Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 Reputacje w Taern 
Autor Wiadomość
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Cze 2011, o 18:45
Posty: 328
Podziękowano: 83 razy
Otrzymanych podziękowań: 213 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Reputacje w Taern
Reputacje w Taern
Część graczy zapewne wie co się kryje pod słowem "Reputacja" w grach rpg.System reputacji jest systemem w którym wykonując zadania lub inne okreslone czynnosci(zbieranie surowców i oddawanie ich) możemy uzyskać reputacje(najczesciej mierzoną w punktach) frakcji występującej w wirtualnym świecie.Postaram sie wyjaśnić swoją idee reputacji w takiej grze jaką jest taern.Oczywiscie zapraszam do szerszej dyskusji nad tematem i bardzo chetnie przyjme krytyke wykazującą nieścisłosci.

Ogólna idea przykłady.
Reputacje były by zidywidualizowane a do rozwoju kazdej należało by robić coś innego.Aby miec mozliwosc jej wykonania nalezało by osiągnąc odpowiedni poziom oraz wykonac zadanie inicjacyjne.
W taernie mamy bardzo wiele frakcji do których mozemy dostosowac reputacje.Mozna je podzielic na 2 kategorie.

-Reputacje Typowo fabularne czyli reputacje których grupa jest związana scisle z fabułą i ogólną "historią gry" a takze miejscami waznymi oraz nie mającymi swojego przeciwienstwa grupami.

-Reputacje Opozycyjne czyli wybierając tą repke decydujemy sie na pewną drogę rozwoju postaci lecz jednoczesnie blokujemy sobie droge do rozwijania reputacji przeciwnej.
Pozwole sobie podac przykłady kazdej reputacji które by w pewien sposób obrazowały co i jak.
a)Reputacje miast Trentis Kemenak-były by to reputacje które zdobywali bysmy w obrebie miast (np lokacje przyległe) pierwsza z nich była by dostepna od 1 poziomu a druga z chwilą wykonania q umozliwiającego wejscie do kemenak.
b) Reputacja uciekinierów Taernu- reputacja fabularna związana z głównym wątkiem.Była by dostępna od 1 poziomu a zdobywało by ją sie poprzez q lub mogło by zostac wprowadzone wydarzenie cykliczne w formie zlecenia dające reputacje.
c)Reputacje Viridium i Konaru to przykłady reputacji opozycyjnych.Juz w q próba druidów mozemy zdecydowac którą wybrac.Jednak mozemy później to zmienic( prosty sposób który to w dalszej czesci) i wykonac inny quest inicjacyjny.Do przykładu takiej reputacji mogły by tez nalezec reputacje Czarodziejów Lodu i Starca Lodu (jak wiemy są oni przeciwnikami)

Stopnie Reputacji były by podzielone na kilka przedziałów których zdobycie dało by możliwość kupna coraz to lepszych przedmiotów analogicznie do "stopnia wtajemniczenia w reputacje"
Dajmy na ten przykład 500/1500/2500/4000(oczywiście jak i reszta do ugadania i dopracowania)


Jak zdobywac reputacje?
Jak juz wspominałem czesc punktów zdobywało by sie za zadania.Mozna by tez było analogicznie do kazdej reputacji wprowadzic przedmioty z potworków lub czempionów lootnych których oddawanie powiekszało by naszą reputacje.Wyglądało by to tak ze mając naprzykład serce wodza(taki przykład) od 0 do 500 repki dostajemy za nie 5 pkt reputacji lecz od poziomu 501 do 1500 dawalo by ono tylko 2 punkty.Oczywiscie było by klka takich przedmiotów kazdy z inną granicą dawania max ilosci punktów a najrzadsze mozna by bylo zdawac dopiero od wysokich poziomów reputacji .


Na co mnie to?
Otóz nagrodami za reputacje mogły by byc rózne rzeczy powszechnie niedostepne lub całkowite nowosci np. pety, jakies wykoksane potki.Nad nagrodami nalezało by pomyslec by były odpowiednio zbalansowane(wiem wiem macie juz dosc balansów) przeprowadzajac dyskusje lub konkurs powszechny.Mozna by je kupic u zwykłych kupców(np zohar związany z reputacją viridium) do których opcja dialogowa odblokowała by sie po zdobyciu jakiegos okreslinego poziomu repki.A np w przypadku reputacji Uciekinierów Taernu była by to Zbrojowna w domu Darko.Dalo by to tez dodatkową rozrywkę


Funkcie techniczne
Mysle ze to nie było by kłopotliwe lecz moge sie mylic.Nie wymaga to jakis wybitnych oblczen od systemu a umieszczenie w interfejsie gry które przedstawiłem nie bedzie wymagac pracy.Kłopotem mogly by byc kwestie tak zwane "pierdółkowe" czyli przedmioty dające repke/sposób naliczania repki/ nagrody etc.


Dziekuje kazdemu za przeczytanie i tym bardziej dzieki za konstruktywne uwagi które mogą rozwinąć pomysł lub go całkowicie zdyskredytowac.Ps te screeny mi nie wyszły zbytnio ale mają one dac przykład te przyciski pod każdą "kokardką" to przyciski umozliwiające rezygnacje z reputacji :)


Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

_________________
Galmachar-Barbarzyńca 140lvl Ostlor Image

Żmij
Attawa
Skin Blasku
Allenor


25 Lis 2011, o 20:15
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Reputacje w Taern
Jakoś sama idea przyporządkowania gracza zupełnie nie pasuje mi z określeniem "reputacji". W ogóle pomysł nieźle opisany, ale dla mnie zupełnie zbędny. Nie wiem czy byłaby to kolejna metoda ułatwienia gry, a niekoniecznie jej urozmaicenia. Gracze niezależnie od tego pomysłu i tak wbijają poziomy i robią questy.

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


25 Lis 2011, o 20:54
Profil WWW
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2011, o 15:39
Posty: 44
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Reputacje w Taern
A pomysł wzięty z gry Gothic 3, tam mogłeś zdobywać reputacje dla orków, asasynów, buntowników i o ile się nie mylę to też u druidów ;) . Nagrody też się tam dostawało typu wejście do jakiegoś tam NPC. :roll:

_________________
Umberto(Barbarzyńca) s2
Vorm(Mag Ognia) s2
UmbroSH(Sheed) s3


25 Lis 2011, o 21:21
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Cze 2011, o 18:45
Posty: 328
Podziękowano: 83 razy
Otrzymanych podziękowań: 213 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Reputacje w Taern
umberto napisał(a):
A pomysł wzięty z gry Gothic 3, tam mogłeś zdobywać reputacje dla orków, asasynów, buntowników i o ile się nie mylę to też u druidów ;) . Nagrody też się tam dostawało typu wejście do jakiegoś tam NPC. :roll:

no akurat pisząc to ani razu o gothicku nie pomyslałem;) tam za te reputacje mozna bylo praktycznie to samo dostac.Moja idea polegała by na tym ze reputacje opozycyjne dawały by przedmioty przeciwstawne no ale to juz kwestia dopracowania.

@Szymdaro
no ty jak juz cos powiesz to konkretnie:) Całkowicie się zgadzam z twoimi obiekcjami jednak mysle ze ułatwianie rozgrywki współgrało by poprostu z przedmiotami i tu nalezało by się zastanowić nad rolą tych reputacji czy to miałby byc bajer czy integralna i wazna czesc gry

_________________
Galmachar-Barbarzyńca 140lvl Ostlor Image

Żmij
Attawa
Skin Blasku
Allenor


25 Lis 2011, o 22:09
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 240 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron