Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
 Ankieta dotyczaca Gm Modow sModow 

czy GM Modzi sModzi powinni przynalezec do gildii ?
tak 63%  63%  [ 57 ]
nie 29%  29%  [ 26 ]
moga w wlasnej gildii 8%  8%  [ 7 ]
Razem głosów : 90

 Ankieta dotyczaca Gm Modow sModow 
Autor Wiadomość
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2011, o 03:07
Posty: 1229
Podziękowano: 78 razy
Otrzymanych podziękowań: 463 razy
Nick w grze: Gildartz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta dotyczaca Gm Modow sModow
Nie jestem GM-em, Modem ani żadnym innym ustrojstwem na żadnym z serwerów, więc z czystym sercem zagłosowałem w ankiecie i się tutaj wypowiem. :)

Po pierwsze chciałem nawiązać do tego, by GM nie był czynnym graczem. Wtedy musiałby się trzymać sztywno określonych reguł, nie znałby możliwości gry, nie wiedziałby tak naprawdę nic o grze, ale wymagano by od niego rad, porad i pomocy, ponieważ "od tego jest". Byłby wtedy obiektywny, naturalnie, ale bez praktycznej wiedzy o grze. Tak samo jak trzeba by takiemu "człowiekowi z zewnątrz" płacić realne pieniądze, czyli normalną pensję w wysokości odpowiadającej godzinom poświęconym na bycie Game Masterem czy Moderatorem, jako że nie mógłby "sobie dorabiać" w taki sposób, bo musiałby się swojej roli poświęcać, by pełnić ją rzetelnie, wtedy ośmiogodzinna zmiana kosztowałaby twórców gry normalną pensję, czyli około dwóch tysięcy miesięcznie. Kupujecie platynę, ale czy kupujecie jej tyle, by utrzymać koszt serwera i dodatkowo wypłacać pensje wszystkim Game Masterom czy Moderatorom w grze? Nie sądzę, zabrakłoby, a wtedy ta gra stałaby się nieopłacalna dla jej twórców.

Po drugie, Game Masterzy czy Moderatorzy biorący udział w grze, znają ją od podszewki, tak jak każdy gracz, ponieważ mają z nią do czynienia na co dzień. Wiedzą, co można, gdzie można i jak można. Mogą wszystko sprawdzić w praktyce, mają możliwość nawet gry z graczami i wysłuchiwania ich opinii na bieżąco, na podstawie faktów, które akurat są ich udziałem. To wiele daje i pomaga w rzetelnym wypełnianiu swoich obowiązków.

Po trzecie - "niech grają na innym serwerze niż ten, na którym mają jakieś funkcje". Głupota. Punktem regulaminu jest to, że nie można grać na kilku postaciach jednocześnie, chyba nawet z automatu za to ban jest. Oczywiście, GM może to uczynić i raczej bana nie dostanie jak sądzę, ale już widzę te głosy graczy narzekających na wszystko, że "GM/Mod łamie regulamin i gra kilkoma postaciami! Bana mu i na stos!". Musiałby grać na dwóch komputerach, a nie każdy dwa kompy ma. Zasponsorujcie GM-ów/Modów, a na pewno się do Waszej prośby przychylą.

No i na koniec. Co da to, że nie będą w gildiach? Jezu, jakie to głupie! Fakt, że nie będą w gildii, sprawi, że przestaną mieć znajomych?! Tak trudno o tym pomyśleć? Skoro faworyzuje gildię (w sumie nie wiem po co), będzie faworyzował swoich znajomych, prawda? Więc co da to, że nie będzie w gildii? Co wtedy? Wyrzucić GM-ów/Modów z gry? Nie da się rozwiązać tego problemu, chyba że wynajmie się ludzi z zewnątrz, nieznających tej gry w ogóle, a jedynie sztywno trzymających się zasad, którym trzeba płacić, co, jak sądzę, zrówna się z tym, że wszystkie opcje premium nagle podrożeją i gra za darmo nie będzie miała sensu, o ile w ogóle opcja "darmowej gry" w przypadku Taernu wtedy przetrwa, przecież z czegoś tym ludziom trzeba będzie zapłacić...

Temat bez sensu moim zdaniem. Skoro GM-i to są normalni gracze, chcą z opcji gry korzystać. "Zawsze jest ktoś wyżej". Macie problem z modem? Do GM-a. Macie problem z GM-em? Do admina. Z adminem problem? No to hyr do dryga. Drygu tu jest bóg, więc z nim problemów mieć nie możecie. :P Jeżeli macie tylko "przypuszczenia" czy "teorie" to, wybaczcie, ale są gucio warte. Czasy, kiedy za zwykły donos ludzi rozstrzeliwano, skończyły się już jakiś czas temu. teraz bez dowodu nie pohula. Masz dowód? Przedstaw go wyższej instancji, problem się rozwiąże. :)

_________________
Image
Image
Image


4 Sty 2012, o 23:04
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2010, o 11:03
Posty: 904
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Nick w grze: LaFuria
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta dotyczaca Gm Modow sModow
Grigorian napisał(a):
Ja widzę który GM/Mod pomaga a który się nie nadaje na taką funkcje..ale to osobny temat


Nie moglem się powstrzymać od skomentowania tej wypowiedzi...

Drogi Grigorianie chciałbym Cie poprosić abyś zdradził mi ten sekret i powiedział jak to jest, że wiesz kto w danym momencie pisze do GM i komu on pomaga a komu nie?!

Nie jesteś GMem, moderatorem czy innym członkiem ekipy więc proszę Cię powstrzymaj się od takich bzdurnych i bezsensownych komentarzy. Nie zdajesz sobie sprawy ile osób dziennie pisze do GMa z jakąś sprawą i nie zawsze owy GM jest w stanie Ci odpisać w ciągu sekundy na Twoją wiadomość ponieważ w danym momencie prowadzi pięć, dziesięć innych konwersacji...

Co do samego tematu...żaden z GMów czy to z s1 czy s4 czy innego serwera nie został wybrany z łapanki. Są to gracze, którzy zasłużyli się swoim wkładem w grę i dostali szansę od twórców gry aby dalej ją rozwijać, pilnować porządku, pomagać graczom. Powierzono nam ciężką i trudną funkcję do pełnienia bo bycie GM na prawdę nie jest łatwe a przede wszystkim zaufano.
Tak, wiem że nikt nas do tego nie zmuszał, podjęliśmy się pełnienia tej funkcji dobrowolnie ale nie macie prawa zabraniać nam grać i korzystać z uroków Taerna.

Nie wyobrażam sobie aby na takim stanowisku zasiadała osoba z zewnątrz, nie znająca gry, nie znająca questów, nieznająca instancji i nie przechodząca przez wszystkie etapy gry. Dlaczego? Dlatego, że taka osoba nie znała by odpowiedzi na 90% zadawanych przez Was pytań.

Zarzucacie nam stronniczość...zapytaj moich kolegów z Gildii na s1 czy też osoby które mam w znajomych czy nie dostają ode mnie knebli, czy pomagam im częściej niż innym, czy stawiam ich przed innymi graczami...NIE...dla mnie każdy gracz jest równy, nie ma lepszych, nie ma gorszych, do każdego podchodzę tak samo...

Co do dodawania sobie expa, golda, przedmiotów...ehhh...nie ma takiej możliwości. Gdyby zaistniała taka sytuacja owy GM od razu pożegnał by się z pełnioną funkcją. Jesteśmy cały czas sprawdzani aby właśnie do takich sytuacji nie dochodziło.
Czy wg Was szybciej wbijamy levele? Czy wg Was dodajemy sobie rary czy też normalnie chodzimy na instancje aby je zdobyć i cieszymy się z nich tak jak Wy? Czy GM zamieszczają oferty na czacie handlowym ze coś kupią, sprzedadzą? - zamieszczają ponieważ też potrzebują złota bo nie mogą sobie go ot tak dodać.

Dlaczego wiec nie mielibyśmy być w gildii? Czemu nie mielibyśmy korzystać z przywieli bycia w niej? Przecież równie dobrze możemy sobie dodać zwierzaki bez biegania po surowce, bez wpłacania złota, platyny na gildie...nie robimy jednak tego bo tak samo jak Wy musimy wkładać prace w rozwijanie jej a przy tym skupiać się na pomaganiu Wam w waszych problemach.

_________________
------------------------------------------------------------------------------
Image


5 Sty 2012, o 01:09
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2011, o 12:48
Posty: 24
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta dotyczaca Gm Modow sModow
Grigorian napisał(a):
LordOfFist napisał(a):
Grigorian napisał(a):
Ja widzę który GM/Mod pomaga a który się nie nadaje na taką funkcje..ale to osobny temat



Drogi Grigorianie chciałbym Cie poprosić abyś zdradził mi ten sekret i powiedział jak to jest, że wiesz kto w danym momencie pisze do GM i komu on pomaga a komu nie?!


Eh gafę zrobiłem...to żaden sekret...to moje spostrzeżenia...kiedy mam kłopot wiem na kim mogę polegać..wiem że jak napisze do Heaven..zawsze pomoże,albo przynajmniej odpisze...do niektórych(nie chcę wymieniać..bo bedzię hasło "daj SS") poprostu niewarto pisać bo albo Ci odpowiedzą tak że masz ochotę logout, albo wcale....
Jest więcej dobrych Gm/Mod niż 1 Heaven...ale nie all

Usunąłem Twoją pomyłkę - zdublowany post, Gildartz. :)


5 Sty 2012, o 01:27
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2011, o 22:36
Posty: 182
Miejscowość: Bochum
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta dotyczaca Gm Modow sModow
Akurat ja należę do Gildii Immortal i pisze teraz szczerze, jak jest jakiś Event kolega Heavenm i Oblivionn nic nam o nim nie mówią, usuwają nas ze znajomych żebyśmy nie wiedzieli gdzie są postawione Bossy/Moby i dopiero jak Event się rozpoczyna, nic nam o tym Evencie nie piszą na czacie Gildiowym jak to inni sobie myślą... Ostatnio mieliśmy poprostu szczęście bo szedłem do Trentis i GM napisał o Evencie na Globalu to zaatakowałem Wendiego bo nikogo nie było no i odrazu na czacie Globalnym leciały różne hasła ze GM postawił te Bossy specjalnie dla nas Immortali... NIE!!! Wcale tak nie bylo GM'owie traktują nas jak innych graczy dawają nam Kneble itd. wkońcu to ich praca a to że są z nami w Gildii nie oznacza że wiemy o wszystkim co będzie się działo. I zwracam się do ludzi z s3 przestańcie wypisywać te głupoty na Globalu o naszej Gildii że wszystko jest dla nas postawiane na Eventach i że jesteśmy o tym poinformowani wcześniej niż inni gracze.

_________________
S3 Ofikos 93 łuk ciągle rośnie ^^
Image

Taern to gra PVP, nie płacz gdy padniesz tylko powstań i graj dalej
Falanga
TOP 17 Gildia na S3


5 Sty 2012, o 01:55

Podziękowali: Armine (5 Sty 2012, o 02:14)
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 Sie 2011, o 00:04
Posty: 233
Podziękowano: 24 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Nick w grze: Armi
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta dotyczaca Gm Modow sModow
Ja również jestem w gildii Immortal , ba sama ją założyłam :) Tak sie składa że Heaven był już kiedyś u nas w gildii dawno temu zanim jeszcze został GMem, super nam się grało jednak obawiał się stronniczości. Po ponad 2 miesiącach wrócił do nas bo tak naprawdę znamy się od bardzo dawna i lubimy spędzać ze sobą czas, wygłupiać się na GC chodzić razem na bossy. Uwierzcie mi że ani Oblivionn ani Heaven nie są stronniczy. Tak jak pisał Ofik często usuwają nas ze znajomych na czas eventu ( ale dopiero gdy event zostanie ogłoszony voicem, żebyśmy wcześniej broń Boże nie wiedzieli że coś ma być). GMi, modzi, smodzi, testerzy to zwykli gracze, mają jedynie więcej pracy i więcej uprawnień, chcą się dobrze bawić jak każdy inny gracz. I zarzucanie stronniczości jest bezsensowne, tak naprawdę mamy większy rygor niż wy wszyscy, Obli i Heven traktują nas surowiej bo są u nas w gildii. Cały ten temat jest dla mnie bezsensu, ciągły płacz i lament że Immortal wygrało event, że event był robiony pod Immortal, weźcie się do roboty to i wy możecie wygrać! I tak na marginesie zajmijcie się grą a nie naszą gildią bo to że ciągle wykrzykujecie jacy to my jesteśmy źli bo to gildi GMów to naprawdę nie robi już na nas większego wrażenia. Pozdrawiam Was all :)


5 Sty 2012, o 02:06

Podziękowali: Ofikos (5 Sty 2012, o 02:15)
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2011, o 21:31
Posty: 179
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 10 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta dotyczaca Gm Modow sModow
Jestem z gildii Immortal, mam w gildii 2 GMów i ciągle słyszę, że nie mają czasu iść na bossy, bo muszą komuś pomóc, jak ja mam problem to jest "sorry, ale pomagam po kolei, jesteś na końcu kolejki, bo przez cały dzień do mnie PW słali i teraz muszę odpowiedzieć", a inni gracze na to "Immortal mają lepiej, bo mają GMów w gildii", cóż, z takich można się tylko śmiać. Jak jest event to nas automatycznie jest 2 mniej, bo GM nie może brać udziału. Wszelkie niezapowiedziane eventy są zazwyczaj jak od nas z gildii prawie nikogo nie ma.

Krótko mówiąc, to, że sobie radzimy lepiej od innych (nie zawsze :) ) to nie znaczy, że GM ma mieć zakaz gry, HeavenMa poznałem jak zaczynałem grę, był wtedy tylko graczem, a to, że został modem, a później GMem to jego prywatna sprawa, w każdym razie w większości wypadków mając MODa/GMa w gildii ma się gorzej :D ale to są gracze jak wszyscy inni i bardzo dobrze, że mają możliwość grania. Oni mają więcej obowiązków, a nie przywilejów...

_________________
Camillus - łucznik 41lvl - s3 - 17-05-2011r zakończenie kariery
Qqryq - druid 105lvl - s3 - kanclerz gildii Immortal - 20-07-2012r zakończenie kariery
Camillus- druid 58lvl - uk1 - kanclerz gildii LOL Team - 11-09-2012r koniec gry


5 Sty 2012, o 02:13
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta dotyczaca Gm Modow sModow
Myśle że powinna być specjalna gildia dla tych osób i dołączenie


5 Sty 2012, o 09:15
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta dotyczaca Gm Modow sModow
tylko ze jak sie skoncza pola na gildie to GM beda znowu zli i niedobrzy bo miejscowke zajmuja... na s3 taka gildia byla ale zostala zlikwidowana m.in. dlatego zeby nie blokowac miejsca - bo tych miejsc nie bedzie nieskonczona ilosc. kiedys ich zabraknie i nie zostana dodane kolejne...


5 Sty 2012, o 11:06
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2011, o 12:48
Posty: 24
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta dotyczaca Gm Modow sModow
Jeśli opis działalności GM w glidiach jest prawdziwy...to wszystko jest w porządku..zostałem przekonany
Ale jeśli się trafi czarna owca..w szeregach administracji...oj..wizerunek leci na łeb na szyje
Pozostaje być czujnym....a o nie prawidłowościach informować wyższą instancje(z dowodami)


5 Sty 2012, o 12:28

Podziękowali: Bubelage (5 Sty 2012, o 22:15)
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta dotyczaca Gm Modow sModow
Grigorian popieram w 100%.

Ja napisze jak to jest u mnie, choc jak dotad nie mialam jeszcze zadnych przykrosci z tytulu tego, ze jestem w gildii (sama tez mialam dylemat, czy przystapic, ale skusilam sie).

Co to daje moim wspolczlonkom?
-maja dodatkowy czat, na ktorym moga ze mna pogadac, ale i tak moim priorytetem jest czat prywatny, a tam staram odpisac kazdemu, choc czasem nie mam czasu i musze odeslac z kwitkiem, a czasem tyle tego, ze kogos pomine (zaznaczam, ze nie kazdy GM zajmuje sie glownie sprawami graczy, sa takze inne wazne elementy, ktorymi nalezy sie zajmowac).

-widza lepiej kiedy jestem w grze, widza niemal tak dobrze, jak kazdy gracz potrafiacy wpisac na czacie /ekipa ^^

-eventy, konkursy itp. nie zdradzam za zadne skarby, tak jak sama nie biore w nich udzialu.

W zasadznie jedyny plus posiadania GMa w gildii, jest to, ze jestesmy zazwyczaj dobrze zorganizowani, znamy sie na zarzadzaniu grupa i mamy szeroka wiedze na temat gry. Ja sama storzylam forum dla gildii w ktorej jestem i mam zamiar pomoc w ewentualnych organizacjach czlonkow, rang itd. wewnatrz gildii.

Mam tez swoja specjalna, podkokszona przez administratora postac PoisonIvy i na tej postaci w zyciu nie bede w zadnej gildii, tak jak nie bede pomagala wspolczlonkom, ani zadnym innym graczom w aspektach, w ktorych nie powinnam (expienie, zdobywanie przedmiotow itp).


5 Sty 2012, o 14:12
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 363 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron