Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Ewent Mikołajkowy 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 6 Maj 2010, o 19:22
Posty: 93
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Ewent Mikołajkowy
Tu możecie pisać swoje pomysły na ewent :

Czas trwania, rodzaje mobów, dialogi, podpowiedzi itp.

Wybierzemy najciekawszy i pomożemy zrealizować, co do nagrody za najlepszy ewent, pogadam z resztą ekipy i coś wymyślimy. Pozdrawiam

Proszę o nadsyłanie pomysłów do następnej soboty 26.11.2011



Będę starał się pilnować tematu i będę usuwał wszystkie wpisy nie będące pomysłami eventowymi
~~Pirek.


25 Lis 2011, o 16:57
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2010, o 13:44
Posty: 24
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 10 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ewent Mikołajkowy
Losujemy z koszyczka papierki z zapisanymi nickami i każdy kupuje rara dla wylosowanej osoby.
A potem przy duuużej choince w Trentis będziemy sobie dawać prezenty, a potem dyskoteka.

_________________
ZłyLas - S1 Rycerz
Geldar - S1 - (VD 27) - turniejowy
Pablous - S1- (Barb 19) - turniejowy


25 Lis 2011, o 17:13
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2011, o 10:24
Posty: 627
Miejscowość: Mokradła .
Podziękowano: 101 razy
Otrzymanych podziękowań: 154 razy
Nick w grze: DaQu
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ewent Mikołajkowy
Przygotuje przynajmniej 2 pomysły na eventy, Opisze je w tym temacie


BD Edit.

Przynajmniej to nie to samo co bynajmniej :P już zmieniłem :P
~~Pirek.


25 Lis 2011, o 17:19
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2011, o 15:39
Posty: 44
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ewent Mikołajkowy
Asu, wszyscy by powykupywali derengile, ayole, martumale i nikt by się nie cieszył i znów kłótnie, bo ten gracz kupił mi coś mniej wartościowego niż ja innemu :lol: . Może by tak dać losowanie jak z III premium ;) (Gdzieś to przeczytałem, i mi to utkwiło :mrgreen: )
PS.: Zawsze pozostają zielone skrzynki ;)

_________________
Umberto(Barbarzyńca) s2
Vorm(Mag Ognia) s2
UmbroSH(Sheed) s3


25 Lis 2011, o 21:27
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 7 Sie 2010, o 06:14
Posty: 4
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ewent Mikołajkowy
Ja mam pomysł taki:
Stworzyć postać mikołaja przy rozmowie z którym mamy kilka opcji :)

1. Witaj czy chcesz dostać prezent ? ( przy tej opcji dostajemy losowego rara z pomiędzy herszta a krzyżaka )
2. Czy chcesz zakupić prezent za 10 Platyny ? ( ta opcja daje nam prezent z którego leci losowy rar z babadka bądź któregoś z duchów lodu, ognia, energii )
3. Czy chcesz zakupić prezent za 25 Platyny ? ( ta opcja daje prezent z którego losujemy rar z geomorpha i gregoriusa )
4.Czy chcesz zakupić prezent za 40 Platyny ? ( losowanie rar pomiędzy ghadira i garthmog)
5. Czy chcesz zakupić prezent za 60 Platyny ? ( losowanie rar pomiędzy niedźwiedziem, Fyordem i GMO )
6. Czy chcesz zakupić prezent za 100 Platyny ? ( losowanie rar pomiędzy Duch Zamku, Modliszka, Tygrys)
7. Czy chcesz zakupić prezent za 400 Platyny ? ( losowanie rar pomiędzy Wendigo, Valdarog )

Oczywiście ceny ustalą nasi kochani GM to jest tylko przykład :D a tarcza losująca może wyglądać jak ta przy premium z %% podziałem zależnym od ceny rara :)

Poza tym prezent można wziąć tylko jeden a nie wszystkie naraz czy kilka razy :)

nie musi się podobać to tylko propozycja proszę nie zabijać !! :((

EDIT.
I NAJWAŻNIEJSZE !! WYLOSOWANY RAR BYŁBY OD RAZU WIĄZANY !!

A teraz już poza konkursem :) postawić choinkę w Trentis a Bossów znaczy ich miniaturki przyprawić o gwiazdki i bombeczki ^^
Koło Simona można też dać panią mikołajową na kamieniu ale nie tą grubą starą babe tylko coś typu:
Image


25 Lis 2011, o 23:49
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2011, o 21:55
Posty: 511
Miejscowość: Poznań
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ewent Mikołajkowy
Całość jest rozbudowana więc można nieco skrócić i dostosować do warunków i możliwości.

Część Eventu dla niskich Lv (poziom trudności 10-25~29)
dialogi : pomarańczowo
Opisy zadań : biały
przeciwnicy : zielono

- Już mikołaj leci do was grzeczne dzieci

- ale co to? rydwan mikołaja oblegają przerażające funastie?

- biedny Mikołaj rozbił się o drzewo a jego worek porwały te przerażające stwory.

- biegnij co sił do ich pana i dowiedz się czemu to zrobiły

Trzeba się udać do Potwora Jawornego urzędującego w tej samej jaskini co Herszt (duża komnata) - po drodze utrudnienia w jaskini:

- Herszt również dowiedział się wielkim skarbie leżącym tuż obok i oblega jaskinię

W jaskini liczne grupki po 3-4 sztuki przeciwników (łysy/Łowca/hołota/hołota z kuszą/zabijaka).

- Czyżby herszt znalazł sobie nowe towarzystwo do walki z Potworem Jawornym...

- zabij go zanim ukradnie twoje prezenty, z taką armią to całkiem możliwe


Przy samym Potworze Jawornym Herszt z Obstawą
Herszt + Krzyżak + Grimuaid (ihiton) + Krabostwór + Nietoperz fioletowy , wszystko będzie miało po 1500HP (tyle co krzyżak) zachowa swoje podstawowe umiejętności będzie jednka wzmocnione / osłabione proporcjonalnie do poziomu krzyżaka. Exp i złoto jako nagroda za zabicie.

- przestraszony widokiem Petów Herszta Potwór Jaworny postanowił pozbyć się przyczyn swojego utrapienia i polecił Funastiom pozbyć się prezentów.


- Pozbieraj prezenty które funastie pogubiły po całym Wybrzeżu Haligardu, kto uzbiera najwięcej dostanie specjalną nagrodę od mikołaja


Na całym wybrzeżu Haligardu znajdować się będą zielone skrzynki 200~500szt. (znajdować się w nich będą pewne ilości złota np.100/200szt.) kto uzbiera najwięcej dostanie 1.dowolny rar przypisany do postaci z Ihitona/Krzyżaka/Herszta 2.rar z Krzyżaka/Herszta 3.Rar Herszta

Mikołaj wpadł w kłopoty wszystkie stwory chcą od niego prezentów. Pozbądź się ich aby mógł odlecieć i spełnić swoją powinność

W różnych miejscach Wybrzeża Haligardu pojawią się odpowiednio osłabione potwory z wyższych Lv (osłąbione do tego stopnia że grupka 5 graczy na 18 Lv ma sobie z nimi poradzić). Ihitony, Niedzwiedzie, Orki, Koldy, krzyżaki... w sposób rzadki po kilka (7-8) na każdej mapce.

Mikołaj wreszcie może spokojnie zejść z drzewa i naprawić sanie. Pomóż mu w tym, jest przy ruinach.

Nieumarli dowiedziawszy się o bliskości Mikołaja zapragneli również dostać prezenty idź zrób z nimi porządek

W lesie zbójeckim nieopodal wejścia do wymarłej osady grupki przeciwników po 5 sztuk szkielety + zombi +dybuk

Wzburzone pająki zaistniałym harmidrem postanowiły walczyć o swój względny spokoj

Tam gdzie normalnie są tylko pająki szare pojawi się dużo grupek pająków po 4-5 sztuk w grupach (pająki szare/tarantule/czarne wdowy).

Pająki nie dały jeszcze za wygraną i wylazły z podziemi
na bagnach na tej takiej dużej polance po prawej stronie pojawi się sporo grupek krzyżaka[color=#008000] (krzyżak + 2 czarne wdowy + 2 tarantule).
Mikołaj zmęczony licznymi wrażeniami bardzo zgłodniał. Właśnie rozpoczął się sezon na krabostwory ubij ich trochę.

Na mapce wioska rybacka pojawią się liczne grupki krabostworów po 3-4 zarówno przy samej wiosce rybackiej jak i przy Koldzie Tizemlinie

Koniec części eventu dla lv 10-25 - dalsze przygody Mikołaja i jego prezentów będą przebiegały w narracji dla wyższych Lv :D

C.D.N.będę edytował

C.D.

Część Eventu dla średnich Lv (poziom trudności 26~30-55)

Mikołaj rzekł: Nooo... Ale piękne owoce morza mi przynieśliście (i zamlaskał sowicie), tylko jak ja to teraz upiekę?

Ta stara wiedźma Hoberl , jest już tak stara jak idea istnienia mojej osoby :D ona napewno coś wymyśli.

I wymyśliła: Słysząc o ogniu nie do końca pokojarzyła fakty przyzywając sporą grupkę duchów ognia w miejscu gdzie sanie mikołaja


Leć jak najprędzej i uratuj pechowca od ich pożogi , już miał naprawdę sporo wrażeń a jeszcze kawał drogi przed nim.

W ruinach zbujeckiego lasu pojawią grupki przeciwników: Duch ognia (dwie wersje : standardowa dla słabszych (duch ognia +2 upadłych)/ oraz silniejsza (2xduch odnia +3x Przeklęty strażnik)

Co jak co ale jak Hoberl rozpali ognisko to aż się chce żyć. Powiedział Mikołaj nabijając soczystego krabostwora na pal i opiekając go nad zgliszczami walki.

Po spożyciu kraba mikołaj ochoczo wziął się do naprawy swych sani ale zaraz zaczął wołać...

Cholera od 100lat płoza nie poszła w strzępy, jak można mieć takiego pecha!!!

Przynieście mi drewna wy piekielne lenie, tylko prezenty wam w głowie, ale nie zwykłego z lasu, chcę tego obdarzonego życiem, tylko na tym me senie polecą.


Tym razem zadaniem graczy będzie przedostanie się na bagna Południowego Alarilu i zabicie silnej grupki przeciwników 4xDębak+1x Potężny druid - z tego co pamiętam w jednym z Questów był taki koks Druid co wszyscy odradzali mi wybranie opcji dialogowej bicia się z nim (zdaje się w Queście do kamenak).Za zabicie tej grupki duża ilość złota i expu.
Zadanie nie będzie jednak takie proste
główna grupka będzie na pozycji : Mokradła (77,67) wokół niej grupki: (2xdębak+3x zgniłe drzewce) trochę dalej więcej grupek (1xdębak+2x zgniłe+2xdrzewce) no i na całych mokradłach grupki 5x skarzone komary Będzie trzeba się przebić ^^

Co za piękne drewienko ^^ teraz tylko tu.... Mikołaj rozradowany wziął się do pracy.

Zrobione. Ale tutaj nie wystartuję przenieście mnie gdzieś gdzie długa prosta droga. No tak wy za sąłbi jesteście, sam to zrobię ;) i Mikołaj wziął sanie za dyszel jak wielką maczugę i powędrował na podzamcze.

no dobra i co teraz? prostszej drogi to wy tu nie macie :( zasmucił się Mikołaj. Wezwijcie tutaj zaraz jakieś silne ziemne stwory i zagońcie do roboty niech coś zrobią z tymi nierównościami.

Na całym odcinku drogi do zamku pojawią się przeciwnicy grupki po 2xskalny golem+2xzgniłe+Dębak oraz silniejsze dla lepszych graczy 2x Geomorph + 3x skalne golemy

Idealnie proste jak stół kreślarski. I co już byście chcieli prezenty:P

A co z lotem po piachu mam się rozpędzać? Wołajcie no Hoberl już tyle prezentów ode mnie odstała że niech się wykaże stara jędza :D I da poślizg oraz energię do startu- Mikołaj wyraźnie promienieje o myśli o ponownym locie

Hoberl jednak zamiast dać magiczny smar na płozy i kilo świetlików znów namieszała, wykorzystaj sytuację i napraw jej błąd.

Na całej długości drogi do zamku tym razem pojawiły się cztery rodzaje grupek przyzwanych przez Hoberl. Dla poślizgu wezwała Ducha Zimna (konfiguracje grupek takie jak przy duchu ognia) a dla energii napędzania Ducha Energi (te same kombinacje) - można dać jednego po drugim.

No to ja lecę,rzucił Mikołaj i ruszył swymi saniami...

ssssssssssss...suną sanie po cienkiej warstwie bryłek lodu nasączonych energią

ssss...szszsz....wrwrwrwrwr...lód stopniał. A mikołaj wrzeszczy nie macie tutaj do cholery prawdziwego śniegu?


Pokażcie mi gdzie to i to już bo prezentów nie będzie... gdzie? Masyw Dmorther, tak daleko to ja moich sanek nosić nie będę ;| obraził się mikołaj.

Znajdźcie mi stwora który mnie weźmie drogą powietrzną albo użyję mego pierścienia i teleportuję się do domu

Szybko wpadłeś na koncept aby wykorzystać Garthmoga do tego zadania, ze zgromadzonej na drodze energii poleci bez problemu - tylko jak go zwabić?

Duża ilość Mięcha - to jest to, pomyślałeś , niedźwiedzie będzie najlepsze.

Na terenach lasu Koldów pojawią się przeciwnicy dla słabszych grupki po 2-3x Grizzly dające więcej expa niż standardowe. Dla lepszych grupki Niedzwiedz+kobra+Jaguar+Motyl+ Plox (pety z 50Lv)- taka mała promocja nowych petów :D

Mięsa nazbierane, teraz do kupy i niech Garthmog przyleci

przyleciał ale nie sam!!!

W centralnej części Lasu Koldów pojawi się kilka grupek : Garthmog + Fenix + Papug

Udało ci się zagonić Latające stwory do pracy - mikołaj odlatuje do Masywu Dmorther.


A zapomniał bym o was zupełnie - krzyknął w ostatniej chwili Mikołaj i sypnął prezentami.

Na terenie całego Południowego Aliralu i Lasu Koldów Mikołaj sypnął prezentami (zielone skrzynki) 200~500 szt. każda po 100~200złota. Osoby które nazbierają najwięcej dostają dodatkowy prezent:
1. wybrany rar przypisany do postaci z Niedźwiedzia/Geomorph/Garthmog/trójki Bosów z wierzy
2.wybrany rar przypisany do postaci z Geomorph/Garthmog/trójki Bosów z wierzy
3.wybrany rar przypisany do postaci z trójki Bosów z wierzy (Babadek/Gregorius/Ghadira)


Koniec części eventu dla lv 26~30/55 - dalsze przygody Mikołaja i jego prezentów będą przebiegały w narracji dla wyższych Lv :D

Część Eventu dla wysokich Lv (poziom trudności 56+) - nie miałem styczności z tak wysokimi Lv i ich krainami więc tą część pozostawiam już bardziej obeznanym do dopracowania.

Cholerne ptaszyska , przeklął Mikołaj , dobrze że zrezygnowałem z reniferów na rzecz energii świetlików, wytrząsły mnie jak diabli.

Ale co to za kraina? jeszcze mnie tu nie było , może są tutaj jakieś stwory co zasłużyły na prezenty. zastanowił się Mikołaj

[Taaaak...trzeba całą dokładnie sprawdzić i dać jednym rózgę a drugim... też rózgę! <diaboliczny śmiech Mikołaja>

Na tym etapie Eventu Mikołaj będzie odwiedzał pokolei różnych bosów dla wysokich Lv (Duch Zamku/Fyodor/Gmo/Wendigo/Valdarog) i wręczał im rózgi wymierzone naszymi mieczami i magicznymi mocami :D
Jako towarzystwo dla bosów w ramach promocji nowych Petów mogą występować
(skorpion/Fenix/Pantera/Papug/Tłuk/Kudlacz/Darkling/Twig) Ilości konkretnych grup przeciwników nie podam ale dobrze by było gdyby nie były za trudne do pokonania -podobnie jak dla dwóch poprzednich grup Lv.

Na odchodnym Mikołaj pożegna się w swój opryskliwy sposób i rzuci prezentami podobnie jak poprzednio. W skrzynkach będzie trochę złota a dla tych co nazbierali najwięcej RARy :D ale tym razem z uwagi na wartość RARów z Wendigo i Valdarog można było by je pominąć i dać rary do wyboru z trzech słabszych BOSów (propozycja opcjonalna).

Mam nadzieję, że pomysł się wam spodobał i nie zasnęliście czytając te wypociny :)

_________________
Saintx - Sheed 44Lv (w stanie spoczynku)
Siantx - Druid 51Lv (skacze po wieży)


26 Lis 2011, o 03:11

Podziękowali: 2 alukard21 (26 Lis 2011, o 15:01), Hunterpower (17 Gru 2011, o 16:53)
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Gru 2010, o 00:02
Posty: 10
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Event na Mikołaja S1
W imieniu Beletha składam propozycję eventu mikołajkowego na S1.
Cytuj:
Data: 06.12.11 (wtorek)

Czas:
Lvl 1-30: 18:00-21:00
Lvl 31-50: 18:30-21:30
Lvl 51+: 19:00-22:00

Lvl 1-30: Krzyżak, Herszt, Duch Energii, Duch Ognia, Duch Zimna, Babadek, Gregorius
Lvl 31-50: to co wyżej + Ghadira, Geomorph, Darthmog, Niedźwiedź
Lvl 51+: Duch Zamku, Gmo, Fyodor, Valdarog, Wendigo, Modlisza, Tygrys

Z wszystkiego lecą rary!

Z góry przepraszam, jeżeli zły dział :)


Saintx: Przeniesione z innego miejsca

_________________
S1 Damarakiel MO
S1 Trias Druid


27 Lis 2011, o 16:20
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2011, o 10:24
Posty: 627
Miejscowość: Mokradła .
Podziękowano: 101 razy
Otrzymanych podziękowań: 154 razy
Nick w grze: DaQu
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ewent Mikołajkowy
Event dla Lvli 50+
Nagły Atak RENIFERÓW !!!
Nie no fake..
Miejsce: Las orków, Kemenak, Zakręt, Jaskinie Alair

Bardziej chodziło by mi o las orków, gdyz w czasie eventu na całej tej mapie respiły by się
3 wykokszone zaimy - 15k hp - z których leciały by kamyki [ to co na evencie skrzynkowym ]
Ludzie lali by masowo orki i inne badziewia W ekipach:

las orków

Zaim uruk x2
Zaim 4x Szamany
5x Szamany
2x szamany 2x uruki i Zaimm
1 ork
1 szaman
1 zaim
Geo, Grześ, Gadzia, Smok zwykły

Kemenak

Fred x2
DZ x2
3x kołki
1 zgrzyt
1 kołek
3x szczudłaki
Fred z GMO.

Zakręt

Masa zimowych orków, w róznych ilościach.

Jaskinie alair

Bicie nowych petów w grp. np:
1 fenix
1 pantera
1 bobek


[ kazdy mob to jeden kamień, przykładowo zaim i 2x uruki to 3 kamienie ]

Drop z nich to kamyki dla lidera grupy a pod koniec eventu było by podliczenie wyników
i oczywiście nagrody dla najlepszych


Dla lov lvli to samo tylko inne krainy i bosski typu duszki pająki herszty, CHEMpiony


Nagrodami by były dla h lvli.
1 miejsce po 200 Surków kazdego rodzaju + 10 platy w woreczku [ 2 platy dla 1 gracza *tu grupa 5 graczy ]
2 miejsce po 100 surków + 5 platy w.w.
3 miejsce po 50 surków

Dla lov lvli
1 miejsce potiony dla graczy, klucze, garść platy i 50k?
2
3
Do uzgodnienia Nagrody.

Pod koniec eventów po podliczeniu wyników byłby do znalezienia [ GM - tu mikołaj ]
pierwsze 3 osoby dostają jakieś nagrody, upominki


27 Lis 2011, o 16:40
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 26 Wrz 2011, o 11:27
Posty: 5
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Święto zwane mikołajki pomysły na ziową zabawe!
na mikołajki po prostu proponuje abydostać od gm po 10k i po 2 platyny i to tyle miłej zabawy! HOHOHO : :lol:


Saintx: przeniosłem w odpowiednie miejsce.


2 Gru 2011, o 19:11
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Cze 2011, o 00:20
Posty: 110
Podziękowano: 35 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ewent Mikołajkowy
A może tak :
Mikołaj zgubił swą liste grzecznych i niegrzecznych dzieci ,więc wpadł na pomysł aby zrobić losowanie ,nie jest to zbyt fair no ale zawsze coś :)

koło simona pojawi się mikołaj i przez cały dzień będzie kręcił dla taernijczyków kołem fortuny :)


1% na premke -jeśli już trafi to 15% na III,25% na II ,i 60% na I - na miesiąc.
2% na reset statystyk/umiejętności
3% na platyne - w ilościach 1-5 (50%) 5-10 (35%) 10-20 (15%)
5% na rara wysokiego (od ducha energii)
8% na rara niskiego (do ducha energii z lodem i ogniem włacznie)
15% na potki -będą dawane losowo jak ze skrzynek (zalezne od profy) 10+ (70%) 20+ (30%)
35% na surowce -w ilościach 500+ (raz na czas mozna zaszalec :D)
45% na złoto - w ilościach 15k+ (60%) 50k+ (35%) 150k+ (15%)

_________________
Błyskawica ~~DruiD~~ 53 LvL [On]

Gromek ~~SheeD~~ 22 LvL [ON]


2 Gru 2011, o 19:42
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 110 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron