Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
 Rary 
Autor Wiadomość
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sie 2010, o 21:51
Posty: 274
Miejscowość: Sochaczew
Podziękowano: 55 razy
Otrzymanych podziękowań: 88 razy
Nick w grze: MamBanaNieGram
Post Re: Rary
co wy gadacie ... jest 20 % ze to tobie wypadnie rar , tak samo jak na 1 czy 2 miejsce :)

W dodatku dziwi mnie to , ze kaza rycowi stac na 5 miejscu , bardziej ja dostaje serie stojac na 1 niz wy stojąc na 4 czy 5 :)


28 Wrz 2011, o 08:33
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2010, o 20:00
Posty: 1388
Podziękowano: 28 razy
Otrzymanych podziękowań: 43 razy
Post Re: Rary
No, Levelup, w końcu ktoś kto rozumie mechanikę gry ^^

Też mnie dziwi ten mit 5-ego miejsca, nie wiem skąd to się w ogóle wzięło... Zresztą, Krawiec chyba tu też udowodnił, że jest dobrze.

_________________
Ignorantia iuris nocet.
Fiat iustitia, et pereat mundus.


28 Wrz 2011, o 11:13
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2011, o 21:55
Posty: 511
Miejscowość: Poznań
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Post Re: Rary
Kyth Moire napisał(a):
Czy ktokolwiek mówi, że to miałoby być celowe? Po prostu trudno mi uwierzyć że każdy gracz jest rozpatrywany indywidualnie, kiedy może wypaść tylko jeden dany item, a jest pięć osób do losowania. Załóżmy że w losowaniu wypadło 3% na ... diabolo. Jeśli założyć że udało się to pierwszej osobie, kolejna już nie dostanie szansy. Bo nie może wypaść diabolo dwukrotnie. Czy czegoś nie uwzględniłem?



Zaraz zakończę całą dyskusję jednym tematem: viewtopic.php?f=70&t=8543

Czy naprawdę tak trudno wam uwierzyć że każdy ma taką samą szansę wylosowania RARu? Ba, zdarzają się przecież wypadki że gracz dostaje dwa rary :D czyli jak wtedy waszym zdaniem miałby wyglądać taki skrypt rozdzielający drop?

Jedyne sensowne wytłumaczenie to takie , że każdy gracz jest rozpatrywany indywidualnie(ale za to np. z prawdopodobieństwem / liczbę graczy w grupie - teoria). A powyższy link obala zarówno teorię o pechowości 4-5 miejsca oraz to że jakoby w jednym dropie jest losowany tylko jeden rar danego typu na grupę.

Nie zauważyłem tutaj jeszcze błędnie napisanych skryptów - takie zaraz widać w działaniu gry;)
A brak rarów przypisał bym najzwyczajniejszemu pechowi :(

Rozpisując moje podejrzenie co do działania skryptu:
Zakładając że prawdopodobieństwo wypadnięcia RARu z danego BOSa wynosi 2%. To wtedy dla pojedynczego gracza w 5osobowej drużynie wyniesie 2%/5=0,4% :D
Czyli łatwo zauważyć,że średnio RAR wypadnie raz na 250 wypraw dla tego gracza.
Co nie zmienia jednak faktu iż cała wyprawa dalej ma 2% :) a dodatkowo jest szansa że wypadnie więcej RARów (czego już nie będę tłumaczył, dociekliwi sami na to wpadną)...wniosek, wyprawy grupowe bardziej się opłacają niż solo :D

@down: Felix (biorąc oczywiście za miernik wyprawę a nie pojedynczego gracza, bo tak to wiadomo że 5 wypraw ma większą szansę na RARa niż jedna wyprawa)

_________________
Saintx - Sheed 44Lv (w stanie spoczynku)
Siantx - Druid 51Lv (skacze po wieży)


28 Wrz 2011, o 12:40
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 26 Wrz 2011, o 21:08
Posty: 5
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: Rary
W sprawie inhi z fyo to prosze graczy o zwrocenie uwagi kto dostane inhi bo z tego co mi sie wydaje to na 10 przypadkow inhi leci 9 razy na 1 miejsce


28 Wrz 2011, o 13:26
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2010, o 20:00
Posty: 1388
Podziękowano: 28 razy
Otrzymanych podziękowań: 43 razy
Post Re: Rary
Wyprawy grupowe bardziej? Wcale nie :P 2% na drużynę, nawet jednoosobową, więc im mniej tym lepiej dla nas :P

_________________
Ignorantia iuris nocet.
Fiat iustitia, et pereat mundus.


28 Wrz 2011, o 14:59
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Post Re: Rary
A ja rozpocznę dyskusje jedną grafiką:

download/file.php?id=1995

Jest wiele "sensownych" możliwości, ale rary to rary - jak można cokolwiek stwierdzić, kiedy szansa na drop jest tak niska? Można się wymieniać pojedyńczymi przypadkami lub długimi seriami pecha (słyszałem gdzieś że kukiq nie miał nic z ponad 200 dz, stojąc na 5 pozycji...) Zaproponowałem prosty sposób zakończenia konfliktu, zapewne raz na zawsze - sprawdzić to na inhibitorach. Chyba że ktoś udostępni kawał kodu :)

PS: Saintx: Średnio rar wypada na 83 wyprawy dla danego gracza - jest kilka rarów, a wiec kilka losowań. Obliczałeś dla 2%, dla 3% byłoby to ~rar na 53 wyprawy. Na DZ jeszcze lepiej, bo dzieli się aż na cztery rary. Czyli już można być wnerwionym na los, jeśli po setkach bossów łapie się poniżej przeciętnej. Ale cóż, to kwestia pecha.

Chyba że o czymś nie wiem, zawsze twierdziło się że jest 3% na rara, 5% na tygryska/herszta.


28 Wrz 2011, o 15:01
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2010, o 20:00
Posty: 1388
Podziękowano: 28 razy
Otrzymanych podziękowań: 43 razy
Post Re: Rary
No jakoś tak, mniejsza o dokładny procent, ale masz rację, każdy rar jest losowany osobno. Na drużynę oczywiście.

_________________
Ignorantia iuris nocet.
Fiat iustitia, et pereat mundus.


28 Wrz 2011, o 15:15
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Post Re: Rary
Dziwne, temat z września, widzę dwóch czytelników...

http://imageshack.us/photo/my-images/84 ... tu2uf.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/42 ... uujmc.png/

Może mi ktoś wyjaśnić, jak dwa razy pod rząd mogą wypaść flaszki dokładnie w tej samej kombinacji? Oczywiście, zakładając że jest to niezależne od miejsca.


8 Paź 2011, o 21:23
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2011, o 11:14
Posty: 77
Miejscowość: Tarnów
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 9 razy
Post Re: Rary
Tak samo miałem zawsze chodzę to pada 1-3

a ryc to bogaty to sobie kupi ^^


9 Paź 2011, o 21:07
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 289 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron