Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
 Wprowadzanie graczy w błąd - ( ? ) 
Autor Wiadomość
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2010, o 11:03
Posty: 904
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Nick w grze: LaFuria
Post Re: Wprowadzanie graczy w błąd - ( ? )
Po prostu mnie rozśmieszasz :) ja robie off top? Cały ten temat jest offtopem, który w ogóle nie powinien mieć miejsca. Każdy kto zna ową sytuacje między Tobą a mną wie jaka sytuacja panuje i do czego dążysz zakładając takie tematy.

Co do chronienia mnie przez Zło...hmmm...może on się wypowie bo nie sądzę żeby miał jaki kolwiek powód do tego aby mnie chronić. Jak zapewne zauważyłeś pomimo Twoich starań nadal jestem moderatorem więc nie ma mi czego zarzucić.

Ja nie zgłosiłem się na moda dla zabawy tak jak Ty dla zabawy zakładasz posty o mnie. Nie knebluje bo sprawia mi to przyjemność, nie czepiam się ludzi których nie lubię tak jak Ty do Daw'a...

_________________
------------------------------------------------------------------------------
Image


8 Paź 2011, o 23:08
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sie 2010, o 21:51
Posty: 274
Miejscowość: Sochaczew
Podziękowano: 55 razy
Otrzymanych podziękowań: 88 razy
Nick w grze: MamBanaNieGram
Post Re: Wprowadzanie graczy w błąd - ( ? )
tobson napisał(a):
Po prostu mnie rozśmieszasz :) ja robie off top? Cały ten temat jest offtopem, który w ogóle nie powinien mieć miejsca. Każdy kto zna ową sytuacje między Tobą a mną wie jaka sytuacja panuje i do czego dążysz zakładając takie tematy.



to tez jest offtopem , zalozylem temat pytający co oznacza punkt w regulaminie , wiec do czegos on jest . Do tego jest w dziale " Pytania i Problemy "


Cytuj:
Co do chronienia mnie przez Zło...hmmm...może on się wypowie bo nie sądzę żeby miał jaki kolwiek powód do tego aby mnie chronić. Jak zapewne zauważyłeś pomimo Twoich starań nadal jestem moderatorem więc nie ma mi czego zarzucić.


Co ty kurde masz z sobą ? Narcyzujesz sie czy jak ? PRzeczytaj głowny wątek tematu ...jak chcesz rozmawiac o sobie to stan przed lustrem ... Juuzz od dluuuugiego czasu mialem na ciebie , ale cos sobie ubzdurałes ... i znowu coraz bardziej mnie denerwujesz :| :]


8 Paź 2011, o 23:13
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Paź 2010, o 21:05
Posty: 246
Miejscowość: Tu i tam
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Post Re: Wprowadzanie graczy w błąd - ( ? )
Level - nie mam screena, ale widziałam jak napisałeś zdanie: "Lord jest a knebla nie ma". Byłam wtedy na innej postaci. Wtrąciłam się do rozmowy dopiero, kiedy wszedł SZ, pytając skąd wiesz, że dany gracz nie miał warna, którego inni gracze nie widzą...
Tak się zastanawiam, czy miałbyś takie same pretensje, gdyby wtedy online był inny mod czy gdyby chodziło o kogoś z Twoich dobrych znajomych :P

Edit: poprawiłam literówki, bo się spieszyłam :)

_________________
Sekuro - łuk 70
Blondi - vd 82
Dilaila - druid 72


Ostatnio edytowany przez Sekuro 8 Paź 2011, o 23:20, edytowano w sumie 2 razy



8 Paź 2011, o 23:17
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Post Re: Wprowadzanie graczy w błąd - ( ? )
Cóż, jeśli chodzi o istotę tematu. Kiedyś pewny GM pisał mi, że knebel za takie przewinienia jest głównie wtedy, kiedy zachodzi duże prawdopodobieństwo, że ktoś w to uwierzył. Czyli można powiedzieć np. że Joris poszedł do Trentis na piwo, mimo że taki NPC faktycznie nie zmienia swojej lokalizacji. Głównie dlatego, że jest wystarczająco absurdalne, by przyjąć to za żart


Można też powiedzieć złą orientacyjną cenę przedmiotu, jeśli zostanie ona zakwestionowana przez kogoś innego. Kiedyś piro chodziło po 1kk, dzisiaj nawet po 100k - ktoś po długiej przerwie może nie znać aktualnych cen lub nie spodziewać się takich tendencji rynkowych.

Oczywiście zawsze zostawia się wolną rekę moderatorom. Jeśli ktoś celowo, często podaje złe ceny, to POWINIEN być ukarany, nawet jeśli komuś innemu uszłoby to płazem. Można to uznać za recydywę.


8 Paź 2011, o 23:18
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sie 2010, o 21:51
Posty: 274
Miejscowość: Sochaczew
Podziękowano: 55 razy
Otrzymanych podziękowań: 88 razy
Nick w grze: MamBanaNieGram
Post Re: Wprowadzanie graczy w błąd - ( ? )
Sekuro napisał(a):
Level - nie mam screena, ale widziałam jak napisałeś zdanie: "Lord jest a knebla nie ma". Byłam wtedy na innej postaci. Wtrąciłam się do rozmowy dopiero, kiedy wszedł SZ, pytając skąd wiesz, że dany gracz nie miał warna, którego inni gracze nie widzą...
Tak się zastanawiam, czy miałbyś takie same pretensje, gdyby wtedy online był inny mod czy gdyby chodziło o kogoś z Twoich dobrych znajomych :P

Edit: poprawiłam literówki, bo się spieszyłam :)



Gdyby chodzilo o kogos z moich znajomych hmmmmm , nie mial bym pretensji , chociaz kto wie :D , ale wtedy mną bylby ktos inny :)

Kyth Gratulacje jestes pierwszą osoba która nie robi z tego tematu o Wieelkim Lordzie :)

Gdy ktos mowi zarty to raczej knebla byc nie powinno , ale gdy sie upira wkrecajac cene , bo moze uda mu sie to kupic za 10 x mniej - to juz powinno byc karane :] :)


8 Paź 2011, o 23:24
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Post Re: Wprowadzanie graczy w błąd - ( ? )
Pomijam juz konflikt Level-Lord

Co do samego tematu, to choc jest on wyjatkowo ciezki do uregulowania, to sadze, ze w niektorych przypadkach trzeba zaczac podejmowac pewne kroki.
Wiadomo, ze nie ma jednolitej ceny rarow i wiekszosc graczy podaje te wartosc "na oko", no i wiadomo, ze przy tym trafiaja sie pewne akceptowalne rozbierznosci, bo i sami sprzedawcy ustalaja rozne ceny swoich towarow.

Natomiast jesli jest to zorganizowana akcja majaca na celu wymusic od gracza kupienie za majatek przedmiotu, ktory jest wart niewiele, to tu nalezy dzialac.

Jak to zrobic? tu poki co pierw wole poznac wasze opinie. A wiec apel do wszystkich, by faktycznie przedyskutowac sam problem (w ogole poczynajac od tego, czy jest on na tyle powazny, by sie nim zajac), wiec odsunmy na chwile to co nas dzieli i zrobmy cos z pozytkiem dla wszystkich :)


8 Paź 2011, o 23:25

Podziękowali: levelup (8 Paź 2011, o 23:35)
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Post Re: Wprowadzanie graczy w błąd - ( ? )
Trzeba zauważyć, że mod nie jest wszechwiedzący. Jeśli widzi że ktoś tylko raz podał cenę tak różniącą się od prawdziwej - nie zna gracza i nie wie, czym kierował się podając taką liczbę. Może niechcący wpisał o jedno zero za mało? Wystarczy że zostanie to skorygowane, a sam mod może (lecz nie musi) poprosić lub ostrzec gracza o ostrożniejsze szafowanie cyferkami.

Skoro niemal od razu pojawiła się poprawka, to znaczy że tak naprawdę nic się nie stało, a karać za taki jednokrotny wyskok tylko potwierdzałby zdanie niektórych graczy, że modzi tylko szukają pretekstu do knebli.


8 Paź 2011, o 23:29
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sie 2010, o 21:51
Posty: 274
Miejscowość: Sochaczew
Podziękowano: 55 razy
Otrzymanych podziękowań: 88 razy
Nick w grze: MamBanaNieGram
Post Re: Wprowadzanie graczy w błąd - ( ? )
dajcie jej piwa :D - o to mi własnie chodzilo ten którego imienia pewnie nawet nie wolno mi jzu wypowiadać .

Moze zrobisz jakąs ankiete Myst ? bo ja sie na tym zbytnio nie znam :)


Cytuj:
Może niechcący wpisał o jedno zero za mało?


NA moim screenie , 2 x podal taką samą cene więc raczej nie o to chodzilo :) a interwencji moda nie bylo :)


8 Paź 2011, o 23:32
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Paź 2010, o 21:05
Posty: 246
Miejscowość: Tu i tam
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Post Re: Wprowadzanie graczy w błąd - ( ? )
levelup napisał(a):

"lord jest i nie ma knebla?"Czy gdzie kolwiek padl twój nick ? Napisalem ze są admini , regulamin jest lamany a knebla nie ma



Potwierdziłam, że tak napisałeś i do tego już się nie odniosłeś. Nie mam więcej pytań.
Nie robię z tematu jak to napisałeś: "tematu o Wieelkim Lordzie" - stwierdzam fakt. Widziałam sytuację i jeśli już się upierać, to dałabym za to co najwyżej warna. Byłam wtedy na postaci bez moda, więc nie do mnie należała decyzja.

_________________
Sekuro - łuk 70
Blondi - vd 82
Dilaila - druid 72


8 Paź 2011, o 23:37
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Post Re: Wprowadzanie graczy w błąd - ( ? )
Nie oglądam wszystkich screenów, a traktuję sytuację szerzej - można powiedzieć, że z tego tematu mogą później pojawić się wytyczne dla administracji.

Nadal twierdzę, że skoro zostało to skorygowane, to nic się nie stało, więc knebel nie był konieczny. Co innego, gdyby gracz popadł w recydywę - czyli specjalnie "podmieniał" ceny rarów, mając nadzieję że ktoś w to uwierzy. Gdyby miano karać za wszelkie takie przypadki, potem pojawiłoby się "o ile można się pomylić, by nie dostać knebla". Czy jeśli coś kosztuje 700k, to można napisać 1kk? Jeśli można, to czy 1.1kk też ujdzie?

Dlatego jeśli karać, to tylko wyjątkowe przypadki, kiedy widać że ktoś naprawdę celowo wprowadza w błąd i robi to nawet mimo słownych ostrzeżeń.


8 Paź 2011, o 23:37
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 293 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron