Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 4 posty(ów) ] 
 Wyświetlanie statusu PvP. 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 22 Wrz 2010, o 14:12
Posty: 31
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Wyświetlanie statusu PvP.
Biegam okazjonalnie po zamku i jak widzę czachę, którą jestem w stanie próbować żelazem nawrócić, to tak czynię.

Niemniej jednak ujma na honorze mi się przytrafiła przez błąd wyświetlania - jak mniemam.
Wydaje mi się, że jest jakiś dziwny motyw z graniczną wartością statusu wynoszącą 200 punktów.

...ale do rzeczy: zaatakowałem gościa, który miał czachę i dostałem po walce punkt "zabójcy" zamiast "łowcy" to pierwsze primo. Pamiętam, że kiedy zdobyłem tarczę za obniżenie wartości statusu poniżej -200 punktów to w pierwszej chwili ona się nie wyświetliła. Wdałem się więc w rozmowę z poszkodowanym w tej sytuacji, bo nie spodobał mi się istniejący stan rzeczy. Twierdził, że też o tym pomyślał i przelogowywał się, ale kwestii czachy to nie rozwiązało. Zatem jeżeli gość mówił prawdę :) i dobrze zgaduję, to jest tak, że czacha pojawia się od wartości statusu >=200, natomiast podczas przyznawania punktów statusu za rozstrzygnięte starcie system traktuje nas jako zabójcę, a nie łowcę od statusu ofiary <=200. Czyli wartość graniczna jest w obu warunkach, ale to oczywiście tylko teoria.

Co więcej, gość twierdził, że czachę dostał po tym jak wygrał starcie w obronie po tym jak zaatakował go inny gracz. Zdarzyło mi się również, swego czasu, wygrać starcie które rozpoczął jakiś napał w tunelu pająków i wydawało mi się, że statusu PvP zwycięstwo w obronie nie zmieniło, choć być może zależeć to może od statusu jaki ma atakujący - nie chcę zgadywać, wiecie lepiej, zwracam tylko uwagę na problem, bo trochę dziwne, że za zwycięstwo w starciu w którym mamy się bronić jesteśmy sklasyfikowani jako zabójca, przecież nawet w świecie właściwym istnieje coś takiego jak prawo do samoobrony. :)

Reasumując mój cel był pełnoprawną czachą, kiedy biegał po krainie, a kiedy go ubiłem system potraktował go jakby czachy nie miał. Niezależnie od tego, czy moje domysły mają potwierdzenie w rzeczywistości, czy też problem dotyczy zupełnie innej materii na skutek błędu (czy to wyświetlania, czy też innego) zaatakowałem poniekąd niewinną osobę, której atakować nie miałem zamiaru i zostałem ukarany rangą zabójcy zamiast łowcy i 50 punktami statusu zamiast -50.

W związku z powyższym uprzejmie proszę, o wyzerowanie mojego statusu zabójcy i licznika ofiar.

Postać: Agony

_________________
Agony - Voodoo, poziom 52
Kharza - Łucznik, poziom 32

-------------------------------------------------------------------------------
..if i was twice the man i could be.. i'd still be half of what you need..


6 Lis 2010, o 17:41
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2010, o 14:42
Posty: 557
Podziękowano: 21 razy
Otrzymanych podziękowań: 19 razy
Post Re: Wyświetlanie statusu PvP.
Jak był w PT z jakąś czachą, a ta czacha odeszła, to pozostaje u niego ta czacha (do relogu, lub najbliższej walki) czyli mogłeś zaatakować osobę która ma nawet tarczę, ale była przed chwilą w grupie z czaszką :)

Jak się bronisz to nie zmienia Ci się status PvP, przynajmniej mnie się to nie zmieniło, tak mnie się wydaje i tak powinno być:)

_________________
JagleVooDoo 77lvl
JagleŁuk 44lvl - only PvP
JagleDrut 65lvl - nadchodząca nadzieja


practitioner - Krav Maga - cały czas rosnę


6 Lis 2010, o 17:49
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 22 Wrz 2010, o 14:12
Posty: 31
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: Wyświetlanie statusu PvP.
Być może jest jakiś problem z tą graniczną wartością 200 właśnie. Bo może miał 200 i nie był czachą, wygrał walkę w obronie, system sprawdził status raz jeszcze, stwierdził, że ma >=200 i przyznał czachę za walkę w obronie pomimo tego, że status się nie zmienił - nie wiem, ja sobie mogę gdybać.

No właśnie problem w tym, że gość twierdził, że się przelogował i ciągle czachę miał, więc raczej nie była to kwestia dziedziczenia czachy.

_________________
Agony - Voodoo, poziom 52
Kharza - Łucznik, poziom 32

-------------------------------------------------------------------------------
..if i was twice the man i could be.. i'd still be half of what you need..


6 Lis 2010, o 17:53
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2010, o 19:15
Posty: 245
Miejscowość: W-wa, Targowek
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Post Re: Wyświetlanie statusu PvP.
Rowniez, jesli ktos ma na styk, czyli 200 pkt i czache, to zabojca w wiekszosci przypadkow nie dostaje wogole statusu lub dostaje punkty zabojcy. 2 takie kille zrobilem na osobach, ktore chcialy czache zgubic bo juz mialy na styk i za kazdym razem 0 statusu zmiany. A wystarczylo juz 220, zeby normalnie status sie zmienil

_________________
M3f - s1 - rycek lv. 60
Jezzar - s1 - sock puppet of doom
Veecos - s2 - the other white meat
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


6 Lis 2010, o 19:05
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 200 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron