Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Ceny i poziomy rarów - "widełki" 
Autor Wiadomość
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2011, o 22:55
Posty: 578
Miejscowość: Parowar
Podziękowano: 478 razy
Otrzymanych podziękowań: 2053 razy
Nick w grze: Inkwizycja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Ceny i poziomy rarów - "widełki"
Do napisania propozycji skłoniło mnie niedawne osiągnięcie poziomu 55, czyli poziomu od którego można już nosić "Opokę Bogów". Oczywiście swoje przemyślenia opieram tylko na sytuacji na s1, nie znam cen oraz ilości rarów na innych serwerach.

Otóż - moim zdaniem, poziomy postaci na których to można już używać niektórych rarów są wyraźnie niedostosowane do realnych możliwości zdobycia rarów tej postaci na danym lvl. Wiadomo, ktoś zaraz powie "Ale o co chodzi, przecież mozna kupić". No i zaczynają się schody. Zakładam, że gromadzę ekipę klas fizycznych/magicznych na poziomie na którym to chciałbym zdobyć owy rar. Dla przykładu niech to będzie Opoka/Czacha. No więc zbieram druida, MO, rycerza, łucznika oraz VD. Wszyscy załóżmy (no bo o to przede wszystkim chodzi) są na poziomie 55-60. O ile przejście Fyodora jest możliwe przy takim poziomie 5 postaci to GMO (czyli przedmioty dla klas fizycznych) jest misją samobójczą. Czyli musimy zabrać do ekipy przynajmniej 3 osoby z poziomem 70+ i liczyć, że kiedy to ona wydropi rar (co się czarować, nawet jeżeli jest 5% szansy, to te 5% trzeba jeszcze podzielić przez 5 osób w składzie) to może zlituje się nad nami i sprzeda go choć odrobinę taniej niż na wolnym rynku.

Z kolei jeżeli szczęscie nam nie dopisze, to nie pozostaje nic innego jak owy Rar zakupić. No ale - skąd wziąć 12kk na Opokę oraz Obdartusy (8kk za opokę, 4kk za spodnie) posiadając postać na 55-60 lvl? Jasne, ktoś powie "chodzić na bossy i sprzedawać rary". Tylko ta gra jest niestety tak skonstruowana, że zaczynając grę np w czerwcu nie da się finansowo doścignąć lvl 80+ ponieważ ceny rarów które można samodzielnie bądz we 2 wydropić sukcesywnie spadają (na początku gry kupiłem Ishelm o 500k drożej niż jest warty teraz a i tak kupiłem okazyjnie i po znajomości). Natomiast ceny dla mid-lvl które ta postać mogła by już uzywać są kuriozalnie wysokie. Reasumując - postacie które są zdolne do zdobycia bez ryzyka wielu zgonów rary na poziomie VII-VIII (jeżeli oczywiście dopisze szczęscie) muszą doczekać poziomu na którym to bez blagania wyższych lvl będą same zapraszane na wyprawy na bossy z których to rar można zdobyć (no bo co mi po 60 Rolrakach, 10 Fiskorlach, 10 Tężcach oraz 30 Ishtrimach). No bo nie wiem jakim to szczęsciarzem trzeba być, żeby w ciągu 2-3 tygodni wydropić 12 par Jeroszków (12kk) i za tą kasę odkupić od kogoś sprzęt na swój lvl. Podobna z resztą sytuacja z Modliszką i Virralem (62 łucznik na modliszkę?).

Dlatego mój pomysł jest taki, aby odpowiednio na każdym serwerze ustalić tzw. Widełki cenowe. I tu dla przykładu - przedmiot można drugiemu graczowi sprzedać za nie mniej niż jego 10% bazowej wartości i nie więcej niż np. 250% Oczywiście watości rarów U/NU odpowiednio byłyby kalkulowane (np. nie więcej niż +150% do rara NU). Myślę, że ew. korekta cen bazowych rarów nie stanowiłaby przeszkody nie do przejścia dla administracji.


Bo i czemu nowy gracz ma być poszkodowany finansowo tylko dlatego, że zaczął grę 5 miesięcy później? Albo czemu ma być poszkodowany dlatego, że nie ma tyle samo czasu na grę?

_________________
"Zawsze mam rację z prostego powodu-nie chrzanie głupot" - Kalart

"Moja refleksja jest taka że kneblować każdy umie, domagać się sprawiedliwości wobec innych " - Mroczna

"Wybacz jeżeli uraziłam Twoje myślenie" - Ruuda


2 Lis 2011, o 20:15
Profil ICQ WWW
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2011, o 14:03
Posty: 2356
Podziękowano: 161 razy
Otrzymanych podziękowań: 256 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ceny i poziomy rarów - "widełki"
Ehe, widełki cenowe..........co z tego jak ustalisz cene rolraka np na 50k skoro nikt tego nie kupi?
Jest wolny rynek, każdy ustala swoje ceny, nie podoba się cena, to chodź tak dlugo na bossa aż ci spadnie rar.


2 Lis 2011, o 20:27
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2011, o 22:55
Posty: 578
Miejscowość: Parowar
Podziękowano: 478 razy
Otrzymanych podziękowań: 2053 razy
Nick w grze: Inkwizycja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ceny i poziomy rarów - "widełki"
Widzę nie rozumiesz założenia. Chodzi o to, żeby Rolrak nie mógłby być tańszy niż np 50k. Skoro nie może być tańszy, to ten kto będzie chciał go zakupić a nie wydropić, zapłaci te min. 50k. Korzyści będą i dla tych 80+ i dla tych 30+. Oczywiście mądrym głowom z administracji pozostawiam balans cenowy (żeby się nie okazało, że np. Rolrak można jak teraz sprzedać praktycznie tylko kowalowi). Część rarów praktycznie wypadła z rynku (Herszt, Krzyżak <poza arcanem> oraz Ichi) na czym więc mają zarabiać postacie do 30 lvl, żeby kupić sobie rary już dostępne na ich poziom a ktorych to samodzielnie nie są w stanie zdobyć?

_________________
"Zawsze mam rację z prostego powodu-nie chrzanie głupot" - Kalart

"Moja refleksja jest taka że kneblować każdy umie, domagać się sprawiedliwości wobec innych " - Mroczna

"Wybacz jeżeli uraziłam Twoje myślenie" - Ruuda


2 Lis 2011, o 20:31
Profil ICQ WWW
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Cze 2011, o 18:45
Posty: 328
Podziękowano: 83 razy
Otrzymanych podziękowań: 213 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ceny i poziomy rarów - "widełki"
hmm mówisz ze osoba na tym mid lvl-u nie moze rara zdobyc...nieprawda...nie trzeba zakładac opoki na 55 obdartych na 57 itp ja naprzykład bez dropa sensownego chodząc na smoka (160 smoków 0 rara) dorobiłem sie do 60 lvl-a full seta z wyjątkiem opoki a obdarte załozyłem własnie na 60 poziomie.Wystarczy odrobina samozaparcia i szczescia.Zarobek zawsze jest ze smoka duzo kasy leci szansa na rar który co prawda sprzdasz taniej ale inny taniej kupisz
Widełki wydają mi sie zbedne

ps i hurtowo ichi biłem :)

_________________
Galmachar-Barbarzyńca 140lvl Ostlor Image

Żmij
Attawa
Skin Blasku
Allenor


2 Lis 2011, o 20:40
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Cze 2011, o 18:45
Posty: 328
Podziękowano: 83 razy
Otrzymanych podziękowań: 213 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ceny i poziomy rarów - "widełki"
gromak napisał(a):
Galmachar - a czy może policzyłeś sobie ile czasu trzeba i ile smoków/ichi przy takim pechu musisz ubić żeby nazbierać 8kk złota na opokę?

sporo ale zawsze wpadnie jakis smiec moze rar i powolo powoli sie zbierze..ty rozpatrujesz ze na 55 juz teraz bo zamordują mus opoke miec naprawde nikt od cb tego nie wymaga powoli powoli mozesz sobie ciułac kwestia cierpliwosci

_________________
Galmachar-Barbarzyńca 140lvl Ostlor Image

Żmij
Attawa
Skin Blasku
Allenor


2 Lis 2011, o 20:49
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 25 Wrz 2011, o 12:03
Posty: 3
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ceny i poziomy rarów - "widełki"
Hmmm gospodarka odgórnie kierowana... to chyba już było i wiemy jak się skończyło. To nie jest gra Singiel player a multi, jeśli sam nie możesz dropnąć dołącz do gildi i chodź gildiowo, nie możesz znaleść gildi to stwórz sam...


2 Lis 2011, o 20:49
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2011, o 15:39
Posty: 44
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ceny i poziomy rarów - "widełki"
A ja jestem ciekaw, jakby wyglądała wtedy przyjacielska darowizna :|

_________________
Umberto(Barbarzyńca) s2
Vorm(Mag Ognia) s2
UmbroSH(Sheed) s3


2 Lis 2011, o 21:14
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2011, o 00:08
Posty: 9
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ceny i poziomy rarów - "widełki"
Jak już to kiedyś napisał :
Niech będzie jakiś specjalny NPC któremu można sprzedać rarki po ich odpowiedniej cenie.
Wszyscy wtedy byli by zadowoleni.

_________________
"O ciemne moce i nocne zmary niech wszystkie bossy oddadza mi rary"

Agar [S3] Mag Ognia
SirAgar [S5] Rycerz


2 Lis 2011, o 21:58
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ceny i poziomy rarów - "widełki"
Co do wykorzystania rarow, ktore skupowac chce tylko kowal to wiedzcie, ze pracujemy nad tym (no poki co to opracowujemy, ale tak czy siak w swojej kolejnosci bedzie to wprowadzone).

Co do tego, by nakazac graczom kupic / sprzedac rar innemu po okreslonej cenie, to niestety tu ceny okreslil wolny rynek i administracja nie ma zamiaru w to ingerowac.


2 Lis 2011, o 23:38
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ceny i poziomy rarów - "widełki"
Na "predzej" raczej bym nie liczyla :P


3 Lis 2011, o 00:18
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 185 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron