Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 9 posty(ów) ] 
 skrót klawiszowy - Reset taktyki 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 16 Paź 2011, o 23:41
Posty: 6
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post skrót klawiszowy - Reset taktyki
może pomysł już był (myślę sobie, że to prawie pewne), ale nie znalazłem przez wyszukiwarkę.

Pomysł jest prosty: Żeby jakiś skrót np. ctrl + 0 kasował to co z zapałem naklikaliśmy.

Bez tej opcji jeśli w trakcie walki postanowimy zrobić coś zupełnie innego niż wcześniej ustawione strategie musimy najpierw wycofać się z tego co mamy a potem klikać nowe.

Najprostszy przykład - wróg już ginie, my mamy ustawioną obronę 211 i pięć ataków i chcemy to zamienić na 000 i 2 ataki na full na dobicie. Klikania co niemiara a z takim ctrl + 0 to byłaby chwila

Dziękuję za uwagę :)


17 Paź 2011, o 00:08
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: skrót klawiszowy - Reset taktyki
Jestem przeciw. Jak sytuacja się zmienia to możesz edytować ustawienia w trakcie animacji + 10 sekund zegara. To też element zręcznościowy, w pvp kto szybciej kliknie atakuje pierwszy :)

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


17 Paź 2011, o 00:59
Profil WWW
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2011, o 21:55
Posty: 511
Miejscowość: Poznań
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: skrót klawiszowy - Reset taktyki
zgodzę się z tobą dziabong, też mam problem z tym że czasem chciałbym ustawić coś innego, a jak już jest ustawionych 5 ataków to jest trochę klikania i zdarza się że czasu nie starczy aby to wszystko pozmieniać ;)

Pomysł dobry i teoretycznie dość łatwy do wprowadzenia w grę, więc nie powinien napotkać oporów z tej strony. A napewno wszystkim ułatwiło by to nieco rozgrywkę nikomu nic nie psując ;)

Jedynie w PvP było by to może faktycznie za duże ułatwienie jednak większym jest posiadanie dodatkowych dwóch slotów na taktyki z premium - gdzie odrazu można sobie ustawić w taktyce te dwa ataki po 5Pa dobijające :D

Jest to również poniekąd alternatywa gryząca się z taktykami gdzie można sobie zapisać taktykę zerującą wszystkie ataki, co obecnie jest przywilejem tych którzy poświęcą jeden slot taktyk na coś takiego.

Pomysł z pewnością warty dyskusji i wyrażenia opinii:)

_________________
Saintx - Sheed 44Lv (w stanie spoczynku)
Siantx - Druid 51Lv (skacze po wieży)


17 Paź 2011, o 01:08
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 16 Paź 2011, o 23:41
Posty: 6
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: skrót klawiszowy - Reset taktyki
Jeśli jedynym zastrzeżeniem jest PvP to można by to zablokować w tych walkach.
Ale moim zdaniem, nie ma powodu.

Element zręcznościowy zostaje, bo musisz wyklikać od zera to co chcesz zrobić, szybciej niż przeciwnik. Poza tym w przypadku niespodziewanego ataku kogoś z boku kto np. cały dzień chodzi i bije MO i jest na to przygotowany, jego przewaga jest ogromna. Ty (załóżmy MO) właśnie szedłeś na bossa i masz taktyki zapchane ulubionymi strategiami na rzeczy, które możesz spotkać po drodze, a które do PvP mają się nijak a on ma przygotowane różne warianty "jak ubić MO".

Oczywiście można ustawić sobie "pustą taktykę" tylko, że nawet mając konto premium trochę szkoda "marnować" na to jednej z 4 opcji.


18 Paź 2011, o 13:07
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 2 Lip 2011, o 12:43
Posty: 1
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: skrót klawiszowy - Reset taktyki
Jestem jak najbardziej za pomysłem - tak jak poprzednik wspomniał możliwość zablokować w PvP natomiast na moby często się zapomina/nie nadąża wyklinać tego co potrzebne.


19 Paź 2011, o 00:32
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2011, o 06:55
Posty: 438
Miejscowość: Bdg
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 14 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: skrót klawiszowy - Reset taktyki
Ja mam ustawiona pusta taktyke na takie sytuacje i to wystarcza zupelnie. jednak jesli bedzie taki skrot to tylko in + dla graczy :)

_________________
S2
ןןoɹ puɐ ʞɔoɹ

Nasze społeczeństwo samo się ogłupia!

1 vs 1 - do 74 - 2 miejsce
2 vs 2 - 51+ - 1 miejsce
5 vs 5 - 51+ - 1 miejsce
5 vs 5 - do 50 lvl - 1 miejsce
3 vs 3 - 3 miejsce, we dwóch :D


Brotherhood Of Death


19 Paź 2011, o 08:27
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2010, o 22:29
Posty: 1435
Podziękowano: 52 razy
Otrzymanych podziękowań: 100 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: skrót klawiszowy - Reset taktyki
Ja jestem na nie. O to tu chodzi by się wyrobić w 10 sec. manualnie a szybkie taktyki to tylko taki bonus na expienie. Musi byc jakiś element zręcznościowy.


19 Paź 2011, o 10:03
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 16 Paź 2011, o 23:41
Posty: 6
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: skrót klawiszowy - Reset taktyki
Cytuj:
O to tu chodzi by się wyrobić w 10 sec. manualnie


To jest poniekąd racja tylko, że często - przynajmniej ja - gdy coś/ktoś mnie atakuje odruchowo klikam taktykę, potem stwierdzam, że ona się zupełnie nie nadaję, cofnąć nie mogę trzeba klikać a minęła już 1/3 czasu i w pierwszej rundzie nie ma szans zaatakować jakbym chciał (co w skrajnym wypadku może zamienić pierwszą rundę w ostatnią).

Potraktujmy to ctrl + 0 jako swego rodzaju "cofnij". Właśnie po to, żeby jak się niepotrzebnie wbije taktykę, mieć szansę zdziałać coś "manualnie"


19 Paź 2011, o 13:31
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2010, o 22:29
Posty: 1435
Podziękowano: 52 razy
Otrzymanych podziękowań: 100 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: skrót klawiszowy - Reset taktyki
dziabong napisał(a):
Cytuj:
O to tu chodzi by się wyrobić w 10 sec. manualnie


To jest poniekąd racja tylko, że często - przynajmniej ja - gdy coś/ktoś mnie atakuje odruchowo klikam taktykę, potem stwierdzam, że ona się zupełnie nie nadaję, cofnąć nie mogę trzeba klikać a minęła już 1/3 czasu i w pierwszej rundzie nie ma szans zaatakować jakbym chciał (co w skrajnym wypadku może zamienić pierwszą rundę w ostatnią).

Potraktujmy to ctrl + 0 jako swego rodzaju "cofnij". Właśnie po to, żeby jak się niepotrzebnie wbije taktykę, mieć szansę zdziałać coś "manualnie"



No i o to tu chodzi za błędy w stylu wybrania złej taktyki trzeba zapłacić :P
Jak dla mnie jest dobrze jak jest :)


19 Paź 2011, o 14:26
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 179 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron