Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna
 Oto jak powinno sie rozmawiac z Modami !! 
Autor Wiadomość
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2011, o 02:38
Posty: 1597
Miejscowość: Szczecin
Podziękowano: 109 razy
Otrzymanych podziękowań: 101 razy
Post Re: Oto jak powinno sie rozmawiac z Modami !!
tyle, że każdy wie, że dostawał kneble. jeśli w ciągu tygodnia załapie 5 knebli za przekleństwa, na pewno nie dostanie 8 dnia knebla na 60 minut za to samo. jeśli ma coś na sumieniu powinien się pilnować. jeśli nie to, no cóż, wyłapie znacznie dłuższego knebla. zawsze może wtedy napisać na forum i dostać odpowiedź.


28 Wrz 2011, o 17:46
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 21 Cze 2011, o 19:55
Posty: 57
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: Oto jak powinno sie rozmawiac z Modami !!
Ciagle jak wysylam ss-y Adnimom dostepnych na serwerze na priv ze ktos mnie wyzywa na priv to ciagle pisza ze jest komenda /ignore to czemu taki madry admin nie dal na mnie /ignore hmmm ?? tylko odrazu ban -_- widze ze rowniez wy lamiece regulamin. Ponoc nie ma knebli ani banow za priv... A ja jednak dostalem.


28 Wrz 2011, o 20:50
Profil
Mistrz Gry
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2010, o 14:24
Posty: 2608
Podziękowano: 85 razy
Otrzymanych podziękowań: 284 razy
Serwer: Tolnor
Post Re: Oto jak powinno sie rozmawiac z Modami !!
§4. Czat prywatny
1. Czat prywatny podlega szczególnej ochronie w grze i nie jest na bieżąco monitorowany przez członków ekipy;
2. Analiza treści czatu prywatnego przeprowadzona może być jedynie przez uprawnionego GMa i tylko na wniosek gracza, uczestnika danej rozmowy, który jako podstawę przedłoży screen shota z rozmowy;
3. Ze względu na charakter czatu prywatnego wszelkie naruszenia regulaminu ujawnione na czacie prywatnym będą karane z pełną surowością

wyciąg z nowego reg.

_________________
Image
Image


28 Wrz 2011, o 21:01
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 10 Lip 2011, o 03:35
Posty: 7
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Post Re: Oto jak powinno sie rozmawiac z Modami !!
A ja nadal nie rozumiem po co te dyskusje?
Chyba tylko w tej 1 grze jest taka nagonka na GMow i modow mysle ze za duzo gracze sobie pozwalaja
Jestes cham i prostak nie umiesz sie zachowac i jeszcze jakies pretensje ze knebel albo ban? Nie rozumiem tego w zadnej innej grze nie widzialem takich akcji jak w tej ale pewnie temu tu tak jest bo tu sami polacy graja a wiadomo jak to polacy.
Mam dosc czytania takich glupot .Nie moze byc tak ze modzi beda sie bali dac knebla komus kto klnie bo zaraz on i jego 50 kolegow bedzie plakac na forum ze mod niesprawiedliwy stronniczy zly.
A sprawa z Astraya byla jasno wyjasniona i konsekwencje sa znane dla tych co chca dalej psuc gre i dalsze drążenie tego tematu nie ma sensu.


29 Wrz 2011, o 01:30

Podziękowali: 3 Felix (29 Wrz 2011, o 01:36), Heavenmaker (29 Wrz 2011, o 18:30), Sandhya (29 Wrz 2011, o 21:26)
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 12 Wrz 2011, o 15:13
Posty: 53
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Post Re: Oto jak powinno sie rozmawiac z Modami !!
Cytuj:
"Przyblize tu dawna sprawe Alistara jakies 5 miesiecy temu byl on gmem na s3(...) Wykorzystal on swoja pozycje do czarowania sobie potworkow przedmiotow tpowania sie do bosow itp."


Cytuj:
"Sojusznicy/koledzy/gildiowicze modow sa traktowani ulgowo"


Dlatego wlasnie w jednym z tematow wspomnialem o tym, ze osoba obejmujaca stanowisko moda/gma nie powinna pelnic tej funkcji na serwerze, na ktorym posiada swoja prywatna postac. W sieci nigdy nie mozemy miec pewnosci co do uczciwosci danej osoby nawet jezeli znamy ja z gry juz dlugi czas.

Cytuj:
"Kiedys mozna było pogadac o wielu rzeczach nawet głupotach i zdarzało sie ze do takich rozmów włączali sie modowie..."


Nie wiem jak bylo kiedys, ale wiem jak jest teraz. Gram tu zaledwie miesiac a juz zdazylem sie zorientowac, ze cenzura na czacie jest wieksza niz za komuny, a modzi/gmowi karaja lepiej niz SB. Staram sie zatem unikac czatu jak ognia bo nie chce sie niepotrzebnie denerwowac i pisac odwolan tylko dlatego, ze jakas nieogarnieta osoba zle zrozumiala/odebrala moja wypowiedz/odpowiedz/sformulowanie/zdanie etc.

Gralem juz w wiele gier online i nie raz do dyspozycji byl tylko jeden czat, ktory sluzyl do wszystkiego, a mimo to panowal porzadek i kazdy z kazdym mogl sie dogadac. Dodam tez, ze w wielu przypadkach admin/gm (nie bylo czegos takiego jak mod czatu gry) pojawial sie zadko, a jednak ludzie porozumiewali sie ze soba kulturalnie. Podsumowujac byl luz, swoboda wypowiedzi, kultura, dobra atmosfera. Jednym slowem gralo sie przyjemnie i mozna bylo sie zrelaksowac. Natomiast wszelkie przejawy patologii (nadmierne wulgi, wyzwiska, nekanie etc.) byly raportowane w postacii SS'ow/filmow na forum gry. Czyli w tym przypadku to gracze stanowili moderacje czatu/gry :)

PS: Do tych wszystkich obroncow kultury, jezyka etc. Nie wierze, ze takie z Was cnotki za jakie probujecie uchodzic. Kazdy z Was na pewno przeklina, wyzywa czy zyczy zle innym (jezeli nie na codzien to w chwilach slabosci - "Jestem tylko czlowiekiem" zwyklo sie mawiac , a nie ma ludzi doskonalych) wiec przestancie spamowac/floodowac, ze to wszystko w obronie kultury/rega etc. bo wasza hipokryzja zaczyna siegac nieba.


Ostatnio edytowany przez Ithuriel, 29 Wrz 2011, o 02:05, edytowano w sumie 1 raz



29 Wrz 2011, o 01:46
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2011, o 11:30
Posty: 269
Miejscowość: Hollywood
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 104 razy
Serwer: HardCore
Post Re: Oto jak powinno sie rozmawiac z Modami !!
Modzi są własnie potrzebni bo najgorsze jest to że pełno dzieci z tibii przyszło do Taern. A tam to dopiero noobostwo na masową skale. Nie chodzi tylko o dzieci ale też o fajterów, koksów itd itp.

_________________
Moment w którym zamykasz oczy na polu walki, jest momentem, w którym już ich nie otwierasz


29 Wrz 2011, o 02:01
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Post Re: Oto jak powinno sie rozmawiac z Modami !!
Pierwotnie nie planowałem się w ogóle odnosić do tego co na pierwszych 6-7 stronach tu napisano i kompletnie ten wątek potraktować milczeniem… jednak wypowiedzi rozsądnych graczy spowodowały, że zmieniłem zdanie. Budzą one we mnie szacunek i odradzają wiarę w to, że można grać i rywalizować, nawet ze sobą walczyć ale zawsze po wszystkim cieszyć się z kolejnego ciekawego dnia w grze, zamiast najzwyczajniej obrażać, oszukiwać etc.

Zawsze i do każdego gracza odnosiłem się z szacunkiem a Ci co dostawali prztyczka w nos na priv uczciwie na to zapracowali solidnie mi bluzgając albo obrażając. Nigdy nikogo nie faworyzowałem i Ekipa S3 jest pod tym względem bardzo solidnie pilnowana i rozliczana – każdy z nas wie, że za jakikolwiek przejaw stronniczości dostanie takiego kopa w tyłek, że długo będzie bolało. Jednocześnie przyjętym zwyczajem jest, że nie dajemy graczom /ignore bo nawet największy rozrabiaka może potrzebować naszej pomocy, a my od tego jesteśmy…

W nosie (żeby nie powiedzieć, że gdzieś indziej) mam tą czy tamtą Gildie, te czy tamte animozje czy zaszłości – nie znam tych konfliktów i nic mnie one nie obchodzą. Dlatego nigdy nikogo nie ‘oszczędzałem’ – każdy dostawał wedle zasług, tyle że nie każdy potrafi potem np. na priv o tym pogadać po ludzku – część niestety rzuca tylko mięso i obrazy zaczynając o tego, że ‘swoich’ zawsze oszczędzam – to wreszcie się przyznam – tak, mam swoich – Ci ‘moi’ to Ekipa z S3 i mimo, że od czasu gdy zostałem GMem praktycznie nie gram to cały czas jestem z nimi i widzę ile wysiłku wkładają w to, żeby był porządek, choć jak to słusznie ktoś zauważył – nie myli się ten co nic nie robi – nam też pomyłki się zdarzają ale nie mamy z tym problemu żeby się wycofać (przykład z góry SirGakas). Było kilka sytuacji gdy gracze wskazując np. na bany z przeszłości za zakładanie kont z nickami niby obraźliwymi chcieli podobnych kar obecnie – spotkałem się na TSie, wyjaśniłem moje stanowisko i mimo, że nie do końca druga strona zgodziła się ze mną to zrozumiała moje motywy i je uszanowała – tak jak ja uszanowałem fakt, iż mój rozmówca miał inne zdanie… Tego właśnie oczekuję od siebie i od graczy – piszecie żeby dać więcej luzu, ok. jestem w stanie się na to zgodzić ale chciałbym tu jasno wyznaczyć granice tego luzu.

Dopuszczalne będą pojedyncze wulgaryzmy na bocznym czy w walce (po godzinie 23.00 i nigdy na ruchomym) ale tylko jako przejaw złości na sytuację, nigdy przeciwko graczowi czy administracji. Będziemy również bardziej liberalnie podchodzić do rozmów na czatach nie dotyczących gry, ale musicie uszanować fakt, iż każdy z członków Ekipy będzie miał zawsze prawo poprosić o zmianę tematu – niestety nie każdy temat może być ciągnięty w nieskończoność np. dyskusja o wzajemnych gwałtach czy dowcipy rasistowskie czy inne. Musicie też zrozumieć, że takie gadki czasami po prostu przeszkadzają innym graczom a modzi mają pilnować przede wszystkim funkcji czatu, jako elementu gry a nie narzędzia do chatowania o sexie, sporcie, gotowaniu czy polityce. Postaram się, żeby prośby o zmianę tematu były czytelne, powtórzone 2-3 krotnie, tak żeby każdy zdążył przesłać zaczęte zdanie ale za kontynuacje będą warny a potem kicki i kneble.
Jednocześnie nigdy nie zgodzę się na lżenie czy obrażanie kogokolwiek w jakikolwiek sposób. Za to będą najcięższe kary do bana włacznie (teksty dotyczące np. lizania dupy czy obrażanie kobiet vide cyckomodzi – skończą się z miejsca banem). Z tym, że przedefiniuję pojęcie obrazy (zresztą już zacząłem to robić) i za nazywanie kogoś noobem czy pajacem lub pisanie że ktoś ma cienką pałkę nie karzemy jako za obrazę, co najwyżej jako brak kultury.

I od razu wyjaśniam – propozycja ta jest skierowana do wszystkich – to od graczy zależy czy ona się przyjmie – dotyczy się to również Fanklubu ScreenShota. Licze na to, że skoro my wyluzujemy to Wy również i odmowy karania kneblem nie będą traktowane jako objaw stronniczości ale właśnie tego luzu, o który prosicie…


29 Wrz 2011, o 07:27

Podziękowali: 7 Galmachar (29 Wrz 2011, o 16:59), Hass (30 Wrz 2011, o 16:20), ironka (29 Wrz 2011, o 18:27), Krambi (29 Wrz 2011, o 23:20), Lehmar (29 Wrz 2011, o 15:40), Niobe (29 Wrz 2011, o 07:50), Sandhya (29 Wrz 2011, o 21:27)
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Cze 2011, o 18:45
Posty: 328
Podziękowano: 83 razy
Otrzymanych podziękowań: 213 razy
Post Re: Oto jak powinno sie rozmawiac z Modami !!
Teraz uwazam ze napinka w tym temacie jest juz niepotrzebna.Uzyskalismy rozluźnienie moderacji Serwera 3 wiec mozemy uznac to za sukces i tu nalezą sie tez podziekowania dla Gm ze wydał takie rozporządzenie idąc na kompromis.My jako gracze tez postarajmy sie wywiązac ze swojej czesci umowy a wtedy wszystko powinno pójsc dobrą drogą.Tematem o Astrayi proponuje zając sie w innym temacie gdyz obecnie zdominował on ten temat.
Ogólnie ciesze sie z tego co zostało wypracowane i mam pewne nadzieje z tym związane..teraz tylko wszystko musi wejsc w zycie i wyjsc "w praniu" jak to się będzie sprawdzać.
Chciałem tez dodać ze gdy wszyscy chcemy mieć porządek na serwerze to tez sami powinnismy reagowac gdy nastepuje przeginanie.I tu apel nie bójcie sie strofować h-lvl-i.Gdy zauwazą że nie mają poparcia i ze nie mogą juz odstawiac szopek przy milczeniu ogółu to moze sie uspokoją i powstrzymają od pewnych zachowań :)

Pozdrawiam

_________________
Galmachar-Barbarzyńca 140lvl Ostlor Image

Żmij
Attawa
Skin Blasku
Allenor


29 Wrz 2011, o 17:55
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Post Re: Oto jak powinno sie rozmawiac z Modami !!
ok, przenoszę wątki dotyczące dyskusji prawnej (z wyjątkiem pierwszego, który jest również w temacie) do innego tematu, ten dotyczy innego problemu...

fragmenty nie dotyczące niniejszego tematu, ale dotykające kwestii nagrywania znajdują się tu: viewtopic.php?f=77&t=10603


29 Wrz 2011, o 18:13
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Paź 2011, o 17:52
Posty: 171
Podziękowano: 25 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Post Re: Oto jak powinno sie rozmawiac z Modami !!
hehehe Ja bym z takim słownictwem do moda nieleciał ....


14 Lis 2011, o 23:23
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 278 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron