak, to go nie losuje).

To jest hipotetyczna sytuacja, w której w miarę oddalania się od pierwszego miejsca szansa dropnięcia maleje (bo rośnie szansa, że wziął go ktoś przed nami).

Warto jednak zauważyć, że programista, który tak by to zaprogramował - byłby kretynem. Gołym okiem widać, że równości w tym nie ma. Poza tym o wiele szybciej byłoby tak:
Primo - j.w.
Secundo - losowanie cyfry (prawie jak rzut kostką, tyle że pięciościenną), która oznaczy miejsce w pt, które się wzbogaci.

I to jest znacznie bardziej prawdopodobne. Naprawdę, nie umiem sobie wyobrazić jak informatyk może NIECHCĄCY zaprogramować pierwszą opcję...

_________________
Ignorantia iuris nocet.
Fiat iustitia, et pereat mundus.


28 Wrz 2011, o 03:09

Podziękowali: Kyth Moire (28 Wrz 2011, o 15:21)
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2011, o 23:49
Posty: 150
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Post Re: Rary
Mogę dołożyć parę groszy od siebie jako rycerz :
98 Fyo - raz wzorek mi spadł (akurat byłem na 4 miejscu bo na 2 ryców szliśmy)
87 Gmo - regularnie 5 miejsce 0 dropa
80 DZ - 5 miejsce 0 dropa

Będąc w 5 osobowym PT 2 razy rar mi spadł na 5 miejsce (1 raz modliszka) i lodowy smok ale wtedy byłem łucznikiem i zaliczyłem deda i stąd moje 5 miejsce wyszło

_________________
BadylBamber s2


28 Wrz 2011, o 08:03
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 316 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron