Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
 Atakowanie graczy na żółtym polu. 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2011, o 08:08
Posty: 20
Miejscowość: Dolnyśląsk
Podziękowano: 7 razy
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Post Atakowanie graczy na żółtym polu.
Serwer: S3
Nazwa postaci: Mahonne
Czas: 8 października 2011 godz. 23:35
Opis:
Poszkodowany wynikiem błędu jestem napewno ja (Mahonne) oraz gracz Aksus o innych mi nie wiadomo ale też pewnie byli.

Błąd wykorzystywali: PiotrMlody, Dontworry, Mosal

Sprawa wygląda następująco:
W/w gracze mają czerwone czaszki, to że atakowali przechodniów na bagnach jest bardzo irytujące lecz niestety normalne... Ale Oni atakowali też graczy stojących na żółtej strefie. W jaki sposób? Już tłumaczę:
Mam status pvp -601 czyli tarcza, stoję sobie na żółtym polu koło wiły, atakujący są obok, teoretycznie nie mogą mnie zaatakować... Ale tu pojawia się błąd, gracz z czerwoną czaszką wchodzi do mojej drużyny, wychodzi i mimo, że mój status nie ulega zmianie to jednak wizualnie zostaje na mnie jego czerwona czaszka i o dziwo staje się nagle możliwym do zaatakowania...

Więcej pisać chyba nie muszę, mam nadzieję, że ktoś przyjży się tej sprawie dokładniej...

_________________
MahonneLuk - s3
MahoneDruid - s3
MahonneVD - s3


8 Paź 2011, o 23:57
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2011, o 03:07
Posty: 1229
Podziękowano: 78 razy
Otrzymanych podziękowań: 463 razy
Nick w grze: Gildartz
Post Re: Atakowanie graczy na żółtym polu.
Przed chwilą miałem taką samą sytuację pod Kemenak. Jak wiadomo, wszędzie w Górach Koldów jest żółty teren, przy Sulogu jest zielony. Stałem na żółtym. Mam błękitną tarczę, status pvp -644. Nie można mnie na żółtym atakować.
Ci sami gracze, tj Mosal, DontWorry i PiotrMłody wykorzystali bug. Już tłumaczę. Gracz Aston (ich sojusznik) dołączył do mojej drużyny, po czym się wylogował. Została mi optycznie czerwona czaszka, a w/w gracze mnie zaatakowali i zabili, nawet się nie broniłem.
Oto screen sytuacji, gdzie widać na bocznym, jak Aston do mnie dołącza i robi logout, po czym ci trzej gracze mnie atakują:
http://imageshack.us/photo/my-images/202/27808798.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/828/73034770.jpg/

Widać, że gracz do mnie dołącza i robi logout, po czym tamci mnie atakują i zabijają. Rozumiem, jednorazowy przypadek, ale jak widać, jest już dwa razy wykorzystany bug w grze. Widzę, że pod Kemenak ciągle jacyś gracze przez to cierpią.

Moim zdaniem należy się w/w graczom ban za celowe wykorzystywanie błędów w grze.

_________________
Image
Image
Image


9 Paź 2011, o 00:05
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Lip 2011, o 14:18
Posty: 25
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Post Re: Atakowanie graczy na żółtym polu.
Witam

Oczywiście potwierdzam powyższą sytuację, byłem przy wodospadzie koło Wiły tak jak napisał kolega powyżej gdy nastąpił atak. Mosal dołączył do mojej drużyny - nie wiem co było później bo zaczęła się walka, Mosala ze mną nie było, po stronie moich przeciwników była 1 osoba, i następni zaczęli się dołączać, wiec było to jak myślę celowe i wypróbowane na innych graczach.

Niestety nie posiadam screenów ponieważ zaskoczyło mnie to, po prostu chciałem przejść, a wiem, że nie raz stoi tam po kilka red czaszek zatrzymałem się przy wodospadzie aby zobaczyć... niestety to nic nie pomogło.

Myślę, że takie sytuację będzie bardzo trudno udowadniać, jest to trudne do uchwycenia na screenie dlatego pewnie będzie to często wykorzystywane. Jedynie co proszę aby ktoś z administracji się temu przyjrzał i podjął stosowne kroki. Pole żółte jednak nie znajduję się bezcelowo w niektórych miejscach i jest po to by chronić graczy bez red czaszki, a nie po to aby koksy wykorzystywali nawet najmniejszy błąd? bug? nie wiem jak to nazwać w grze do swoich celów. Na bagnach sytuacja zapewne nie będzie się często zdarzać, ale takie praktyki np przed Kemenak będą naprawdę uciążliwe dla niektórych graczy, szczególnie z niższymi lvlami.

Zaatakowania gracza na żółtym polu bez czerwonej czaszki nie widziałem nigdy, więc wnioskuję że ta praktyka została od niedawna być wykorzystywana, miejmy nadzieję że nie długo... i tego życzę wszystkim graczom którzy ją zastosowali.

Gra ma być przyjemnością dla wszystkich graczy, może nie w takim samym stopniu, ale przecież nikt nie chce aby jedni gracze bawili się za wszelką cenę kosztem innych - atakowanie wszystkich jak leci na czerwonych polach jest dla was wystarczającą zabawą... Może zrobić w całej grze czerwone pola aby koledzy mogli atakować wszędzie wszystkich, ciekawe tylko czy nie zostali by po jakimś czasie sami na serwerze...

Pozdrawiam i liczę że ktoś zajmie się tą sprawą a do tego czasu radzę wszystkim blokowanie drużyn jeśli widzi w pobliżu takich graczy jak Mosal, PiotrMlody, Dontworry :D


9 Paź 2011, o 00:36
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 20 Kwi 2011, o 14:07
Posty: 91
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Post Re: Atakowanie graczy na żółtym polu.
Bug był wcześniej zgłoszony i nie było z nim nic robione, więc z niego skorzystaliśmy. Na prośbę GM'a kończymy z tym, więc możecie siedzieć na żółtym w spokoju :D


9 Paź 2011, o 00:47
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2011, o 08:08
Posty: 20
Miejscowość: Dolnyśląsk
Podziękowano: 7 razy
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Post Re: Atakowanie graczy na żółtym polu.
1.Tu nie chodzi o żadne deklaracje kto będzie korzystał z błędu a kto nie. Uważam, że skoro był zgłoszony błąd, wiedzieliście o tym a mimo tego świadomie z niego korzystaliście to powinniście zostać za to ukarani.
2. @Aston ciekawi mnie za co tacy ludzie jak ty dostają taką funkcję skoro sami łamią zasady gry i regulamin... Skoro jestes testerem to od tego masz s0 a nie s3 ...




A dla tych, którzy nie wiedzą o co chodzi zrobiłem nawet specjalną wersję graficzną:
Image

@down
Dzięki, faktycznie przegapiłem, ten pkt ginie zasypany innymi głównie o platynie...

_________________
MahonneLuk - s3
MahoneDruid - s3
MahonneVD - s3


Ostatnio edytowany przez Mahonne, 9 Paź 2011, o 01:53, edytowano w sumie 1 raz



9 Paź 2011, o 01:04
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Post Re: Atakowanie graczy na żółtym polu.
Odpowiedziałem na shoutcie, ale wiadomo - pudełko rzecz ulotna.

Cytuj:
6.W przypadku wykrycia błędu w Grze, Gracz zobowiązuje się do niewykorzystywania go i nieprzekazywania innym graczom zdobytych przez siebie informacji na jego temat w celu nieuczciwego uzyskania jakichkolwiek korzyści.

3.Niedopuszczalne są działania graczy mogące utrudniać lub destabilizować działanie Gry.


Korzyści to uzyskanie statusu zabójcy, exp, złoto, ewentualnie przedmioty - idealnie pasuje pod punkt szósty. Teoretycznie można za to karać, to że administracja o nim wie nic nie zmienia - gracz zobowiązał się do niewykorzystywania. Jeśli są problemy z naprawą, to nie oznacza zgody na takie postępowanie. Chyba, że ktoś powie inaczej.


9 Paź 2011, o 01:47

Podziękowali: 2 Gildartz (9 Paź 2011, o 03:08), Heavenmaker (9 Paź 2011, o 02:15)
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 20 Kwi 2011, o 14:07
Posty: 91
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Post Re: Atakowanie graczy na żółtym polu.
Po 1 w strefie testera ta sprawa nie była jednoznacznie omówiona.
Po 2 Gdy dołączy do ciebie gracz z rs, a ty nie masz ochrony, drużyna może być bita na żółtym i to nie jest bug. Bugiem jest to, że rs pozostaje po opuszczeniu członka drużyny. Czyli ktoś stoi na zielonym, ja do niego wbijam i wylogowywuje, a kiedy osoba wychodzi z zielonego może być zaatakowana. To jest wykorzystywanie tego buga. Tyle że relog pozbywa się nabytego niewłaściwie rs'a, stąd nie wiem skąd wasze pretensje


9 Paź 2011, o 02:51
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2011, o 08:08
Posty: 20
Miejscowość: Dolnyśląsk
Podziękowano: 7 razy
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Post Re: Atakowanie graczy na żółtym polu.
Otóż pretensje są stad, że ty jako tester wykorzystujesz błąd, do tego piszesz posty tak, jakbyś to ty ten błąd zauważył i chciał z siebie zrobić teraz takiego dobrego gracza.

No tak można zgubić niewłaściwie nabytego rsa przelogowując się ale to jest prawie niewykonalne gdy wy robicie to celowo i atak nastepuje po 1-2 sekundach od nabycia niewłaściwego rsa...

_________________
MahonneLuk - s3
MahoneDruid - s3
MahonneVD - s3


9 Paź 2011, o 10:20
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Post Re: Atakowanie graczy na żółtym polu.
zachowanie obu testerów uznaje za naganne i zostaną z tego wyciągnięte konsekwnecje - obaj zaraz po zgłoszeniu zostali poinformowani, iż nie powinni tak postępować i zastosowali się do prośby...

jednocześnie informuję, iż począwszy od dzisiaj tego typu działania będą traktowane i karane jak bugusing z banem na konto włącznie


9 Paź 2011, o 10:26
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 12 Cze 2011, o 10:34
Posty: 61
Miejscowość: BBA
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Post Re: Atakowanie graczy na żółtym polu.
heh co raz bardziej daremna ta gra się robi jednym uchodzi na sucho a drudzy od razu bana za to samo dostana :D dziwne podejście regulamin się nie zmienia wiec nie rozumiem dla czego dopiero od dzisiaj obowiązuje :)


9 Paź 2011, o 11:13
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 223 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron