Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
 Kości-Losowanie 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2011, o 19:52
Posty: 9
Podziękowano: 7 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Kości-Losowanie
Witam chciałem zaproponować aby w losowaniu poprzez kości był wybór czy gracz losuje dla siebie ( wszystko zostałoby tak jak jest) czy też losuje na rzecz swojej gildi np można by wylosowac pewną ilość surowca lub można wprowadzić jakąś ilość prestiżu.To nie było by tak że są 2 losowania tylko jak ktoś wybierze gildie to już sam nie bierze udziału w losowaniu.To jest narazie wstępny temat można go dopracowac ale prosze o komenty co o tym myślicie ?


11 Gru 2011, o 16:38
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 10 Wrz 2011, o 18:13
Posty: 45
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kości-Losowanie
Bardzo dobry pomysł. Będzie można wylosować jakiś surowiec albo prestiż. Ja jestem za !


11 Gru 2011, o 16:55
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kości-Losowanie
Co do surowcow moglabym sie jeszcze zastanowic, choc to wymagaloby duzo kombinacji. Prestiz odpada.
Ja szlabym bardziej w kierunku wspolnego depozytu gildiowego (jest wprawdzie depozyt, ale to chyba indidualny, jak kazdy inny), do ktorego moglibysmy wkladac potki, inhi, klucze itp. i dzielic sie tym w obrebie gildii.


11 Gru 2011, o 17:52
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2011, o 02:24
Posty: 471
Podziękowano: 21 razy
Otrzymanych podziękowań: 63 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kości-Losowanie
jestem za xd

_________________
Kumple


11 Gru 2011, o 19:05
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kości-Losowanie
Dobra opcja z zegarem do wyboru zarówno z surowcami jak i prestiżem :P Jakoś trzeba nabić te 85k, a za bossy już nic nie leci prawie :(

Co do wspólnego depo - są wady i zalety, zawsze może ktoś sobie coś ukraść, ale umożliwi ono handel przedmiotami zablokowanymi w handlu, więc zmieni się troszkę ekonomia gry.

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


11 Gru 2011, o 20:41
Profil WWW
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2011, o 13:23
Posty: 156
Podziękowano: 69 razy
Otrzymanych podziękowań: 29 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kości-Losowanie
Brdzo dobry pomysł z tymi surowcami . Popieram w 100% ^^


11 Gru 2011, o 22:48
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2011, o 03:07
Posty: 1229
Podziękowano: 78 razy
Otrzymanych podziękowań: 463 razy
Nick w grze: Gildartz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kości-Losowanie
Witam.

Osobiście obstaję przy zdaniu Mystherii. Surowce mogłyby z losowania wpadać, wybór losowania między graczem, a gildią, byłby nie lada urozmaiceniem. Zapewne sporo z tym roboty będzie, ale na pewno się to opłaci.

Co do prestiżu. Prestiż to prestiż, jest za osiągnięcia - bossy, rary, wojny etc. Jeżeli wpadałby tylko dlatego że mamy premium, to byłoby do bani i cała idea prestiżu by się posypała. Kto ma kasę, ten ma prestiż? Nie, takie coś nie odpowiada, przynajmniej mi, ani trochę.

Wspólny depozyt to bardzo dobry pomysł. Często są na przykład rary, które nam się nie przydają, a mogą się przydać komuś z gildii, jednak nie ma jak się z tym kimś porozumieć - mijamy się etc. Można by wrzucić to do depo, a każdy, komu będzie to potrzebne, by sobie to wziął. Tak samo rzeczy, którymi nie można handlować. Często mi się z losowania trafiają poty na manę, które w ogóle mi się nie przydają, można je wymieniać u Hoberl, ale tak można by było wrzucić je do depo i magiczny by je sobie wziął. Klucze i inne takie fanty też można by było wymieniać. W końcu gildia to jedna brać. Czego nie można wymieniać z obcymi, to nie można, ale ze swoimi można wszystko. :)

_________________
Image
Image
Image


11 Gru 2011, o 23:30
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2011, o 19:52
Posty: 9
Podziękowano: 7 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kości-Losowanie
Prestiż za bosy ? jak na każdym dostaje sie po 0 góra 1 prestiżu i jak tu wbić te 85k ? a co do tego depo to jest oczywiste że jak włożysz rar do dp który ci sie nie przyda to pierwsza lepsza osoba go wezmie choćby po to by go sprzedać moim zdaniem to dp to nie trafiony pomysł jednym zdaniem mówiąć trzeba coś pomyśleć nad tym prestiżem :D


12 Gru 2011, o 00:25
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2011, o 03:07
Posty: 1229
Podziękowano: 78 razy
Otrzymanych podziękowań: 463 razy
Nick w grze: Gildartz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kości-Losowanie
No tak, tu masz rację. Kiedy gildia ma wyższy prestiż, to za bossy prestiż nie wpada. Trzeba by to jakoś rozwiązać, ponieważ zabicie bossa to zawsze jakiś tam prestiż, w końcu nie każdy daje im radę, to nie byle mobek. :) Ilość prestiżu przyznawana za zabicie bossa powinna być, tak jak teraz, uzależniona od prestiżu posiadanego przez gildię, ale sytuacja, gdzie dostaje się zero prestiżu za wszystkie bossy, powinna zostać rozwiązana.
Trzeba by to jakoś uzależnić albo od lvl postaci, albo od prestiżu gildii, no i "jakości" bossa. Wiadomo, gildia mająca 30k+ prestiżu nie będzie dostawać go za zabicie Herszta czy Krzyżaka. Jakiś ciekawy kalkulator by się tu przydał, bo zero prestiżu za Valdaroga, Wendigo czy Modliszkę to raczej jakiś błąd moim zdaniem. Ale to nie temat tej dyskusji.

Wracając do meritum. Prestiż z losowania odpada, ponieważ prestiż to prestiż. Polska to taki kraj, w którym rządzi ten, kto ma kasę, ale nie przekładajmy tego na Taern. Mając możliwość losowania prestiżu z konta premium, gracze, teoretycznie, bogatsi, byliby za bardzo do przodu. Są gildie, w których jedna czy dwie osoby na krzyż mają konto premium, a niejednokrotnie żadna osoba nie ma, więc drastycznie mniejsze szanse by takowe osoby/gildie miały. Surowce - TAK, prestiż - NIE.

PS. Zawsze w Taern można zrobić coś takiego jak w niektórych grach przeglądarkowych typu Tanoth/BloodMoon, gdzie widać, kto ile wpłacił i co kto dał do Skarbca/Depozytu, a także kto ile wypłacił i co ze Skarbca/Depozytu wyjął. Wystarczyłoby przewinąć i byłoby wiadomo, że ktoś wziął coś dla sprzedaży (na przykład po co Barbie z full setem rarowym Bartaur? Etc). Trzeba by się było wtedy jasno określać, po co nam dana rzecz ze wspólnego depozytu. Ale to tylko moje dosyć luźne sugestie.

_________________
Image
Image
Image


12 Gru 2011, o 00:46
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Lut 2011, o 15:22
Posty: 96
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kości-Losowanie
podoba mi sie ten pomysł gdyż jest fajny i to jest dobry pomysł naprawde gut on naprawde mi sie podoba


12 Gru 2011, o 12:26
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 387 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron