Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Błąd w walce z celnikiem (serwer s4) 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 31 Gru 2011, o 01:25
Posty: 36
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Błąd w walce z celnikiem (serwer s4)
Serwer: S1
Nazwa postaci: Polkot
Czas: 31-12-2011 godz 0:10
Opis:
Mam dostarczyć broń (35 mieczy) w kopalni i wdaję się w walkę z celnikiem, który nie dał się zwieść moim kłamstwom. Problem polega na tym że, po trzech rundach walka się zawiesza, przy czym możliwe jest jedynie wylogowanie i ponowne zalogowanie, które wykazuje o dziwo iż runda się odbyła (zaocznie) i można rozegrać kolejną rundę... po czym znowu się zawiesza walka, itd. W ten sposób dwukrotnie zginąłem nie mając praktycznie wpływu na walkę, gdyż po zawieszeniu i ponownym zalogowaniu, widzę tylko iż ubyło mi życia. Nie można nawet uciec z walki, słowem czarna dziura :( Straciłem życia, kasę, doświadczenie i nie mogę przejść zadania. Chyba jedyna szansa to ubić gada w pierwszych trzech turach - ale mnie się nie udaje, za słaby jestem :(
Proszę o pomoc w opisanej sprawie
Polkot


31 Gru 2011, o 01:42
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Post Re: Błąd w walce z celnikiem (serwer s4)
Wpisz na czacie /ekipa i popros aktywnego GMa o pomoc.


31 Gru 2011, o 04:57
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 31 Gru 2011, o 01:25
Posty: 36
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: Błąd w walce z celnikiem (serwer s4)
Mystheria napisał(a):
Wpisz na czacie /ekipa i popros aktywnego GMa o pomoc.


Dzięki za radę... tylko niczego ona nie wnosi :(
Ja "żyję" i gram dalej. Najwyżej nie skończę tego questu. :x

Zgłaszam błąd w rozgrywce i oczekuję jego naprawienia a nie czatowanie z adminem!
A przede wszystkim oczekuję jakiejś "rekompensaty" ;) za straty jakie doznałem, nie mojej winy. Byłoby miło!

Pozdrawiam
Polkot


31 Gru 2011, o 18:48
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2011, o 03:07
Posty: 1229
Podziękowano: 78 razy
Otrzymanych podziękowań: 463 razy
Nick w grze: Gildartz
Post Re: Błąd w walce z celnikiem (serwer s4)
Kto tu mówi o czatowaniu z adminem? Masz napisać PW do Game Mastera, który zajmuje się Twoim serwerem, ergo - Game Mastera, który jest przydzielony do danego serwera. Piszesz do tego, który jest aktualnie online, sprawdza w systemie, co to za błąd, jeżeli coś z tej racji straciłeś, odzyskasz, a jeżeli nie, no to nie. Więc nie wiem, po co ta polemika. Popatrz w innych zgłoszeniach, często są gracze odsyłani do Game Masterów zajmujących się ich serwerami, nikt nie narzeka, tylko każdy pisze w grze do niego i tyle, jedynie Ty polemizujesz... No, ale skoro Ci nie zależy na odzyskaniu strat, no to problemu nie ma, prawda? :)
Więc poproszę za Mystherią - napisz do Game Mastera na swoim serwerze, który jest aktualnie online, wyślij mu link do tego tematu i on się tym zajmie.

_________________
Image
Image
Image


31 Gru 2011, o 18:53
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 31 Gru 2011, o 01:25
Posty: 36
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: Błąd w walce z celnikiem (serwer s4)
OK. Nie unoś się tak :|

Jeśli taka jest praktyka i procedura, to należy napisać to w zasadach gry, a nie tworzyć topic na forum pt. "Błędy w walce"
Pierwszy raz mam problem w grze (i oby nigdy więcej) i wchodząc na forum (żeby to zgłosić) widzę temat: Błędy / Zgłoszenia... więc zgłaszam błąd. Zgadza się?! ;)
A wszyscy uparcie tłumaczą mi że źle robię.

OK zrobię jak mówicie, ale to powinno być "wołami" napisane na forum i w regulaminie.

Dzięki za pomoc
Polkot


31 Gru 2011, o 20:42
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2011, o 03:07
Posty: 1229
Podziękowano: 78 razy
Otrzymanych podziękowań: 463 razy
Nick w grze: Gildartz
Post Re: Błąd w walce z celnikiem (serwer s4)
To jest hmm.. praktykowane, ale nie ma takiej zasady. Możesz poczekać, aż któryś GM tu zajrzy i się tym zajmie (co może się wydarzyć za tydzień nawet), albo napisać do GM-a, który jest online i mieć to załatwione od ręki, jeśli jest taka możliwość. Jak sądzisz, która opcja lepsza dla gracza?

I koniec offtopu. Napisz, co z tego wynikło po kontakcie z GM-em.

_________________
Image
Image
Image


31 Gru 2011, o 21:13
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 31 Gru 2011, o 01:25
Posty: 36
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: Błąd w walce z celnikiem (serwer s4)
Gildartz napisał(a):
Napisz, co z tego wynikło po kontakcie z GM-em.[/color]


Zrobiłem jak mówiliście. a więc na czacie "wyczaiłem" (w końcu to 1 stycznia - i trochę to trwało zanim jakiś GM pojawił się Online) GM-a Piperita. Koleżanka (tak mniemam) poradziła mi wyczyścić cache przeglądarki i ponownie ruszyć do walki w której dwukrotnie poległem. Bez urazy dla Piperita, ale dla mnie, zabrzmiało to jak: "weź głębszy oddech i spróbuj jeszcze raz" :D
Zrobiłem jak mi poradzono - wyczyściłem cache mojej przeglądarki (Firefox 8.0.1 - nawiasem mówiąc opis na forum jest do... bani gdyż dotyczy historycznej już Firefox 3.0) i ... zapartym tchem ruszyłem do boju :o
W efekcie wygrałem starcie i pokonałem przeciwnika , ale tylko dzięki doświadczeniu oraz doświadczeniu o 3 lvl wyższemu, walka i tak się zawiesiła po trzeciej rundzie, i nic się nie zmieniło, :evil: zaś Piperita stwierdziła że program zostanie poprawiony (prawdopodobnie) w nowym wydaniu (update), a ewentualne repasaże z tytułu utraconych żyć, kasy itp., dostanę jak administrator na forum zainteresuje się moim tematem... gdyż ona nie ma takiej możliwości.

Podsumowując: W moim problemie (i podobnych jak sądzę błędów w walce) GM nie ma wiele do zrobienia, poza "dobrymi" radami. Nie ma wpływu na program i nie ma wpływu na zwrot utraconych walorów. Tak więc na przyszłość, odradzam Wam doradzanie kontaktów z GM w takich sytuacjach. Błędy programowe mogą usunąć jedynie programiści!

Mimo wszystko czegoś się nauczyłem i dziękuję wszystkim za pomoc i dobre chęci, do zobaczenia w grze ;)
Polkot


2 Sty 2012, o 00:34
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Post Re: Błąd w walce z celnikiem (serwer s4)
Niektore bledy da sie naprawic od razu na serwerze i takich napraw dokona GM, a niektore wymagaja napraw w bazie danych i takich dokonuje admin.


3 Sty 2012, o 02:15
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 31 Gru 2011, o 01:25
Posty: 36
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: Błąd w walce z celnikiem (serwer s4)
Mystheria napisał(a):
Niektore bledy da sie naprawic od razu na serwerze i takich napraw dokona GM, a niektore wymagaja napraw w bazie danych i takich dokonuje admin.

Rozumiem że takie też było myślenie szacownych kolegów którzy radzili mi kontakt z GM, w nadziei na szybką pomoc, ale jak widać w tym wypadku nie dało się. ;)
Skoro jednak też jesteś Mistrzem Gry, może powiesz zatem jak odzyskać utracone walory (2 śmierci, ok 3k expa i ok. 1k złota) spowodowane przez błąd programu.
Ja już "machnąłem ręką" na to wszystko, ale chodzi mi o zasady, jak się załatwia takie repasaże. :)

Polkot


4 Sty 2012, o 15:34
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Post Re: Błąd w walce z celnikiem (serwer s4)
Piperitae ma mozliwosc zwrotu strat zlota i doswiadczenia, ma nawet mozliwosc sprawdzenia ile dokladnie traciles w zgonach, albo nie zostala jeszcze przeszkolona w zwracaniu strat (nie jest to jeden z podstawowych obowiazkow GMa, a Piperitae jest dosc swieza na tym stanowisku), albo napisala tak, by pierw zweryfikowac / skonsultowac z adminem, czy blad faktycznie lezy po stronie gry (czesto jest to wina przegladarki, ktora nieprawidlowo zapisala pliki cookies / pamiec podreczna), choc szczerze watpie, by klamala w tej kwestii.

W takich przypadkach ciezko odroznic prawdziwe zgloszenia bledow, od prob wymuszenia, wiec GM ma prawo poprosic Cie i jakies dowody (screen z zawieszonej walki), a Ty powinienes dokladnie podac czas zgonow.


4 Sty 2012, o 19:12
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 226 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron