Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Strategia początkowa ?? 
Autor Wiadomość
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Paź 2009, o 20:39
Posty: 265
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Strategia początkowa ??
Siemano:)

Tak sobie ostatnio myślałem i udało mi się coś mądrego wymyślić :P Każdemu się zdarzy :)

Ile razy zdarzyło się Wam polegnąć w walce przez to, że się nie miało ustawionej strategi?? Albo przez przypadek kliknęło się na zegar a nie na I czy tam II?? Najczęściej przytrafiają się nam takie akcje jak jest się w grupie i prowadzący/a nie wie o tym [albo nie zauważy] że wyskoczyliśmy siusiu, po piwko czy zapalić. No przypadków tego typu jest pełno.

No, ale o co tak właściwie mi chodzi?? Proponuję wprowadzić domyślną strategię w postaci ustawienia defensywnego... W przypadku, gdy tura się zacznie bez rozplanowanej strategii to automatycznie odpalałyby się defy na 4/4/4 u takiego gracza, może być inny rozkład, wcale nie muszą być wykorzystane wszystkie PA [np: 3/3/3 też dużo pomoże]... Co prawda nie wykonuje się żadnej akcji, ale przeżycie takiej walki ogromnie wzrasta.
Druga forma wprowadzenia tej strategii jaką tutaj widzę to po prostu ustawienie tych defów na początek każdej walki... Co ułatwiłoby zabawę początkującym do 8lvl. Po prostu zaczynając walkę domyślnie ustawiają nam się powiedzmy defy 4/4/4 albo nawet defy 2/2/2 i 3 puste akcje po 2PA... To rozwiązanie jest opcjonalne, ale również miałoby podobne działanie do ww.

Dodam, także, że pomoże to także graczom na wysokim lvl [choć niekoniecznie] co zostawili swoją postać nieopatrznie na czerwonym polu... bywały takie przypadki, że gracz z 20lvl pokonywał w ten sposób ponad 50lvl :) W ten sposób ma się szansę dłużej "powalczyć" i ewentualnie zniechęcić napastnika, bądź samemu w porę zauważyć atak.

No cóż, tyle ode mnie... Myślę, że pomysł warty rozważenia... Naprawdę ułatwi to grę wielu graczom... A ile nerwów zaoszczędzi... fiu fiu :P

_________________
"I'm not crazy. My reality is just different than yours."


21 Lis 2011, o 03:14

Podziękowali: 2 Emixd (21 Lis 2011, o 04:23), koperek (21 Lis 2011, o 15:12)
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 19 Sty 2011, o 18:34
Posty: 85
Miejscowość: Mielec/Kraków
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 21 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Strategia początkowa ??
A powiem od siebie, że to bardzo dobry pomysł - skończyłoby się "kurde, przybiegłem 2 sekundy za późno", gracz piszący "sorry chłopaki, lag/musowe zw 10 sekund czy coś tam, nie zdążyłem / lag, ale chyba mnie ubijają". Mniej nerwów, jestem za.

_________________
Nie z krzyża jestem zdjęty - Bóg.
Ani czerwonej gwiazdy starzec.
Kocham czerń, kocham noc,
Pluję na prawo, bo kocham wolność.


21 Lis 2011, o 04:51
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Strategia początkowa ??
Nie powiem nic odkrywczego - pomysł już był. Po dłuższej dyskusji uznano, że najlepszym rozwiązaniem byłoby ustawienie pierwszej taktyki w przypadku, gdy gracz nie rozda ani jednego PA.

Druga forma mi niezbyt odpowiada. Zaczynałem, głównie dla zabawy, wieloma klasami. Niemal zawsze najlepszym rozwiązaniem jest full atak, zostawiając 1-3 PA na obronę. Takie automatyczne ustawienie jedynie spowolniłoby mnie, przez co mógłbym nie zdążyć ustawić własnej taktyki w te 10 sekund.

Nie wiem, pomysł nie zyskał aprobaty administracji czy został zapomniany - może mimo wszystko znajdzie ktoś trochę czasu, by przynajmniej odpowiedzieć na ten temat. Nie wiem jak to wygląda, ale takie ustawienie powinno być stosunkowo łatwe do wprowadzenia.


21 Lis 2011, o 10:40
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2011, o 22:01
Posty: 799
Podziękowano: 66 razy
Otrzymanych podziękowań: 195 razy
Nick w grze: Eld
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Strategia początkowa ??
oj mareczku jak chcesz uniknąć sytuacji gdy klikasz zegar zamiast strategii to używaj ctrl+1 itd :D
co do reszty to nawet jestem za bo sam nieraz spotkałem sie z taką sytuacją

_________________
We are all the same, players in the game.


21 Lis 2011, o 10:55
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Paź 2009, o 20:39
Posty: 265
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Strategia początkowa ??
no cóż... ja tutaj opowiadam o sytuacjach, które niekoniecznie mi się przytrafiły... ale klikając ctrl+1 też można popełnić błąd i to przeoczyć :P

Szkoda, że wcześniejszego pomysłu nie znalazłem na forum... W sumie zastanawia mnie czy faktycznie było to rozważane.

Co do narzuconej taktyki na początek to faktycznie może być lekka przesada. Każdy lubi sobie inaczej to rozegrać... Jednakże defy w przypadku "nie nierobienia" potrafiłyby dupsko uratować :)

_________________
"I'm not crazy. My reality is just different than yours."


21 Lis 2011, o 13:27
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2011, o 06:55
Posty: 438
Miejscowość: Bdg
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 14 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Strategia początkowa ??
Ja jestem za pomysłem, skończyłoby się bicie na afk :)

A jak to rozwiązać ? A niech defaultowo ustawia się taktyka z 1 pozycji z ustawień.
Ewentualnie w opcja można by taka zdefiniować lub zwyczajnie def 4/4/4.

_________________
S2
ןןoɹ puɐ ʞɔoɹ

Nasze społeczeństwo samo się ogłupia!

1 vs 1 - do 74 - 2 miejsce
2 vs 2 - 51+ - 1 miejsce
5 vs 5 - 51+ - 1 miejsce
5 vs 5 - do 50 lvl - 1 miejsce
3 vs 3 - 3 miejsce, we dwóch :D


Brotherhood Of Death


21 Lis 2011, o 15:30
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Paź 2009, o 20:39
Posty: 265
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Strategia początkowa ??
1 pozycja z ustawień bywa przeróżna u graczy... moim zdaniem lepiej zasugerować się defami... niektórzy mogą mieć 5kamieni na 1 strategii, albo "ładowanie się" u druida [mam tak na IV ... żródło,wtopa,lecz,wzmocnienie i defy] no strategie ludzie mają przeróżne... niektórzy mogą mieć ustawione ataki, ale bez rozdanych punktów, bo w trakcie walki lubi sobie rozdać odpowiednią ilość...

Ja jestem za defami :P

_________________
"I'm not crazy. My reality is just different than yours."


21 Lis 2011, o 16:02
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 Lis 2011, o 12:00
Posty: 22
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Nick w grze: fieryblast
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Strategia początkowa ??
Uważam że ten pomysł jest bez sensu masz 10 sekund na ustawienie obrony i ataku jest to naprawdę wystarczająco. Wprowadzenie dodatkowej pomocy dla ludzi którzy zapominają że stoją na "niebezpiecznym terenie" i lecą afk jest bez sensu, zapomniał niech ponosi konsekwencje.

A lowy nie zostawiają swej postaci na red polu ponieważ wiedzą co może ich tam spotkać, jak ustawić defa też powinni wiedzieć przecież na początku jest przepięknu tut.

pozdrawiam Suchy


25 Lis 2011, o 20:40
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Strategia początkowa ??
Dla mnie pomysł nietrafiony. Od tego są bindy od 8lvl, ich większa liczba dla kont premium oraz magiczny przycisk - wyloguj, po którym nie stoimy afk narażając się na atak, niezależnie od terenu. A jak ktoś chce sobie postać to musi liczyć się z możliwości zaatakowania i zgonu. Jestem też przekonany, że każdy wolałby inny domyślny deff, a nie jeden ogólny, czasem ludziom pasuje nie ustawiać nic :P

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


25 Lis 2011, o 20:58
Profil WWW
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Strategia początkowa ??
Mnie sie wydaje, ze byl juz taki sam pomysl i nie przeszedl, jak znajde to dam link.


3 Gru 2011, o 00:44
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 175 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron