Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
 ogary, eksp i konto premium 
Autor Wiadomość
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2011, o 21:16
Posty: 1021
Podziękowano: 39 razy
Otrzymanych podziękowań: 175 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: ogary, eksp i konto premium
czepiliście się tego druida... idźcie sobie ponarzekać na niego gdzie indziej;p nie chodzi mi o druida, po prostu napisałam na swoim przykładzie (bo na czyim miałam?), ale dotyczy to wszystkich.


mikei napisał(a):
Dlatego że konto premium jest wymyślone dla gracza i nigdy nie miało powodować bonusów dla peta. Nikt tego nie zakładał, nigdzie nie jest to obiecywane przy zakupie premium. Kropka.



przecież ten pet jest częścią konta właśnie -,-

spójrz na to w ten sposób - gra daje różne możliwości. w momencie kiedy zakup konta premium (czyli czegoś 'lepszego') jakąś ich część nam zabiera lub utrudnia, to coś jest chyba mocno nie halo?



edit, dopiszę jeszcze coś. przecież ja nie proszę o jakieś cuda wianki tutaj... chciałabym po prostu mieć takie same możliwości ekspienia tego zwierza jak gracze bez konta premium. nie większe, takie same.


15 Lis 2011, o 19:26
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 5 Lut 2011, o 14:50
Posty: 79
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: ogary, eksp i konto premium
ten problem niestety odczuwa każdy, nie ważne jaka klasa

nie dziwię się niektórym, że mają "nerw" (niezbyt chyba trafne określenie) co do tego że pet nie dostaje dodatkowych % za premkę i po części jest to słuszne w końcu płacą i mają prawo do wymagań więc pomysł całkiem trafiony (umili to im exp kochanego peta)
lecz wysunięty kontr argument też jest trafiony: nikt od początku gry nie spodziewał się innowacji peta dlatego on nie otrzymuje żadnego bonusu

pomysł jest godny przemyślenia, gdyż:
wielu graczy korzysta z konta premium i pragnie by jego pet także otrzymywał % od konta premium (możliwe jest że zrezygnują z premki bo będzie im to nie na rękę i może być starta w ilości zakupu bo będą mieli na odkupienie zwierza te 100-200 platy czyli minimalnie 33 zwierzaki ^^)
ale jedni korzystają z psa tylko dlatego że solo im się nudzi chodzić i ma on tylko pohasać nie zważając na to czy dużo odstaje on czy też nie

duża część graczy nie korzysta z peta właśnie jak to mysth napisała: "mam bo mnie stać"

ale pomysł chyba godny przemyślenia nie jest to wielka zmiana...

@ a co do expa druidem czy inną profesją to powiem tyle: każdą dobrze się gra i bije (tylko trzeba umieć nią grać...) każda ma swe + i - (grając każdą profą poznamy te wady i jednak ja nie bazuje na opiniach innych: druid jest silny w pvp, a expienie solo zajmuje mu sporo czasu - ale on ma być fundamentem pt lecząc, itd.)
można tego sporo napisać


16 Lis 2011, o 10:11
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2010, o 20:54
Posty: 383
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: ogary, eksp i konto premium
To napisze jeszcze raz: będą nowe petki w gildiach, fajne, bardzo fajne, będzie można/trzeba porzucić starego towarzysza na rzecz nowego. I to nie jeden raz, a co kilka poziomów. Wstrzymajcie się troszkę.

Jak pisano już wiele razy, pet ma być małym dodatkiem, nieco ekstrawaganckim i wręcz NIE MOŻE zastępować innego gracza. Tak był projektowany i miejmy nadzieję takim pozostanie.

_________________
Mikei S1
Nie zawija się ognia w papier.


17 Lis 2011, o 17:31
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2011, o 21:16
Posty: 1021
Podziękowano: 39 razy
Otrzymanych podziękowań: 175 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: ogary, eksp i konto premium
ja się trochę czuję jakbym gadała do ściany, wybacz... to też się powtórzę: to strasznie, strasznie fajnie, że będą bardzo, bardzo fajne nowe pety w gildiach.

ale przecież to nie zmienia faktu, że coś jest nie tak z obecnym systemem. i jeżeli nie zostanie to naprawione, to problem nie zniknie magicznie przy następnych zwierzach - one nadal będą dostawały proporcjonalnie mniej ekspa przy graczu z kontem premium, niż tym bez.


17 Lis 2011, o 22:47
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2011, o 03:07
Posty: 1229
Podziękowano: 78 razy
Otrzymanych podziękowań: 463 razy
Nick w grze: Gildartz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: ogary, eksp i konto premium
Ach, odnalazłem ten temat przez przypadek, ale aż szkoda się nie odezwać, bo również zauważyłem ten problem, chociaż sam raczej z petów nie korzystałem nigdy zbyt wiele (miałem cierpliwość expienia ogara tylko do 34 lvl, dalej nie miałem siły ani nerwów na bieganie do Wilczego po nowego, kiedy ten padł).

Jak już Ironka pisała - wielu, jak nie wszyscy, mają tu problemy z czytaniem. Nigdzie nie chodziło jej o śmiertelność petów, ich siłę rażenia czy możliwości bojowe/przeżycia w połączeniu z różnymi profesjami. Chodziło Jej tylko i wyłącznie o expienie peta.

Jak pisała Mystheria i ktoś tam jeszcze - pet nie ma zastępować gracza i nigdy nie będzie, to normalne, a głupim jest ten, kto sądzi inaczej. Wybaczcie dosadność, ale AI dostępnych petów, z których korzystałem, leży i kwiczy (mam na myśli nietoperza, ogara od Wilczego i psa od Jorisa i Grizzly przez pewien okres czasu :)). W jednej rundzie pet w ogóle nie atakuje, można by pomyśleć, że daje wtedy deff, ale zbiera baty jak tylko, w innej rundzie ataków ma aż pięć. Nie da się za tym nadążyć, po prostu brak schematu, aż bije od nich głupotą, więc padają raz-dwa. Mając do wyboru peta na 40 lvl i gracza na 40 lvl, każdy wybierze gracza, bo gracz MYŚLI, a przynajmniej powinien, jak jest, dobrze wiemy. :P Po prostu są momenty, w nocy, kiedy większość ludzi śpi, albo rano, kiedy większość ludzi siedzi w szkole, na uczelni czy pracuje, kiedy nie da się zebrać ekipy na nic, choćby się godzinami trąbiło na globalu o tym, wtedy pozostaje pet i expienie razem z nim. Expienie powinno iść równo, jak Ironka zauważyła - pet to część konta, a opcja premium jest na całe konto, więc również na peta z założenia. Fakt, że kiedy gra miała swoje początki, w tym także premium, nikt nie myślał o petach, nie jest żadnym wytłumaczeniem. Powinno się premium zmodernizować, by peta dotyczyło. Rozumiem, że są już nowe pety, ale nie każdego na nie stać, bo są podobno bardzo drogie, a jak stać, to nie każdy chce je kupić, ponieważ przyzwyczaił się do ogarka na przykład, a kiedy zmienisz peta, musisz zmienić taktykę, która swietnie się sprawdzała do tej pory. Wiadomo, że gracz zawsze nabije więcej expa, w końcu chodzi na bossy, gdzie to peta trzeba wyłączać, ale jednak ta różnica nie zwiększałaby się tak drastycznie, kiedy pet miałby większy exp powodowany kontem premium. Naturalnie, można zrezygnować z premium, ale wtedy twórcy gry na tym tracą, bo zmniejsza się zakup platyny. Wydam 200 platyny na premium, do tego jakieś, bo ja wiem, 60 platyny na pety, bo mi tyle razy zginą. Nie kupię premium, to wydam tylko te 60, w porywach do 100 na pety, a reszta gdzie? Twórcy tracą, bo nie kupię premium, żeby peta wyexpić.

Pet nigdy nie zastąpi gracza, ale są sytuacje, w których pet jest niezastąpiony. Ktoś pracuje w dzień załóżmy, to pograć może tylko w nocy/wieczorem (jak ja), albo ktoś pracuje w nocy, w dzień odsypia, ale za to może grać w pracy, znów się pet przydaje. Często są sytuacje, w których pet jest niezastąpiony (widziałem nawet ogary na Wendigo, które przeżywały), więc dajmy im równe szanse w expieniu. Nigdy nie będą szły w expie równo z postacią, ale można tę przepaść między graczem-petem zmniejszyć dzięki temu, że premium obejmowałoby również peta (w końcu pet jest częścią konta tak jak inne postacie na tym koncie na przykład), co ułatwi grę wielu graczom. :)

_________________
Image
Image
Image


6 Gru 2011, o 05:42
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2011, o 21:16
Posty: 1021
Podziękowano: 39 razy
Otrzymanych podziękowań: 175 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: ogary, eksp i konto premium
no i tak to... nie, nie powiem 'a nie mówiłam', nawet jeśli miałabym ochotę;p pety gildiowe zostały wprowadzone (hurra), ale problem z ekspem ogarów jak był tak jest... zainwestowałam w najdłuższą, złotą premkę, za dwa tygodnie koniec; i przykra sprawa, ale z perspektywy czasu zwyczajnie tego żałuję. efekt jest tylko taki, że przegoniłam ciapka nieźle ponad dwukrotnie - ja 24kk ekspa, on 11.

bardzo frustrująca jest ta różnica, bo jest ogromna, pogłębia się z każdym ubitym mobem i nijak nie idzie choćby w części jej nadrobić.

nadal zupełnie nie rozumiem, dlaczego uparcie bronicie (nie wszyscy, mówię do tych którzy bronią;p) czegoś tak nielogicznego? przecież przy normalnej grze i tak kompletnie nierealne jest utrzymanie podobnego lvlu gracza i jego peta - odpadałoby robienie questów, zleceń, bicie jakichkolwiek bossów powyżej smoka... naprawdę nie trzeba tu dokładać kolejnych ograniczeń; tym bardziej graczom którzy decydują się kupić konto premium i to tylko dlatego że zdecydowali się je kupić.

w każdym razie proszę mi nie radzić wymiany ciapka na któregoś ze zwierzów dostępnych w gildiach; póki co zwyczajnie nie stać na taką imprezę ani mojej gildii, ani mnie osobiście. a nawet jak już będzie mnie stać, to po doświadczeniach z ogarem - raczej rozdam nadprogramową kasę znajomym niż zafunduję sobie kolejny taki problem...


18 Gru 2011, o 12:01
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: ogary, eksp i konto premium
Ale to wlasnie tak mialo dzialac. Pet mial byc symbolem prestizu, a nie niezbednym pomocnikiem. Szukasz pomocnika, to popros innego gracza, by sie do Cb przylaczyl.

Pety typu ogar weszly do uzytku ogolnego i nagle graczom sie zdaje, ze one powinny byc tak dostosowane, by dawac wam jak najwieksze korzysci, a tak nie jest. Chodze z petem, bo fajnie wyglada i zawsze to fajnie miec ta odrobine pomocy, ale nie dlatego, ze to kompan na rownym poziomie.

Dopiero pety gildyjne spelnia tak naprawde swoja role, bo na lepsze pety stac bedzie tylko nielicznych i tylko nieliczni w ogole dostana szansa ich posiadania, wiec od razu bedzie widac, ze jak ktos ma takiego peta, to musi byc ktos wazny i o to chodzi :)

Cytuj:
odpadałoby robienie questów, zleceń, bicie jakichkolwiek bossów powyżej smoka

Zrozum, ze tak ma byc, na te rzeczy masz zabierac normalnych graczy, a nie pety. W zasadzie problem bylby, gdyby bylo inaczej niz piszesz. To jest celowe i nie zostanie zmienione, bo bardzo dobrze spelnia swoja role. Choc nie wykluczamy dodania nowych ogolniedostepnych petow na wyzsze poziomy.


19 Gru 2011, o 12:58
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2011, o 03:07
Posty: 1229
Podziękowano: 78 razy
Otrzymanych podziękowań: 463 razy
Nick w grze: Gildartz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: ogary, eksp i konto premium
Mystheria, jesteś kolejną osobą, która nie rozumie tematu. :)

Tu nie chodzi o pomoc peta, czy jego moc etc, tylko o to, że exp, który dostaje pet, nie jest powiększany, kiedy gracz ma premium. Premium daje kopa, jeżeli chodzi o exp gracza, a exp peta się nie zmienia, czy to z premium, czy to bez, przez co pety gubią levele. Pety gildiowe również będą do tyłu, ponieważ im też premka nie obejmie expa.

Czy ktoś prócz mnie, ironki i kilku osób w ogóle rozumie ten temat? :/

_________________
Image
Image
Image


19 Gru 2011, o 22:48
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2011, o 22:14
Posty: 89
Miejscowość: Stalowa Wola
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: ogary, eksp i konto premium
Gildartz miło czyta się Twoje wypowiedzi - czuję się jak na wykładzie lub w kościele na kazaniu :D

Co do dyskusji..
Tak,rozumiem sytuację tylko,czy masz jakieś propozycje jak naprawić ten problem ?


19 Gru 2011, o 22:52
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2011, o 03:07
Posty: 1229
Podziękowano: 78 razy
Otrzymanych podziękowań: 463 razy
Nick w grze: Gildartz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: ogary, eksp i konto premium
Ech, kolejna osoba, która mi to mówi, przepraszam. :(

Co do rozwiązania. Skoro wszystkie postacie na danym koncie, są objęte bonusami, jakie niesie konto premium, to również pet powinien być tym objęty. Skoro nam samym premka daje kopa do expa (ileś tam procent więcej), to i pet powinien go o tyle samo więcej dostawać. Wiadomo, że pet nigdy nie będzie szedł równo z graczem, jeżeli chodzi o levele, z prostej przyczyny - pet nie dostaje expa za zlecenia, questy czy za wyprawy na bossy, przynajmniej te silniejsze - ale ta różnica nie byłaby tak diametralna. Teraz nawet mając 30 lvl i kupując ogara, który też ma 30 lvl, dostajemy więcej expa od niego, bo mamy premium. Wiadomo, pet zawsze będzie do tyłu, ale ta różnica się zmniejszy, nie będzie to 10 czy 15 lvl różnicy, tylko 5 czy ileś tam. Pet ma być pomocą w expieniu sobie na misiach czy tam gdzieś, wiadomo, nie zastąpi gracza, ale czemu ma mniej expa dostawać z racji tego, że premium, na które gracz płaci, nie obejmuje jego peta, który również jest częścią konta? Pet to część konta gracza, a konto premium obejmuje całe konto, więc doświadczenie peta również. Takie moje zdanie. :)

_________________
Image
Image
Image


19 Gru 2011, o 22:58
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 144 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron