Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 Zmiany w użytkowaniu chatu 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 4 Sty 2012, o 11:52
Posty: 3
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Zmiany w użytkowaniu chatu
Sytuacja: gramy u kumpla, nagle na kurczaku pojawia się wiadomość brzmiąca mniej więcej tak: "10 palatyny mam do sprzedarzy". Napisaliśmy mu kulturalnie, żeby tą dyche spożytkował na słownik ortograficzny, a ktoś inny zaraz po nas poprawił pana, więc zostawiliśmy go w spokoju. Po ok minucie chłopak znowu wrzuca tekst "10 palatyny mam do sprzedarzy". Zapytałem go wprost czy jest głupi czy tylko udaje, za co dostałem knebla za obrazę. Pytania: 1. czy gdybym napisał mu "stan rozwoju twego umysłu jest zapewne dość nikły", nie dostałbym bana? 2. Skoro poczułem się urażony tą ortografią, dlaczego on nie dostał bana? 3. Czy nie można byłoby dodać jakiegoś punktu do regulaminu mówiącego o tym, że nagminne łamanie zasad ortografii również będzie karane? Przecież który nie byłby to serwer i tak zaraz po błędzie leci kilka poprawek w stronę autora, a jak dla mnie takie chamskie powtarzanie błędów robiąc innym graczom na złość podchodzi pod trollowanie, zakazane przez netykiete (par 3, pkt 1 regulaminu chatu).


5 Sty 2012, o 23:02
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Lip 2011, o 12:45
Posty: 93
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiany w użytkowaniu chatu
Były takie propozycje, jezyk Polski kaleczą ludzie i nadal kaleczyć będą

_________________
S3


5 Sty 2012, o 23:27
Profil
Uczeń Heremona

Rejestracja: 20 Cze 2011, o 23:04
Posty: 526
Miejscowość: Kutno
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 9 razy
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiany w użytkowaniu chatu
Gra jest dla kazdego poziomu wiekowego no moze 8+:P

Jezyk polski jest bardzo trudnym jezykiem do nauki dla obcokrajowcow a co mozna zauwazyc nawet rodowici polacy maja z tym ogromny problem.
Sam czesto robie bledy i jestem poprawiany z tego powodu:P

Temat byl poruszany milion razy nie z dziwie sie jak ktos wpadnie i go zamknie:P

_________________
--
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki na cud trzeba chwilę poczekać ;)


5 Sty 2012, o 23:51
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiany w użytkowaniu chatu
Ja osobiscie dalabym w tym wypadku warna, za brak kultury, a drugiej osobie knebla na 60 min za handel na zlym czacie i dopisalabym, by dany gracz popracowal nad ortografia. Przypominam takze, ze obecny regulamin czatu tez co nieco wspomina o pisaniu poprawna polszczyzna :)

Jest jeszcze jedna kwestia, o ktorej wspomnial gracz:
Cytuj:
czy gdybym napisał mu "stan rozwoju twego umysłu jest zapewne dość nikły

Nie oszukujmy sie, ze zapytanie "Jestes glupi?" ma na celu zasugerowanie, ze wlasnie tak jest, a nie zwyczajne zapytanie odnosnie poziomu inteligencji drugiego gracza. Przyklad podany powyzej jednak, w sposob okreslajacy, ale pozbawiony negatywnych emocji, checi obrazy, no i przede wszystkim kulturalniej daje do zrozumienia, ze gracz jest po prostu malo inteligentny.

To tak jakbym do rodowitego afrykanina powiedziala:
-Jestes czarnuchem - rasizm
-Masz ciemny kolor skory - brak rasizmu

Ale to moje zdanie, nie musicie sie z nim zgadzac :P

Cytuj:
2. Skoro poczułem się urażony tą ortografią, dlaczego on nie dostał bana?
Dajemy bany za to co jest obraza, ale nie obraza w mniemaniu drugiej osoby. Wtedy kazdy moglby kazac zbanowac kazdegobo np. "mnie obraza to, ze on kolo mnie przeszedl i sie nie przywital".

Cytuj:
3. Czy nie można byłoby dodać jakiegoś punktu do regulaminu mówiącego o tym, że nagminne łamanie zasad ortografii również będzie karane?


Kod:
5. Na czatach obowiązuje język polski, z zachowaniem jego poprawnej i klarownej formy.

6. Nie jest wymagane stosowanie polskich znaków diakrytycznych, zaleca się jednak ich stosowanie, zwłaszcza gdy ich brak mógłby spowodować, iż treść wpisu mogłaby stać się niezrozumiała.

7. Za pisanie łamaną polszczyzną bądź zawierającą dużą ilość błędów ortograficznych, nałożona może zostać minimalna kara regulaminowa tj. ostrzeżenie bądź warn.

To stosuje sie jednak w ekstremalnych przypadkach, gra to nie forum poprawnej polszczyzny i bledy ortograficzne sa w wiekszosci tolerowane.

@ Mr_Crash, choc mnie osobiscie nie przeszkadza to az tak bardzo (czesto wielokrotne upomnienia o poprawnym pisaniu potrafia byc bardziej denerwujace), to skoro juz o tym mowa, to bez jakichkolwiek negatywnych emocji i checi dogryzienia Tobie przypominam, ze nie piszemy "język Polski", tylko "język polski", lub też, o ile to początek zdania "Język polski". (Sama za to bylam wielokrotnie upominana przez nauczycielke i jakos mi w glowie zostalo :P).


6 Sty 2012, o 06:19
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 4 Sty 2012, o 11:52
Posty: 3
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiany w użytkowaniu chatu
Alert napisał(a):
Jezyk polski jest bardzo trudnym jezykiem do nauki dla obcokrajowcow a co mozna zauwazyc nawet rodowici polacy maja z tym ogromny problem. Sam czesto robie bledy i jestem poprawiany z tego powodu:P

Z tym muszę się niestety zgodzić, jednak jeżeli chodzi o naukę ortografii przez polaków, nie jest to kwestia stopnia przyswajalności języka, ale zwykłego lenistwa. Kiedyś wystarczyło kazać napisać x razy jakiś wyraz (dla przykładu sprzedaż) i w końcu ktoś kogo dzisiaj nazywamy dyslektykiem (chory wymysł) odruchowo pisał poprawnie, wiem bo sam miałem problemy z ortografią (o interpunkcji nie wspominam bo do tej pory mam). Każdy ma prawo do błędów, ale jeżeli jest poprawiany powinien chociaż zareagować i poprawić błąd, zamiast uparcie wciskać ctrl+v w celu powtórzenia wiadomości.

Cytuj:
7. Za pisanie łamaną polszczyzną bądź zawierającą dużą ilość błędów ortograficznych, nałożona może zostać minimalna kara regulaminowa tj. ostrzeżenie bądź warn.


Zgodnie z tym zapisem, poprawna ortografia powinna być pilnowana. Nie jest, powstaje więc pytanie, na co komu regulamin straszący karami, skoro są one nakładane bardzo rzadko.

Mystheria napisał(a):
Cytuj:
czy gdybym napisał mu "stan rozwoju twego umysłu jest zapewne dość nikły

Nie oszukujmy sie, ze zapytanie "Jestes glupi?" ma na celu zasugerowanie, ze wlasnie tak jest, a nie zwyczajne zapytanie odnosnie poziomu inteligencji drugiego gracza. Przyklad podany powyzej jednak, w sposob okreslajacy, ale pozbawiony negatywnych emocji, checi obrazy, no i przede wszystkim kulturalniej daje do zrozumienia, ze gracz jest po prostu malo inteligentny.


Przypuszczam, że ktoś kto w tak rażący sposób łamie podstawy języka polskiego jest na tyle tępy (oczywiście nie urażając nikogo), że "nie potrafi odróżnić swojej dupy od pory śniadaniowej" (cytowałem T. Pratchett'a więc wybaczcie słownictwo). Dlatego uznałem, że lepiej użyć może nieco bardziej dosłownego określenia, które na pewno zrozumie.


6 Sty 2012, o 14:08
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Gru 2011, o 21:12
Posty: 20
Miejscowość: Kamenak
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiany w użytkowaniu chatu
Gold3n w tej grze gra więcej dzieci niż osób trochę starszych. Ja dziś też się spotkałem z graczem który pisał : kto mi pomorze bo muj brat potrzebóje pomocy.
Trzeba zrobić Quest który będzie uczył poprawnej polszczyzny.


6 Sty 2012, o 14:16
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 4 Sty 2012, o 11:52
Posty: 3
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiany w użytkowaniu chatu
Cytuj:
Trzeba zrobić Quest który będzie uczył poprawnej polszczyzny

Niestety przypuszczam, że nic to nie da. Mogę się założyć o co chcesz, że gdyby taki Q powstał, byłoby to samo co przy:
1. pytaniu "gdzie expić na mój level?"- mówisz jednemu a zaraz się pojawia 10 innych na tym samym poziomie z tym samym pytaniem.
2. przy pytaniach każdy Q. Codziennie setki ludzi się pyta "gdzie jest Roman", "gdzie znajdę kogoś".


6 Sty 2012, o 14:56
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron